Постанова № 14761494, 23.03.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2011
Номер справи
1077/11/2170
Номер документу
14761494
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2011 р. Справа № 2-а-1077/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі позивач, ДПІ) звернулась із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач, ФОП) про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 2558,50 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням від 21.10.2010 року № НОМЕР_1 до відповідача застосовано фінансові (штрафні) санкції у розмірі 2558,50 грн., яке прийнято на підставі акту перевірки від 13.10.2010 р. за № 1067/21/03/23/НОМЕР_2. Станом на 10.02.2011 року відповідач добровільно штраф не сплатив, а тому позивач просить стягнути його в судовому порядку.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 28.02.2011 р. на юридичну адресу відповідача рекомендованим листом направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, яку відповідач отримав 11.03.2011 р., що підтверджується підписом на повідомленні про вручення відправлення.

Відповідно до ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України юридичним особам та фізичним особам-підприємцям судовий виклик або судове повідомлення надсилаються за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином

Таким чином відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, а також про строк та порядок подання заперечення проти позову та про наслідки неподання такого заперечення.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 13.10.2010 року посадовими особами державної податкової служби на підставі направлення на перевірку № 749/237 від 11.10.2010 року проведено перевірку кафе "Закусочна", що належить ФОП ОСОБА_1, за адресою: АДРЕСА_1. За результатами перевірки складено акт № 1067/21/03/23/НОМЕР_2, яким зафіксовані: проведення розрахункової операції без застосування РРО, не зберігання книг обліку розрахункових операцій, не зберігання контрольних стрічок, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО. Даний акт підписаний найманим працівником ФОП - барменом ОСОБА_2

Як вбачається із акта перевірки № 1067/21/03/23/НОМЕР_2 від 13.10.2010 року відповідачем проведено розрахункову операцію без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 11,00 грн.

Пункт 1 ст. 3 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР) вказує на те, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених вищезазначеним законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

За порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР пунктом 1 ст. 17 зазначеного закону передбачено, що за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Таким чином, суд погоджується із застосованою до відповідача санкцією у розмірі (11,00 грн. * 5) = 55,00 грн. за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Також відповідачем не забезпечено зберігання книг обліку розрахункових операцій за що до нього застосовані штрафні санкції в розмірі 340,00 грн.

Відповідно до п. 6 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов`язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.

Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну. Тому, суд погоджується із застосованою позивачем санкцією у розмірі (20 х 17 грн.) = 340 грн. за порушення п. 6 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

До відповідача застосовані штрафні санкції за незберігання контрольних стрічок протягом встановленого законом терміну у розмірі 170,00 грн.

Відповідно до п. 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Згідно з п. 5 ст. 17 Закону № 265/95-ВР у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Із акту перевірки вбачається, що відповідачем не забезпечено зберігання контрольних стрічок. Даний факт не був спростований відповідачем, шляхом подання до ДПІ у м. Херсоні необхідних документів.

Таким чином, суд вважає правомірним застосування до відповідача штрафної санкції у розмірі (17 х 10) = 170,00 грн. за порушення п. 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Рішенням від 21.10.2010 р. № НОМЕР_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 266,00 грн. за порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Статтею 6 цього Закону визначено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Відповідно до ст. 20 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що у кафе були відсутні підтверджуючі документи про належний облік товарів, що реалізовувались.

Відповідно до акта перевірки на реалізації без первинних документів знаходився товар на загальну суму 133,00 грн.

Таким чином, суд вважає правомірним застосування до відповідача штрафної санкції у розмірі 266,00 грн. (133,00 х 2) за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

За невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, рішенням від 21.10.2010 року № НОМЕР_1 до відповідача застосовано фінансову санукцію у розмірі 1727,50 грн.

Допущення відповідачем невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному звіті РРО встановлено ревізорами на підставі співставлення роздрукованого денного звіту РРО від 13.10.2010 року, у якому зазначено, що готівкою у касі повинно знаходитись 199,50 грн. та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків 545,00 грн. Тобто сума невідповідності складає 345,50 грн. Сума коштів на місці проведення розрахунків була внесена до опису наявних готівкових коштів, який підписала бармен ОСОБА_2

Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Таким чином, суд вважає правомірним застосування до відповідача штрафної санкції у розмірі (345,5 * 5) = 1727,50 грн. за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Рішення про застосування штрафних санкцій від 21.10.2010 р. № НОМЕР_1 на суму 2558,50 грн., вручені 03.11.2010 року адміністратору особисто для передачі ФОП, що підтверджується його підписом на рішенні.

Беручи до уваги те, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем у порядку та в строки встановлені законом не оскаржено, сума штрафних санкцій не сплачена, суд вважає, що дана сума підлягає стягненню.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог державної податкової інспекції у м. Херсоні та їх задоволення.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 183-2 КАС України, суд, -

постановив:

Позов державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) фінансові санкції у розмірі 2558,50 грн. (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят вісім) грн. 50 коп. до державного бюджету, код платежу 3021080900, бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській обл., м. Херсон, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кисильова О.Й.

кат. 8.1.4