Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2011 р. Справа № 2-а-487/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановила:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі14196, 00 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов або заяви про визнання позову не надав. Разом з тим, на адресу відповідача: АДРЕСА_1 м. Херсон, 73000, було відправлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження. Поштове відправлення повернулось із відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Згідно з ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до витягу з ЄДРПОУ від 28.10.2010 року № 7416957 відповідач є фізичною особою-підприємцем, а його адресою є: АДРЕСА_1, 73000.
За таких обставин, суд вважає, що відповідач був належно повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Свої вимоги ДПІ у м. Херсоні обґрунтовує тим, що позивачем 15.07.2010 р. проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 на предмет додержання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, торгових патентів, ліцензій. Під час проведення перевірки виявлені порушення пп. 1, 2, 9, 12, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р., ст. 15-3 Закону України № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, кон'ячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.05.1995р. За результатами перевірки складений акт на підставі якого прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 14196 грн.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрована Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 26.10.2001 р. і як платник податків знаходиться на обліку у ДПІ у м. Херсоні. Підприємницьку діяльність здійснює у магазині за адресою: АДРЕСА_2, Голопристанський район, Херсонська область.
Встановлено, що 15.07.2010 р. податковими ревізорами - інспекторами Кузочкіним Є.О. та Карпенко О.О. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у магазині за адресою: АДРЕСА_2, Голопристанський район, Херсонська область.
Перевіркою встановлено проведення розрахункової операції без застосування РРО; незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків РРО; незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій; реалізацію алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці без статусу громадського харчування; порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
За наслідками перевірки ДПІ у м. Херсоні по відношенню до відповідача прийняті рішення № 0011272307 від 26.07.2010 р. за порушення ст. 15-3 Закону України № 481/95-ВР та рішення № 0011262307 від 26.07.2010 р. за порушення пп. 1, 9, 12, 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР.
Рішенням позивача № 0011262307 від 26.07.2010 р. до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції за порушення п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР.
Згідно п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок
За порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР пунктом 1 ст. 17 зазначеного закону передбачено, що за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Із акту перевірки вбачається, що продавцем ОСОБА_2 була проведена розрахункова операція із придбання вина "Нектар Демерджі" 190 г. на суму 11, 00 грн. без застосування РРО.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції у розмірі за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Зазначеним рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Стаття 2 Закону № 265/95-ВР дає визначення фіскального звітного чеку - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Тобто, законом встановлено, що метою роздрукування даного звіту є відображення даних денного звіту та занесення інформації до памяті.
Пункт 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
За порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З акту перевірки вбачається, що ФОП ОСОБА_1 не було забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків РРО, а саме: у КОРО № 2103012150 р1 від 30.04.2010 р. Z - звіт № 0198 від 05.07.2010 р. о 00:41 год., попереднє обнулення Z - звіт № 0197 від 03.07.2010 р. о 21:56; Z - звіт № 0201 від 08.07.2010 р. о 09:45, попереднє обнулення Z - звіт № 0200 від 06.07.2010 р. о 21:38 год.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до приватного підприємства штрафної санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Даним рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
На місці проведення розрахунків були відсутні накладні на товар, що реалізовувався.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 цього Закону визначено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Судом встановлено, що у магазині були відсутні накладні на товар, що перебував на реалізації.
Відповідно до додатку до акту перевірки на реалізації без супровідних документів знаходився товар на загальну суму 2728, 00 грн.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до позивача штрафної санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Зазначеним рішенням до приватного підприємця застосовані штрафні санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Допущення відповідачем невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному Х-звіті встановлено ревізорами на підставі співставлення роздрукованого денного Х-звіту від 15.07.2010р., у якому зазначено, що в сейфі готівкою повинно знаходитись 108,00 грн. та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків 360, 00 грн. Сума коштів на місці проведення розрахунків була внесена до опису наявних готівкових коштів, який підписала продавець ОСОБА_2
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Рішенням позивача № 0011272307 від 26.07.2010 р. до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення ст. 15-3 Закону України № 481/95-ВР.
Статтею 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, кон'ячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено, що продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
За порушення вимог ст. 15-3 Закону України № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання, на підставі п. 6 ч. 2 ст. 17 вказаного Закону, застосовується штраф у сумі 6800 грн.
На підставі акту перевірки встановлено, що відповідачем здійснювалася реалізація алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці без статусу громадського харчування, а саме: реалізовано 190 грамів вина "Нектар Демерджі" виробник ДП "Алушта" в стакан одноразового використання за ціною 11, 00 грн.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до відповідача штрафних санкцій за порушення ст. 15-3 Закону України № 481/95-ВР є правомірним.
Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.
Виходячи із вищезазначеного, позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 161-163, 183-2 КАС України,
постановила:
Позов Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_4) до Державного бюджету України фінансову санкцію в сумі 14196 (чотирнадцять тисяч сто дев'яносто шість) грн. із якої:
- 7396 (сім тисяч триста дев'яносто шість) грн. на бюджетний рахунок 31118104700002, код платежу - 3021080900, одержувач Державне казначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010. ;
- 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. на бюджетний рахунок 31116106700002, код платежу - 21081100, одержувач Державне казначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Г.М. Морська
кат. 8.1.4