Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/883/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Захарчук Н. В. при секретаріЧмух Ю.В. за участю: розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу, - ВСТАНОВИВ: 10 січня 2011 року Центральна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі (далі позивач) звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (далі - відповідач) на користь державного бюджету загальну суму податкового боргу у розмірі 9867 грн. 51 коп. Представник позивача надав клопотання про розгляд справи без його участі, підтримавши позовні вимоги у повному обсязі. Відповідач не зявився у судове засідання та не забезпечив участь повноважного представника. Повістки про дату, час та місце проведення судового засідання на адресу відповідача направлені вчасно. Від відповідача надійшли клопотання про відкладення розгляду справи, але він не навів жодної обставини, яка б могла бути розцінена судом, як поважна причина незявлення до судового засідання. Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Виходячи із матеріалів справи встановлено, що ФОП ОСОБА_4 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Криворізької міської ради 04.10.2005р., про що було видане свідоцтво про державну реєстрацію. Ідентифікаційний номер ФОП ОСОБА_3 - НОМЕР_1. Відповідно до довідки Центральної МДПІ ФОП ОСОБА_4 на облік платників податків в податковому органі було поставлено 05.10.05 № 11558.
Станом на 08.12.10р. відповідач має податковий борг на загальну суму 9867грн.51коп., а саме:
-з податку на додану вартість - на загальну суму 7556грн.68коп., в т.ч. 3667,78коп. - податкові зобов'язання, 3888грн.90коп. - штрафні санкції, який виник і в наслідок неповної сплати податкових зобов'язань визначених:
-податковим повідомленням - рішенням від 11.07.2008р. № 0001141701/0, яке винесено на підставі акту перевірки від 27.06.2008р. №1761/173/НОМЕР_1;
-уточнюючим розрахунком з ПДВ від 20.06.07 № 21997;
-декларацією з ПДВ від 20.06.2007р. № 21994;
-декларацією з ПДВ від 05.07.2007р. № 26124;
-декларацією з ПДВ від 17.08.2007р. № 37200;
-декларацією з ПДВ від 25.10.2007р. № 44511;
-уточнюючим розрахунком з ПДВ від 21.01.2008р. № 359;
-уточнюючим розрахунком з ПДВ від 18.09.2008р. № 43722;
-податковим повідомленням - рішенням форми від 24.09.2009р. №0011101702/0, яке винесено на підставі акту перевірки від 10.09.2008р. №2522/1:2/НОМЕР_1;
- з податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 72грн.68коп., в т.ч. 72грн.68коп. - податкові зобов'язання, які виникли внаслідок несплати податкових зобов'язань визначених:
-податковим повідомленням - рішенням від 11.07.2008р. №0001151701/0, яке винесено на підставі акту перевірки від 27.06.08 №1761/17.І/НОМЕР_1;
- з єдиного податку на загальну суму 2238грн. 15коп., в т.ч.2000грн.45коп. податкові зобов'язання,237грн.70коп.-залишок несплаченої пені, який виник внаслідок неповної сплати податкових зобов'язань визначених:
-свідоцтвом про сплату єдиного податку Серія Д № НОМЕР_2.
Відповідно до п. 5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 передбачає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Пункт 5.4 ст. 5 Закону №2181 визначає узгоджену суму податкового зобов'язання, не сплачену платником податків у строки, визначені цією статтею, сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи в судовому порядку, але не сплачене у встановлений законом строк.
Отже, керуючись пп.6.2.1, пп. 6.2.3 п.6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем 16.03.2007р. сформовано першу податкову вимогу №1/469 та 26.04.2009р. другу податкову вимогу № 2/830, які були отримані особисто ОСОБА_4
Згідно п 1.6 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» примусове стягнення звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
Таким чином, враховуючи факт наявності самостійно узгодженого податкового зобовязання, не сплаченого у встановлені чинним законодавством строки, така заборгованість підлягає стягненню у примусовому порядку за рахунок активів платника податків згідно п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» .
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», від 04.12.1990 №509 одним із завдань органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідно до абзацу першого пункту 1 статті 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів;
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із статтею 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд, згідно зі статтею 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Отже, проаналізувавши зазначені вище норми чинного законодавства України, матеріали адміністративного позову, суд вважає, що позовні вимоги Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості є правомірними та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 35, 69, 71, 86, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський окружний адміністративний суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ФОП ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, р/р НОМЕР_3 (українська гривня), АТ «Укрсиббанк», м. Кривий Ріг, МФО 351005) до бюджету: загальну суму податкового боргу у розмірі 9867грн.51 коп.(девять тисяч вісімсот шістдесят сім гривень 51 копійку), а саме:
-податок на додану вартість у розмірі 7556грн.68коп. (код платежу 14010111, р/р 31110029700024, одержувач УДКУ у Дніпропетровській обл., код 24230992, МФО 805012);
-податок з доходів фізичних осіб у розмірі 72грн.68коп. (код платежу 11010200, р/р 33217801700024, одержувач УДКУ у Дніпропетровській обл., код 24230992, МФО 805012);
-єдиний податок з фізичних осіб у розмірі 2238грн.15коп. (код платежу 16050200, р/р 34210379700024, одержувач УДКУ у Дніпропетровській обл., код 24230992, МФО 805012).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 11.04.2011 року.
Суддя Н.В. Захарчук