ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" березня 2011 р. Справа № 2-а-2644/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кравченко К.В.,
при секретарі: Михайленко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
У травні 2010 року Державна податкова інспекція у Скадовському районі Херсонської області (надалі - позивач, ДПІ) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач), у якому просить стягнути штрафні санкції у сумі 7800,50 грн. на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18.08.2009 року № 0002702306.
Позов ДПІ ґрунтується на тому, що застосована до відповідача рішенням ДПІ від 18.08.2009 року № 0002702306 фінансова санкція в розмірі 7800,50 грн. за порушення п.12, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265/95-ВР) добровільно не сплачено, а тому підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.
18.08.2009 року ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду зупинено провадження по справі № 2а-2644/10/2170 до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №2а-14424/09/2170 за позовом ОСОБА_1 до податкових ревізорів - інспекторів Державної податкової адміністрації Кравченка П.Г., Кузочкіна Є.О., Державної податкової адміністрації у Херсонській області, Державної податкової інспекції у Скадовському районі про визнання діяльності по організації проведення перевірки протиправною, дії по складанню акта перевірки протиправними, скасування направлень на перевірку, акту перевірки, рішення про застосування штрафних санкцій, результати розгляду якої мали значення для вирішення даної справи.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року посправі № 2а14424/09/2170 у позові ФОП ОСОБА_1 було відмовлено.
Ухвалою суду від 14 січня 2011 року провадження у даній справі було поновлено.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з підстав наведених у позові.
Відповідач у судове засідання не з'явився, але надав заперечення, в якому просить закрити провадження у справі на підставі того, що позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України, а також зазначає, що звернення податкових органів до адміністративного суду з даним позовом є незаконним.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
25.07.2009 року податковими ревізорами - інспекторами Державної податкової адміністрації у Херсонській області Кравченком П.Г. та Кузочкіним Є.О. на підставі направлення на перевірку № 1272/237 від 24.07.2009 р., було здійснено перевірку з питань дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) у належній відповідачу господарській одиниці - магазину "Перехрестя", що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 Скадовський район за результатами якої складено акт перевірки бланк № 000774 від 25.07.2009 року.
Підставами для застосування до відповідача штрафної санкції стали порушення вимог п.12, 13 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі Закон № 265/95-ВР)7, а саме порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків.
Відповідно ст. 21 Закону №265/95-ВР до відповідача застосована штрафна санкція за порушення встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання у сумі 7793,00 грн. в подвійному розмірі вартості необлікованого товару на суму 3896,5 грн.
Згідно ст. 22 вищевказаного Закону за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті до відповідача застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (5*1,50 = 7,50 грн.).
На час розгляду справи відповідачем сума фінансової санкції до Державного бюджету не сплачена.
Згідно з п. 11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Судовими рішеннями в адміністративній справі № 2а-14424/09/2170 була перевірена законність рішення ДПІ від 18.08.2010 р. № 0002702306 та не знайдено підстав для його скасування, а тому рішення ДПІ є законним, і підстав для перевірки законності цього рішення в рамках даної адміністративної справи не має.
Суд не приймає до уваги наведенні відповідачем причини для закриття провадження у даній справі, оскільки право податкових органів на подачу позовів в порядку адміністративного судочинства про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства щодо дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій були передбачені діючим на час подання позову Законом України "Про державну податкову службу в Україні" та Кодексом адміністративного судочинства України.
Оскільки штрафні санкції на суму 7800,50 грн. залишаються несплаченими, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету на (р/р 31113104700267, код платежу 21080900, УДК 24103683, МФО 852010) фінансові санкції у сумі 7800,50 грн. (сім тисяч вісімсот грн. 50 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 квітня 2011 р..
Суддя Кравченко К.В.
кат. 8.1.4