ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/1105/2011
31 березня 2011 року 09год. 44хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м.Рівне
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у м.Рівне звернулася до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку на загальну суму 880,17 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи у його відсутність.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином. На адресу відповідача надсилались копії ухвал про відкриття провадження у справі та про призначення справи до судового розгляду та повідомлення-виклик до суду. Судом не визнавалася обов’язковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа - підприємець розпорядженням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 17.09.2007 року, відомості про нього включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та є платником єдиного податку.
Згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності відповідач здійснює такий вид діяльності, як роздрібна торгівельна діяльність усіма видами товарів крім алкогольних та тютюнових виробів, здача в оренду виробничого обладнання.
Станом на 25.02.2011 року - період, що передував даті звернення позивача до суду, згідно даних обліку позивача за відповідачем рахувалася заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку в загальній сумі 880,17 грн.
Згідно даних обліку позивача, заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку в сумі 415,69 грн., виникла у зв"язку із несплатою відповідачем цього податку за листопад -грудень 2010 року.
Окрім того, 03.03.2010 року податковим органом щодо відповідача проведено перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов"язання, за результатами якої складено акт № 914 перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов"язання від 03.03.2010 року, яким зафіксовано порушення пп.5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року (а.с.12). На підставі акту перевірки податковим органом винесене податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № 0009221740/0 від 03.03.2010 року, яким відповідачу, на підставі пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 цього Закону, визначено суму штрафу в розмірі 38,73 грн. (а.с.12 на звороті).
17.12.2010 року податковим органом щодо відповідача проведено перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов"язання, за результатами якої складено акт № 671776 перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов"язання від 17.12.2010 року, яким зафіксовано порушення пп.5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року (а.с.11). На підставі акту перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № 6717761740/0 від 17.12.2010 року, яким відповідачу, на підставі пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 цього Закону, визначено суму штрафу в розмірі 197,23 грн. та податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № 6717761740/0 від 17.12.2010 року, яким відповідачу, на підставі пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 цього Закону, визначено суму штрафу в розмірі 215,93 грн. (а.с.11 на звороті).
Податкові повідомлення-рішення ДПІ в м. Рівне відповідачем у встановленому порядку не оскаржувалися.
Дані обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.9), довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (а.с.8), довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.15), копією заяви відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (а.с.10), копією корінця свідоцтва про сплату єдиного податку серії З № 197607 (а.с.14), обліковою карткою платника податків (а.с.17-24), довідкою про стан розрахунків з бюджетом (а.с.25).
Статтею ст. 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з ч.2 п.2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” №727/98 від 03.07.1998 року, ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Згідно з рішенням Рівненської міської ради №418 від 21.12.2006 року, ставка єдиного податку для обраного відповідачем виду діяльності встановлена в розмірі 200 грн. (а.с.5-7).
Пунктом 3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” №1251-XII від 25.06.1991 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
За правилами ч.6 п.2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” №727/98 від 03.07.1998 року, суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Всупереч цьому, відповідач не сплачував єдиний податок впродовж періоду листопад-грудень 2010 року, внаслідок чого утворилася заборгованість по єдиному податку, яка з урахуванням переплати попереднього періоду, часткової сплати, штрафних санкцій на загальну суму 451,89 грн. та пені в сумі 16,54 грн., складає 880,17 грн.
Відповідно до пп.5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
А відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 цього Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
В силу положень пп.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, визнається сумою податкового боргу платника податків, і на таку суму, в порядку передбаченому п.6.2. ст.6 вказаного Закону, надсилаються податкові вимоги.
Відповідно до пп.16.1.1. п.16.1. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Позивачем для відповідача, відповідно до вимог статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, вручено податкові вимоги № 1/764 від 22.03.2010 року та № 2/2083 від 29.06.2010 року (а.с.13), які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені та у встановленому порядку не оскаржувалися.
Станом на день розгляду справи у суді заборгованість перед бюджетом не погашена. У відповідності зі ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч. 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать і органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до місцевого бюджету м. Рівне на р/р 34215379700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 16050200, заборгованість по сплаті єдиного податку з фізичних осіб в сумі 880 (вісімсот вісімдесят) грн. 17 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Друзенко Н.В.