ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2011 року Справа № 2а-0870/1024/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді О.В. Конишевої,
при секретарі судового засідання А.С. Нецик
За участю представників сторін:
від представника позивача: не зявився
від відповідача: не зявився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовною заявою : Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя
до : Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про : стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя (далі - Позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1(далі - Відповідач), про стягнення з відповідача на користь Місцевого бюджету Хортицького району заборгованість з єдиного податку в сумі 436,82 грн. та заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 510 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує Податковим кодексом України та Законом України «Про державну податкову службу в Україні». Повідомляє, що відповідач має заборгованість перед бюджетом по єдиному податку в сумі 436,82 грн. та заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 510 грн. У звязку з тим, що відповідач у добровільному порядку не сплатив заборгованість, позивач звернувся до суду та просить поновити строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 та стягнути з відповідача заборгованість з єдиного податку в сумі 436,82 грн. та заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 510 грн.
Представник позивача до судового засідання не зявився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання вдруге не прибув, про час і місце розгляду справи судом повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Документи направлені відповідачу повернулися на адресу з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі повторного неприбуття відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін на підставі наявних в справі доказів.
Відповідно до ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись приписами ст. ст. 35, 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Вивчивши матеріали справи, зясувавши обставини та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачем, на підставі невиїзної документальної перевірки з питання порушення податкового законодавства, складено Акт від 09.02.2008 за №103/1710. На підставі даного акту було прийнято податкове повідомлення рішення за №000971710/0 від 09.02.2008, яким визначено суму штрафних (фінансових) санкцій зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 510,00 грн.
Вищевказане податкове повідомлення рішення особисто отримано відповідачем та нею не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
13.06.2008 року позивачем було проведено перевірку з питання своєчасності сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб за період з 20.07.2007 по 13.06.2008. За результатами цієї перевірки було складено акт від 13.06.2008 за №785/1710, на підставі якого були прийняті наступні повідомлення рішення:
- №0006231710/0 від 13.06.2008 на суму 391,91грн. у розмірі 50%;
- №0006241710/0 від 13.06.2008 на суму 40,00 грн. у розмірі 20%.
Вищевказані податкові повідомлення рішення особисто отримані відповідачем та нею не оскаржувались ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Суми застосованих штрафних (фінансових) санкцій по єдиному податку та за забруднення навколишнього природного середовища відповідач у встановлений законодавством строки сплачені не були та вони набули статусу нового боргу.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а державні виконавці в межах своїх повноважень.
В зв'язку з наявністю у відповідача податкового боргу з єдиного податку позивач, в порядку ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000, направив на адресу відповідача:
-першу податкову вимогу № 1/279 від 25.02.2008. Днем вручення якої вважається 29.02.2008.
-другу податкову вимогу № 2/682 від 31.03.2008. Днем вручення якої вважається 03.05.2008.
У зв'язку із тим, що відповідачем суму заборгованості погашено не було, ДПІ прийнято рішення № 107/2304106544/24/10 від 03.06.2008 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до підрозділу 8 розділу XX Податкового кодексу України встановлено, що з 01 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV Податкового кодексу України в частині оподаткування субєктів малого підприємництва Указ Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» (з наступними змінами) та абзаци шостий двадцять восьмий пункту 1 статті 14 розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 1392 «Про прибутковий податок з громадян» застосовуються з урахуванням таких особливостей:
1) платники єдиного податку не є платниками таких податків і зборів, визначених Податковим кодексом України:
б) податок на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб підприємців);
3) єдиний податок або фіксований податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини єдиного податку або фіксованого податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» (з наступними змінами) та Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 3031, ст.195) (крім єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року).
Указом Президента України № 727 встановлено, що фізична особа платник єдиного податку сплачує єдиний податок у фіксованому розмірі, який встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності, яку здійснює самостійно такий платник, у межах від 20 до 200 грн. на місяць, і розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу від такої діяльності за умови, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. грн. за календарний рік.
Згідно з п. 2 Указу субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Держказначейства України.
Згідно з пп. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 7. 2. Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу. Податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Як встановлено пп. 17.1.7. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до пп. 20.1.28. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 102.4. ст. 102 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховано контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи у наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно з ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На час судового розгляду справи відповідачем доказів сплати зазначених витрат на виплату та доставку пільгових пенсій суду не надано.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що дії позивача щодо винесення податкових повідомлень рішень, за даними правопорушеннями, обґрунтовані та такі, що відповідають нормам податкового законодавства.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7, 158, 160,167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з боржника фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (69124, АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Місцевого бюджету Хортицького району м. Запоріжжя(р/р 34217379700008, код платежу 18050200, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість з єдиного податку в сумі 436,82 грн.
Стягнути з боржника фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (69124, АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Місцевого бюджету Хортицького району м. Запоріжжя(р/р 33116330700008, код платежу 19050300, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 510,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі виготовлена 31.03.2011.
Суддя /підпис/ О.В. Конишева