ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" березня 2011 р. Справа № 2а-5483/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Горшков В.М.,
при секретарі: Бабкіній О.В.,
за участю: представника ДПІ у м. Херсоні - Мкртчян А.С., ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні
до ПП ОСОБА_2
про стягнення фінансових (штрафних) санкцій в сумі 5791,90 грн.,
за позовом суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 до ДПІ у м. Херсон про скасування податкового рішення про застосування штрафних санкцій,
встановив:
Позивач ДПІ у м. Херсоні звернувся до суду із адміністративним позовом до ПП ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 5791,90 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 29.04.2010 при проведенні перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій було встановлено ряд порушень, а сам: порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі за розрахунковими квитанціями. За результатами перевірки складено акт від 29.04.2010 №511/21/03/23/НОМЕР_1. На підставі акту перевірки було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 28.04.2010 №0008052307 на суму 5791,90 грн. Позивач просить стягнути зазначені фінансові санкції на загальну суму 5791,90 грн.
Приватний підприємець ОСОБА_2 звернулась до суду із адміністративним позовом про скасування рішення про застосування штрафних санкцій від 07.05.2010 №0008302307. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час перевірки приватний підприємець повідомила перевіряючих про місцезнаходження необхідних документів, та незнаходження відповідних документів під час перевірки за сімейними обставинами, Також повідомила про можливість надати необхідні документи, через одну годину, що перевіряючими було проігноровано. Намагання надати необхідні документи до податкового органу у підтвердження правомірності свої дій, не призвели до можливого результату, податковим органом приватного підприємця було позбавлено такої можливості.
Сторони в судовому засіданні свої вимоги підтримали повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
29.04.2010 року на підставі направлення №303/237 від 28.04.2010, було проведено перевірку відповідача за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акт від 28.04.2010 №511/21/03/23/НОМЕР_1.
Перевіркою встановлено наступні порушення:
- порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідно до норм п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.
Відповідно до ст. 20, 21, Закону України №265, до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до чого на підставі матеріалів перевірки прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 28.04.2010 №0008052307 на суму 5791,90 грн.
ПП ОСОБА_2 в акті перевірки та в пояснювальній записці було надано пояснення, згідно з якими приватним підприємцем не було зареєстровано книгу обліку доходів в органа ДПС не навмисно. Тому облік в даній книзі не вівся.
Відповідно до ст. 2 Закону України №265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з субєктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню субєктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Наявні порушення вимог чинного законодавств підтверджені документами, наданими до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, судом визнається, що ПП ОСОБА_2 у позовній заяві не були наведені обставини, які б підтверджувались достатніми доказами, які б свідчили про обґрунтованість позовних вимог. Натомість доводи ПП ОСОБА_2 були спростовані доводами ДПІ у м. Херсоні. Яка як субєкт владних повноважень, довела правомірність прийнятих рішень.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги ПП ОСОБА_2 задоволенню не підлягають, а заявлені вимоги ДПІ у м. Херсоні є таким що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 5791,90 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 5791,90 грн. (п'ять тисяч сімсот дев'яносто одна грн. 90 коп.) до державного бюджету (код платежу 21080900, на р/р 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області м. Херсон, МФО 852010).
Відмовити в задоволенні позовних вимог суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 до державної податкової інспекції у м. Херсон про скасування податкового рішення про застосування штрафних санкцій від 07.05.2010 №0008302307 в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 квітня 2011 р..
Суддя Горшков В.М.
кат. 8.1.4