Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
16 лютого 2011 р. № 2-а- 16295/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бартош Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Комунального підприємства Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства»про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства», в якому просить суд стягнути з Комунального підприємства Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства» заборгованість з податку на додану вартість та податку на прибуток до бюджету у сумі 109652,27 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Виконавчим комітетом Лозівської міської ради Харківської області 18.12.1990 р. проведено державну реєстрацію юридичної особи Комунального підприємства Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства» (далі - КП «Панютинське ВУЖКГ», про що видано свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи. Дане підприємство перебуває на обліку як платник податків у Лозівській ОДПІ.
Станом на 25.11.2010 р. КП «Панютинське ВУЖКГ» має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 109652,27 грн., який складається з:
- податку на додану вартість у сумі 108550,18 грн., з них у сумі 85413 грн. - основний платіж, підтверджується деклараціями підприємства наданими платником податків до Лозівської ОДПІ; у сумі 18033,10 грн. - складають штрафні санкції, підтверджуються податковими повідомленнями рішеннями контролюючого органу; 5104,08 грн. - складає пеня;
- податку на прибуток у сумі 1102,09 грн., з них у сумі 839 грн. - основний платіж, підтверджується деклараціями підприємства наданими платником податків до Лозівської ОДПІ; 263,09 грн. - складає пеня.
Враховуючи, що відповідачем самостійно не сплачені податкові зобов'язання та на виконання вимог ст.6 Закону України від 21.12.00р.№ 2181 -III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Лозівською ОДПІ на юридичну адресу боржника було направлено першу та другу податкові вимоги, які КП «Панютинським ВУЖКГ» були отримані. Все майно та майнові права боржника знаходяться в податковій заставі.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, просив судове засідання провести без участі представника податкової інспекції, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, та з винесенням рішення погодився.
Судом розглянуто справу у письмовому провадженні у відповідності до ч. 4 ст. 122 КАС України, оскільки всі особи, які беруть участь у справі заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Комунальне підприємство Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства» зареєстроване Виконавчим комітетом Лозівської міської ради Харківської області 18.12.1990 р., що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи.
Відповідно до довідки Лозівської ОДПІ №501/10/29-030 від 15.04.2010 р. відповідач з 26.03.1992 р. перебуває на обліку як платник податків.
Комунальним підприємством Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства» були подані наступні декларації з податку на додану вартість, у яких відповідач самостійно визначив суми ПДВ, які підлягають нарахуванню до сплати в бюджет,а саме:
декларація №42125 від 16.12.2009 р. - ПДВ у розмірі 7409,00 грн.,
декларація №46186 від 19.01.2010 р. - ПДВ у розмірі 8602,00 грн.,
декларація №3729 від 18.02.2010 р. - ПДВ у розмірі 4987,00 грн.,
декларація №4750 від 17.03.2010 р. - ПДВ у розмірі 7153 грн.,
декларація №8975 від 16.04.2010 р. - ПДВ у розмірі 6214,00 грн.,
декларація №14033 від 19.05.2010 р. - ПДВ у розмірі 9912,00 грн.,
декларація №15381 від 17.06.2010 р. - ПДВ у розмірі 6661,00 грн.,
декларація №20333 від 16.07.2010 р. - ПДВ у розмірі 6487,00 грн.,
декларація №25732 від 18.08.2010 р. - ПДВ у розмірі 9554,00 грн.,
декларація №27123 від 17.09.2010 р. - ПДВ у розмірі 8096,00 грн.,
декларація №32481 від 19.10.2010 р. - ПДВ у розмірі 10338,00 грн.
Фахівцем Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області 19.02.2010 р. проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість, за якою виявлено порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та зафіксовано факт несвоєчасної сплати ПДВ.
За результатами перевірки складено Акт №16/15-228 від 19.02.2010 р., на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0000151502/0 від 03.03.2010р. на суму 10806,05 грн., та яке отримане відповідачем 03.03.2010 р.
16.07.2010 р. була проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка Комунального підприємства Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства» з питання своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої складено Акт №89/15-228 від 16.07.2010 р.,
На підставі акту перевірки до відповідача застосовано штрафну санкцію в сумі 7227,05 грн., про що керівником Лозівської ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення № 0000901502/0 від 27.07.2010 р.
Вказане податкове повідомлення-рішення отримане головним бухгалтером підприємства 27.07.2010 р.
Крім того, підприємством до податкового органу були подані декларації з податку на прибуток підприємства, а саме: декларація №49987 від 08.02.2010 р., якою визначено суму податку до сплати у розмірі 107,00 грн., декларація №23806 від 09.08.2010 р. у розмірі податку – 426,00 грн., декларація №35725 від 05.11.2010 р. у розмірі податку – 306,00 грн.
Все майно та майнові права боржника знаходяться в податковій заставі з 07.02.2007 р. на підставі пп. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що підтверджено витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 11149158, виданого 07.02.2007 р. Харківською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
Згідно з приписами ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та розмірах, встановлених законом.
З положеннями ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» від 22.02.2006 р. №1251 (далі - за текстом Закон №1251), (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону №1251 контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
На підставі п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 05.02.1998 р. № 83\98-ВР державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують функції, зокрема, контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000року (далі - за текстом Закон № 2181) (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податковий борг-це податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Згідно з п. 1.2 ст. 1 Закону № 2181 податкове зобов’язання –це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Виходячи з положень п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.3.1 п. 5.3. ст.5 Закону № 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.2.1. пункту 5.2 статті 5 Закону № 2181 визначено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно з пп. 16.1.1, 16.1.2, 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.
Відповідно до п.п. 8.2.1 п.8.1 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» право податкової застави виникає у разі: неподання або несвоєчасного подання платником податків податкової декларації - з першого робочого дня, наступного за останнім днем строку, встановленого законом про відповідний податок, збір (обов'язковий платіж) для подання такої податкової декларації; несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення, визначеного у податковому повідомленні.
Згідно розрахунку суми позову судом встановлено, що відповідачем частково сплачено заборгованість у загальному розмірі 334,45 грн.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 122, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Комунального підприємства Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства» про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства Панютинської селищної ради «Панютинське виробниче управління житлово-комунального господарства» (64660, Харківська область, м. Лозова, смт. Панютіне, вул. Гагаріна,4, код ЄДРПОУ 14058322, р/р 26002052304663 у Харківському ГРУ ПАТ КБ «Приватбанк» м. Харків, МФО 351533) заборгованість з податку на додану вартість та податку на прибуток до бюджету у загальній сумі 109652.27 грн. (сто дев’ять тисяч шістсот п’ятдесят дві гривні 27 копійок), з яких: 108550.18 грн. (сто вісім тисяч п’ятсот п’ятдесят гривень 18 копійок) заборгованість з податку на додану вартість, шляхом перерахування на р/р 31117029700015, одержувач – Лозівське УДК у Харківській області, код 24134414, банк ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, та 1102.09 грн. (одну тисячу сто дві гривні 09 копійок) заборгованість з податку на прибуток шляхом перерахування на р/р 33218806700016, одержувач – Лозівське УДК у Харківській області, код 24134414, банк ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бартош Н.С.