Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2011 р. Справа № 2-а-470/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановила:
Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі - Чаплинська МДПІ, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП, відповідач) фінансові (штрафні) санкції в загальній сумі 2818, 67 грн.
Відповідач письмових заперечень проти позову або заяви про його визнання не надав. Відповідно до поштового повідомлення про вручення від 22.02.2011 р. ФОП ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Відповідно до матеріалів справи позовні вимоги Чаплинської МДПІ обґрунтовуються наступним. За результатами проведеної 31.07.2010 р. перевірки відповідача складено акт, у якому зафіксовані наступні порушення: проведення розрахункових операцій без застосування РРО, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без придбання відповідної ліцензії, здійснення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту. На підставі акту перевірки відносно відповідача були винесені рішення про застосування фінансових санкцій.
Вивчивши матеріали справи суддя встановила наступні обставини.
ФОП ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрований Чаплинською районною державною адміністрацією Херсонської області і як платник податків знаходиться на обліку у позивача. Підприємницьку діяльність здійснює у кафе "Параход" за адресою: Херсонська обл., АДРЕСА_1
Судом встановлено, що 31.07.2010 року посадовими особами державної податкової служби Вершиною А.О. та Літвіновим В.В. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у кафе "Параход" за адресою: Херсонська обл., АДРЕСА_1
Під час проведення перевірки було виявлено проведення розрахункових операцій без застосування РРО, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без придбання відповідної ліцензії, здійснення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту.
За наслідками перевірки Чаплинською МДПІ 11.08.2010р. прийняті рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0001132310 на суму 1100, 00 грн. за порушення пунктів 1, 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі Закон № 265/95-ВР), № 0001152310 на суму 8, 67 грн. за порушення ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.1996 р. № 98/96-ВР (далі - Закон № 98/96-ВР) та № 0001142310 на суму 1700, 00 грн. за порушення ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995р. № 481/95 (далі Закон № 481/95).
Рішенням Чаплинської МДПІ від 11.08.2010 р. № 0001132310 до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Згідно п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок
За порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР пунктом 1 ст. 17 зазначеного закону передбачено, що за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Із акту перевірки вбачається, що у кафе "Параход" були проведені розрахункові операції без застосування РРО.
Відповідно до зауважень до акту перевірки бармена ОСОБА_4 касовий апарат знаходився на стадії оформлення.
Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Даним рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
На місці проведення розрахунків були відсутні накладні на товар, що реалізовувався.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 цього Закону визначено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Судом встановлено, що у кафе були відсутні накладні на товар, що перебував на реалізації.
Відповідно до матеріалів справи на реалізації без супровідних документів знаходився товар на загальну суму 320, 00 грн.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до позивача штрафної санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Рішенням Чаплинської МДПІ № 0001152310 від 11.08.2010 р. до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення ст. 3 Закону № 98/96-ВР.
Частиною 1 ст. 2 Закону 98/96-ВР встановлено, що торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у Законі 98/96-ВР видами підприємницької діяльності.
Пунктами 1, 2 ст. 3 Закону 98/96-ВР передбачено, що патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю у зазначеному Законі розуміють роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Відповідно до п. 6 ст. 3 під пунктами продажу товарів у Законі 98/96-ВР, зокрема розуміють кафе.
Абзацом 3 ст. 8 Закону 98/96-ВР встановлено, що за здійснення операцій, передбачених зазначеним Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Факт вчинення приватним підприємцем порушення вимог ст. 3 Закону 98/96-ВР підтверджується актом перевірки, підписаним барменом ОСОБА_4, особою у присутності якої проведена перевірка, без зауважень відносно даного порушення.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Отже, застосування до відповідача фінансових санкцій за порушення вимог ст. 3 Закону 98/96-ВР є обґрунтованим.
Рішенням Чаплинської МДПІ № 0001142310 від 11.08.2010 р. до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення ст. 15 Закону № 481/95.
Відповідно до ст. 15 Закону України № 481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності виключно за наявності у них ліцензій.
Згідно із п. 5 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР, за роздрібну та оптову торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії до суб'єктів господарської діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
З акту перевірки вбачається, що на реалізації у відповідача знаходилися алкогольні напої без придбання відповідної ліцензії на загальну суму 320, 00 грн.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Виходячи із зазначеного, застосування до відповідача фінансових санкцій за порушення ст. 15 Закону України № 481/95-ВР є обґрунтованим.
Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158, 161- 163, 183-2 КАС України, суддя, -
постановила:
Адміністративний позов Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4) фінансові санкції в сумі 2818 (дві тисячі вісімсот вісімнадцять) грн. 67 коп. до Державного бюджету з яких:
- 1118 (одна тисяча сто вісімнадцять) грн., 67 коп. (одержувач - Державний бюджет, УДК м. Херсон, ОКПО 24103696, МФО 852010, р/р 31114104700299, код платежу 3021080900);
- 1700 (одна тисяча сімсот) грн., 00 коп. (одержувач - Державний бюджет, УДК м. Херсон, ОКПО 24103696, МФО 852010, р/р 31112106700299, код платежу 3021081100).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Морська Г.М.
кат. 8.1.4