Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2011 р.Справа № 2а-7055/10/1870
колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді - Мельнікової Л.В.
суддів Подобайло З.Г., Григорова А.М.
при секретарі Галан О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові апеляційну скаргу Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2010 року по справі за позовом Недригайлівського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Недригайлівський агролісгосп" до Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Встановила:
У вересні 2010 року Недригайлівське Дочірнє агролісогосподарське підприємство "Недригайлівський агролісгосп" (далі НДАП "Недригайлівський агролісгосп") звернулося до суду з адміністративним позовом, яким просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області (далі Роменської МДПІ) від 21 червня 2010 року №0000042310/1, яким визначено суму податкового зобовязання за платежем податок на додану вартість в розмірі 116.820 грн., у тому числі за основним платежем 77.880 грн. та штрафні санкції 38.940 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що при проведенні позапланової виїзної перевірки підприємства контролюючим органом невірно зроблено висновок про неправильність визначення позивачем питомої ваги сільськогосподарських товарів (послуг) у поданих до податкового органу "Розрахунків питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг)". Отже, необґрунтовані і висновки Роменської МДПІ про те, що позивач безпідставно використовує спеціальний режим оподаткування у сфері лісового господарства. Підприємство в основному здійснювало продаж вирубаних дерев у вигляді: половника, дрова всіх порід, техсировина, переробка лісо продукції; пило заготовки, дошка всіх видів, відходи переробки, столярні вироби із продукції власної деревини. Згідно позиції позивача, дана продукція була правомірно включена ним до обсягів реалізації сільськогосподарської продукції для подальшого визначення показників питомої ваги. Відповідно, розрахунки питомої ваги, як підстава для користування спеціальним режимом оподаткування, на думку позивача, були надані ним у відповідності до норм визначених Постановою Кабінету Міністрів України №23 від 21 січня 2009 року "Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" зі змінами, внесеними згідно Постанови КМУ №87 від 11.02.2009 року та Постанови КМУ №648 від 01.07.2009 року, зокрема пунктам №9 та №10 Переліку видів діяльності, на які поширюються норми ст..8-1 Закону України "Про податок на додану вартість".
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2010 року позовні вимоги НДАП "Недригайлівський агролісгосп" задоволені у повному обсязі.
Не погоджуючись з вказаною постановою, Роменська МДПІ в апеляційній скарзі посилаючись на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, на порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати постанову Сумського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2010 року та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог НДАП "Недригайлівський агролісгосп" відмовити повністю.
Заслухавши суддю-доповідача, вислухавши пояснення сторін, розглянувши надані письмові докази в їх сукупності, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Роменської МДПІ задоволенню не підлягає, а постанову Сумського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2010 року слід залишити без змін, виходячи з наступного.
Згідно із пунктами 8-1.1 та 8-1.6 статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 8.6 цієї статті, може обрати спеціальний режим оподаткування. Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Судом встановлено, що НДАП "Недригайлівський агролісгосп" є юридичною особою, зареєстроване 26.07.2000 року Недригайлівською райдержадміністрацією (а.с.19).
З 04.02.2009 року перебуває на спеціальному режимі оподаткування податком на додану вартість, що підтверджується відповідним свідоцтвом від 04.02.2009 року №100166174 (а.с.37). При цьому, для отримання відповідного Свідоцтва, позивачем у заяві про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість на 2009 рік , позивачем було зазначено, що питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) 99,91 відсотків вартості всіх товарів (послуг). Обсяг поставок за даними підприємства , що підпадають під дію спеціального режиму оподаткування становить 1257,0 тис. грн.. протягом останніх 12 місяців, поставки інших товарів (послуг) 1,1 тис. грн.. , загальний обсяг всіх поставок за попередні дванадцять послідовних звітних податкових періодів сукупно (січень грудень 2008 року) 1258, 1 тис. грн.
Відповідно до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01.03.2000 року № 79, за розглядом заяви відповідачем було прийнято рішення про реєстрацію платника (позивача), як субєкта спеціального режиму оподаткування ПДВ. Позивачу було видано Свідоцтво №100166174 на бланку ф.2-РС, серія НБ № 068649 (а.с.37) про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість (надалі Свідоцтво), відповідно до якого позивач був зареєстрований з 01.01.2009 року суб'єктом спеціального режиму оподаткування з датою початку дії Свідоцтва з 04.02.2009 року
Роменської МДПІ на підставі направлення від 06.04.2010 року №204 проведена планова виїзна перевірка фінансово-господарської діяльності НДАП "Недригайлівський агролісгосп" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року та валютного законодавства за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, за результатами якої складено акт №254/2301/23637214 від 22.04.2010 року (а.с.20- 35).
З акта вбачається, що позивач починаючи з квітня місяця 2009 року дійсно користується спеціальним режимом оподаткування у сфері лісового господарства.
Для користування спеціальним режимом оподаткування НДАП "Недригайлівський агролісгосп" подавав до податкового органу Розрахунки питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг) (далі Розрахунки питомої ваги).
У відповідності до поданих позивачем Розрахунків питомої ваги, підприємство користувався спеціальним режимом оподаткування та подавав до податкового органу спеціальну декларацію по податку на додану вартість.
За наслідками проведеної перевірки з питання правомірного користування спеціальним режимом оподаткування у сфері лісового господарства, відповідачем було встановлено, що підприємство невірно визначило питому вагу вартості сільськогосподарських товарів (послуг) у поданих до податкового органу "Розрахунках питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг) до вартості всіх товарів (послуг)". В результаті цього, як вважає податковий орган, позивачем було неправомірно занижено податкове зобовязання по податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на суму 77.880 грн., в тому числі за січень 2009 року 6.045, за лютий 6.366 грн., за березень 10.914 грн. за квітень 3.510, за травень 5.143 грн., за червень 35.550, за липень 8.481, за серпень - 13.907 грн., за вересень 7.017, за жовтень 7.885 грн. за листопад 2.646 грн., за грудень 2009 року на суму 2.416 грн.
Вищезазначені висновки були зроблені відповідачем з посиланням на п.8-1.11 ст..8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" яким визначено, що якщо субєкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх двадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари (послуги) питома вага яких перевищує 25 відсотків від вартості всіх поставлених товарів (послуг), то на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобовязано визначити податкове зобовязання з цього податку за наслідками звітного періоду, в якому було допущено таке перевищення , і сплатити до бюджету в загальному порядку".
Крім цього, відповідач посилається на пункт 8-1.7 ст.8 Закону України "Про податок на додану вартість", відповідно до якого сільськогосподарськими товарами вважаються товари, зазначені у групах 1 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України", якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку субєктом спеціального режиму оподаткування, а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку їх виробником.
Підпунктом 8-1.15.7 пункту 8-1.15, ст..8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що виходячи з норм цього пункту, Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний Перелік видів діяльності, на які поширюються норми цієї статті. Даний Перелік видів діяльності, затверджений Постановою КМУ від 21.01.2009 року №23 "Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8-1 Закону України від 03.04.1997 року №168/97 ВР "Про податок на додану вартість".
Так, до групи 06 під кодом 0602904100 УКТ ЗЕД відносяться "дерева лісові" та "інші". Поряд з цим, у Примітці до групи 06 визначено, що "…за умови дотримання винятків, зазначених у другій частині назви товарної позиції 0601". До цієї позиції належать тільки живі дерева та рослини, включаючи розсаду овочів, що поставляються з парників, оранжерей чи розсадників для висадки чи для декоративних цілей.
З урахуванням викладеного, як зазначено відповідачем, всі інші види діяльності та продукція, яка одержується субєктами спеціального режиму оподаткування, які здійснюють діяльність у сфері лісового господарства, повинні оподатковуватися податком на додану вартість поза межами спеціального режиму оподаткування у загально визначеному порядку.
Оскільки підприємство здійснює в основному продаж вирубаних дерев у вигляді: половника, технічної сировини, дров всіх поряд, які відносяться до інших груп УКТ ЗЕД, відповідно, питома вага вартості сільськогосподарських товарів - тобто живих дерев та рослин, грибів, ягід та інше, що належить до групи УКТ ЗЕД 1 24, менша ніж 75 %. Отже, відповідачем було зроблено висновок про безпідставність використання ДП "Недригайлівський агролісгосп", спеціального режиму оподаткування у сфері лісового господарства.
Обґрунтовуючи свою позицію по даній справі, відповідач зазначив про те, що особливості спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері лісового господарства визначає лист ДПА України від 14.08.2009року №17532/7/16-1517 "Щодо застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства" (а.с. 47-48).
За висновками відповідача, окремі продукти, що отримуються внаслідок життєдіяльності лісових ресурсів та їх обробки та переробки класифікуються за окремими позиціями УКТ ЗЕД та відносяться, як до груп 1 -24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України" так і до інших груп. Так, до групи 44 "Деревина і вироби з деревини, деревне вугілля" відносяться деревина паливна у вигляді колод, полін, тирса, відходи та скрап деревини, агломеровані або неагломеровані, у вигляді колод , полін, брикетів, гранул тощо, лісоматеріали необроблені, з видаленою або невидаленою корою або заболонню, або начорно брусовані або небрусовані, пило продукція з деревини, плити деревостружкові та подібні, древесина пресовна у вигляді блоків, плит, брусків або профільних форм.
Вищезазначені висновки відповідача не приймаються до уваги у звязку з наступним:
З положень розділу 3 Статуту позивача вбачається, що предметом діяльності дочірнього підприємства є спеціалізоване ведення лісового господарства у районі, основними видами господарської діяльності є лісо виробнича та лісопереробна, надання послуг, повязаних з лісовим господарством, сільськогосподарська та переробна та інша діяльність не заборонена законом.
Матеріалами справи, а саме довідкою №61 з ЄДРПОУ підтверджується, що види діяльності позивача за КВЕД наступні: Надання послуг у лісовому господарстві (02.02.0), Лісівництво та лісозаготівлі (20.10.1), лісопильне та стругальне виробництво, просочування деревини (20.10.0), мисливство (01.50.0), і т.і.
Відповідно до ст.8-1.1 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР із змінами та доповненнями, резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 8-1.6 цієї статті, може обрати спеціальний режим оподаткування.
Згідно ст.8-1.6. Закону України "Про податок на додану вартість" сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно.
Статтею 8-1.7. вищевказаного закону встановлено, що сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у групах 1-24 УТК ЗЕД згідно із Законом України "Про митний тариф України", якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником податку - субєктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів у інших осіб), а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.
Відповідно до пункту 8-1.7 Закону України "Про податок на додану вартість" сільськогосподарськими вважаються товари, які вирощуються (заготовляються) субєктом спеціального режиму, а також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку та зазначені у групах 1 24 УКТ ЗЕД Закону України "Про Митний тариф України".
Згідно із вищезазначеним Законом, продукція лісогосподарських підприємств відноситься до групи 06 УКТ ЗЕД (живі дерева та інші рослини) розділу ІІ "Продукція рослинного походження".
Відповідно до пункту 8-1.15.6 Закону визначено, що обробка чи переробка продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського та лісового господарства і рибальства, вважається діяльністю у сфері сільського та лісового господарства і рибальства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовляється) безпосередньо платником податку (крім придбання їх в інших осіб).
Основним видом діяльності позивача за КВЕД є лісівництво та лісозаготівля (02.01.1).
Згідно із пунктом 8-1.15.7 зазначеного Закону передбачено, що виходячи з цього пункту, Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний перелік видів діяльності, на які поширюються норми цієї статті, згідно з Національним класифікатором України "Класифікація видів економічної діяльності", затвердженим відповідно до Закону України "Про стандартизацію".
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.01.09 року № 23 "Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" затверджено перелік відповідно до кодів видів економічної діяльності (КВЕД). Відповідно до пункту 9 (лісівництво і лісозаготівлі КВЕД 02.01.1) та відповідно до пункту 15 (надання послуг у лісовому господарстві КВЕД 02.02.0) затверджених Постановою №23, агролісогосподарські підприємства підпадають під дію ст..8-1 ЗУ "Про податок на додану вартість".
Продукти обробки (переробки) таких товарів (групи 1 - 24) поставлений товар "деревина і вироби з дерева" є продуктом переробки товару групи 06 "дерева лісові".
Відповідно до пунктів 8-1.1 та 8-1.6 статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" Лебединське дочірнє агролісогосподарського підприємства "Лебединський агролісгосп" провадить підприємницьку діяльність у сфері лісового господарства і його діяльність відповідає критеріям, встановленим у пункті 8-1.6 цієї статті тому є всі підстави для обрання Позивачем спеціального режиму оподаткування.
Щодо посилань Сумської МДПІ, на те, що норма пункту 8-1.7 статті 8-1 Закону №168 поширюється виключно на сільськогосподарські товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД згідно із Закону України "Про Митний тариф України".
Пунктом 8-1.7 статті 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено: "Сільськогосподарськими вважаються, також продукти обробки (переробки) таких товарів, які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником. Перероблення - це технологічний процес, здійснення якого змінює форму, властивості або склад сировини, напівфабрикатів або, в окремих випадках, готової продукції з метою отримання нової продукції (Національний класифікатор України ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності", затверджений наказом Держспоживстандарту України 26.12.2005 року № 375).
Товари групи 44 "деревина і вироби з дерева" є продуктом переробки товару групи 06 код 0602 90 41 00 назва "дерева лісові", а отже є сільськогосподарськими товарами відповідно до вимог пункту 8-1.7 статті 81 Закону України "Про податок на додану вартість", оскільки, як це передбачено згаданою нормою, товар "дерева лісові", вирощені безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування та ним же перероблені, в результаті чого створено новий продукт групи 44 УКТ ЗЕД - "деревина і вироби з дерева". Крім цього, продуктом переробки товару групи 06 код 0602 90 41 00 назва "дерева лісові" є товари які не можливо віднести до інших товарних груп окрім 44.
У вищезазначеному Законі прямо не міститься вказівки, що сільськогосподарськими є продукти групи 44 УКТ ЗЕД - "деревина і вироби з дерева", але називає їх, за умови поставки таких продуктів, саме виробником - лісокористувачем.
Жодною нормою Закону України "Про податок на додану вартість" не вказано про виключення з поняття сільськогосподарських товарів групи 44 УКТ ЗЕД - "деревина і вироби з дерева".
Підпунктом 81.15.6 пункту 81.15 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що виходячи з норм цього пункту, Кабінет Міністрів України визначає та оприлюднює повний перелік видів діяльності, на які поширюються норми цієї статті, згідно з Національним класифікатором України "Класифікація видів економічної діяльності", затвердженим відповідно до Закону України "Про стандартизацію".
Такий Перелік затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №23 від 21.01.2009 року (далі - Перелік). При цьому у примітці до Переліку зазначено, що у цьому Переліку обробка чи переробка продукції, одержаної в результаті діяльності у сфері сільського господарства, та обробка чи переробка та/ або консервація продукції, одержаної в результаті діяльності у сфері сільського (в частині тваринництва) та лісового господарства, рибальства і рибництва, вважається діяльністю у сфері сільського та лісового господарства, рибальства і рибництва за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовляється) безпосередньо платником податку на додану вартість (крім їх придбання в інших осіб) (далі - Примітка).
Національний класифікатор України ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності" затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 26.12.2005 року N 375, із змінами (далі - КВЕД).
Згідно з термінами і визначеннями за КВЕД:
ПЕРЕРОБЛЕННЯ - це технологічний процес, здійснення якого змінює форму, властивості або склад сировини, напівфабрикатів або, в окремих випадках, готової продукції з метою отримання нової продукції;
ОБРОБЛЕННЯ - це технологічний процес, який здійснюється з метою збереження певних видів продукції, надання їм деяких властивостей або для упередження шкідливого впливу, який може виявлятися у результаті їх використання. Наприклад, оброблення сільськогосподарських культур, деревини, металів або оброблення відходів.
Окрім того, термін "перероблення" використовується як ключовий при визначенні термінів "процес промислового виробництва", "напівфабрикати", "готова промислова продукція".
При цьому в поясненнях до розділу 01 зазначено, що діяльність з перероблення сільськогосподарської продукції не відноситься до сільськогосподарської діяльності, а відноситься до відповідних розділів переробної промисловості: 15 "Харчова промисловість", 16 "Тютюнова промисловість". Проте, як виняток із загального правила кодування щодо комплексних видів діяльності, одиниця, що переробляє власне вирощену сільськогосподарську продукцію безпосередньо в господарстві, віднесена до розділу 01, незважаючи на те, що звичайно перероблення сільськогосподарської продукції класифіковане у розділах 15 та 16. Наприклад, виноградарство і виробництво вина з цього винограду, вирощування олив і виробництво олії з них.
У Переліку передбачені такі види діяльності, що пов'язані з переробленням або обробленням продукції:
вирощування тютюну і махорки, первинне оброблення листя (збирання, сушіння, сортування тощо), вирощування розсади (пункт 1 Переліку, КВЕД 01.11.0);
вирощування та первинне оброблення (замочування) прядивних культур (пункт 1 Переліку, КВЕД 01.11.0);
перероблення фруктів, ягід і винограду на вино в межах господарства, що їх вирощує (пункт 3 Переліку, КВЕД 01.13.0);
лісозаготівлі, рубання лісу та виробництво ділової деревини, такої як колоди, стовпи, жердини, одержування паливної деревини (пункт 9 Переліку, КВЕД 02.01.1);
надання послуг із збирання врожаю та підготування продукції до первинної реалізації: очищення, різання, сортування, сушіння, дезінфекція, покривання воском, полірування, пакування, лущення, замочування, охолодження чи пакування навалом включно з фасуванням у безкисневому середовищі; захист рослин від хвороб і шкідників; агрохімічне обслуговування (пункт 13 Переліку, КВЕД 01.41.0);
обробка та/або консервація риби або інших прісноводних (пункт 16 Переліку, КВЕД 05.01.0);
пакування та підготовка до продажу, в тому числі сушіння, очищення, розмелювання, дезінфекція та силосування сільськогосподарської продукції (пункт 16 Переліку, КВЕД 01.41.0).
Враховуючи викладене, Примітка застосовується сільськогосподарськими підприємствами, які здійснюють названі види діяльності.
Відповідні розяснення надані ДПА України у листі №2095/5/16-1116.
Діяльність позивача включена до п. 9 переліку, а тому на нього розповсюджуються положення ст. 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість.
Таким чином, висновок Роменської МДПІ про безпідставність використання ДП "Недригайлівський агролісгосп" спеціального режиму оподаткування у сфері лісового господарства, є неправомірним та безпідставним. Крім цього, з урахуванням викладеного, суд вважає необґрунтованим висновок Роменської МДПІ щодо заниження позивачем податкового зобовязання по податку на додану вартість в сумі 77880 грн. за період з січня по грудень 2009 року
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Пунктом 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно із ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Отже, відповідач, як субєкт владних повноважень, не довів належним чином правомірність прийнятого ним рішення.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення позову, та зазначає, що доводи апеляційної скарги не впливають на правомірність висновків суду. Підстави для скасування постанови суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Роменської міжрайонної державної податкової інспекції Сумської області залишити без задоволення, а постанову Сумського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2010 року без змін.
Ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя -(підпис)Л.В. Мельнікова
Судді (підпис) З.Г. Подобайло
(підпис) А.М. Григоров
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 21 березня 2011 року.
Згідно з оригіналом Мельнікова Л.В.