Постанова № 14643168, 18.01.2011, Київський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
18.01.2011
Номер справи
40/383
Номер документу
14643168
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8                                                            т. (044) 278-46-14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.01.2011                                                                                           № 40/383

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:          Кондес Л.О.

суддів:           

при секретарі:           

За участю представників:

Від позивача: Медведєва К.С. (дов. б/н від 20.10.2010);

Від відповідача: 1. не з’явився;

2. Короп Я.І. (дов. №06-34/31090 від 28.10.2010);

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Українська спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича корпорація "Укрреставрація"

на рішення Господарського суду м.Києва від 28.09.2010

у справі № 40/383 ( .....)

за позовом                               Українська спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича корпорація "Укрреставрація"

до                                                   Київська міська рада

                                                  Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)

          

          

про                                                   зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду м.Києва від 28.09.2010 року у справі №40/383 у позові відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Українська спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича корпорація «Укрреставрація» звернулася з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду, в якій просить скасувати рішення Господарського суду м.Києва від 28.09.2010 року у справі №40/383 та прийняти нове, яким позов задовольнити повністю.

В апеляційній скарзі скаржник зазначає, що судом першої інстанції при прийнятті рішення безпідставно взято до уваги лише позицію відповідачів, яка не ґрунтується на жодних доказах, що містяться в матеріалах справи та підтверджує те, що земельна ділянка по вул. Промисловій, 5 в Голосіївському районі м. Києва знаходиться на земельній ділянці, що має істерико - культурне призначення.

Позивач вважає, що місцевий господарський суд дійшов невірного висновку про те, що зазначена земельна ділянка на вул. Промисловій, 5 належить до земель історико - культурного призначення, та на неї розповсюджується спеціальний режим використання, згідно якого передбачено застосування коефіцієнта 3,75, як за земельну ділянку історико -культурного призначення.

Так, скаржник наголошує, що судом першої інстанції безпідставно не взято до уваги те, що внесення змін до Договору оренди земельної ділянки зумовлено необхідністю привести умову Договору про орендну плату у відповідність до Законів України «Про плату за землю», «Про оренду землі», до рішення Київської міської ради «Про орендну плату за землю в м. Києві» від 21.12.2000 р. № 118/1095, а, отже, ніяким чином не порушує права відповідачів.

Ухвалою від 02.11.2010 розгляд справи було призначено на 07.12.2010.

Розпорядженням Заступника Голови Київського апеляційного господарського суду від 06.12.2010 №01-23/2/3 було змінено склад судової колегії: головуючий суддя - Кондес Л.О., судді – Авдеєв П.В., Нєсвєтова Н.М.

В судове засідання 07.12.2010 представники сторін з’явилися, в порядку приписів ст.77 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено перерву до 18.01.2011.

В судове засідання 18.01.2011представники сторін з’явилися, представник позивача підтримав доводи апеляційної скарги, представник відповідача-2 заперечив проти доводів, які викладені в апеляційні скарзі. Представник відповідача -1 не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (див. Роз’яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.09.1997 №02-5/289 із змінами та доповненнями станом на 19.07.2010р. „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України”).

Враховуючи те, що матеріали справи містять докази повідомлення всіх учасників судового процесу про дату, час та місце судового засідання, по розгляду апеляційної скарги (а.с. 138), колегія суддів вважає можливим здійснити перевірку рішення Господарського суду м.Києва за наявними у справі матеріалами без представника відповідача -1.

Розглянувши в судових засіданнях апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи та зібрані у ній докази, колегія суддів встановила наступне:

До Господарського суду м.Києва звернулася з позовом Українська спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича корпорація "Укреставрація" до Київської міської ради та Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що між позивачем та відповідачем-1 було укладено Договір оренди земельної ділянки від 20.11.2008. В п.4.2 зазначеного Договору при визначенні ставки орендної плати за земельну ділянку по вул. Промисловій, 5, м.Києві помилково було застосовано коефіцієнт 3,75, як за земельну ділянку історико-культурного призначення, що не відповідає вимогам законодавства.

В свою чергу, позивач неодноразово звертався до відповідача-1 із пропозиціями привести розмір орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства України: листи №195 від 21.07.2009 р., №315 від 10.12.2009 р., №№27, 28,29 від 18.02.2010 р., №36 від 06.02.2010р., які були залишені Київською міською радою без відповіді та задоволення. У відповідь на неодноразові звернення до Київської міської ради, позивач отримав лист від відповідача-1, згідно якого Київська міська рада не вбачає підстав для зменшення розміру орендної плати за користування даною земельною ділянкою.

Позивач вважає, що запропоновані зміни до Договору оренди земельної ділянки від 20.11.2008 р. дозволяють привести умови Договору про орендну плату у відповідність до ЗУ "Про плату за землю", "Про оренду землі", до рішення Київської міської ради "Про орендну плату за землю в м. Києві" від 21.12.2000 р. №118/1095.

Крім того, позивач звернувся з позовом до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Позов обґрунтований тим, що в частині зобов'язання у встановленому порядку забезпечити підготовку угоди про внесення змін до Договору оренди земельної ділянки від 27.08.07 №66-6-00411 та здійснити його державну реєстрацію полягає в тому, що саме на відповідача-2 відповідно до рішення Київської міської ради від 29.05.03 № 433/593 «Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві» покладено обов’язок забезпечити підготовку угоди про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 28.11.2008 та здійснити його державну реєстрацію.

Відповідачем -1 подано відзив на позовну заяву, у якому він заперечує проти позову, посилаючись на ст.ст. 9, 116, 124 Земельного кодексу України, ст.ст. 627, 638 Цивільного кодексу України, ч. 7 ст. 179, ч. 8 ст. 181, ч.2.ст. 180 Господарського кодексу України, та зазначає, що на час підписання спірного Договору оренди земельної ділянки позивач не мав заперечень стосовно порядку та ставок обрахунку орендної плати.

Крім того, при розрахунку розміру ставки орендної плати враховується і зональний коефіцієнт, розміри якого на момент укладення договору вказані в додатку 5 до рішення Київської міської ради від 01.01.2008 № 3/4475 „Про бюджет міста Києва на 2008 рік”.

Відповідачем-2 також було надано відзив на позовну заяву, в якому він проти позову заперечує та зазначає, що не порушував права та інтереси позивача. Крім того, згідно висновку Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 31.03.04 № 19-2716 земельна ділянка по вул. Промисловій, 5 в м.Києві відноситься до зони охорони пам’яток.

Колегія суддів не підтримує позицію суду першої інстанції про відмову у позові з наступних підстав:

27.12.2007 року Київською міською радою прийнято рішення № 1538/4371 «Про передачу Українській спеціальній науково-реставраційній проектно-будівельно-виробничій корпорації земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування виробничої бази на вул. Промисловій, 5, у Голосіївському районі м. Києва», та затверджено проект відведення зазначеної земельної ділянки.

На підставі вказаного рішення, між позивачем (орендар) та відповідачем-1(орендодавець) було укладено Договір оренди земельної ділянки від 20.11.2008, посвідчений, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу 20.11.2008р. Кравченко Н.П. та зареєстрований Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 28.11.2008 р. за № 79-6-00677 у книзі записів державної реєстрації договорів (далі - Договір).

Відповідно до п.1.1 Договору орендодавець, на підставі рішення Київської міської ради від 27.12.2007 року № 1538/4371 та рішення Київської міської ради від 16.10.2008 року № 557/557, за актом приймання-передачі передає, а орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку, визначену цим договором.

В п. 2.1 Договору зазначено, що об’єктом оренди відповідно до цього договору є земельна ділянка з наступними характеристиками: місце розташування – вул. Промислова, 5 у Голосіївському районі м. Києва, розмір земельної ділянки –2,0751 га, цільове призначення – для будівництва, експлуатації та обслуговування виробничої бази, кадастровий номер – 8000000000:90:116:0025.

Пунктом 2.3 Договору встановлено, що земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.

Даний Договір укладено на 15 років (п.3.1 Договору).

Пунктом 4.2 Договору визначено, що річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 11,25 відсотків від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

В п. 4.5 Договору сторони встановили, що розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього договору.

Відповідно до п. 4.9 Договору розмір орендної плати може переглядатись у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством та у інших випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз на рік.

Згідно із п.11.1 Договору всі зміни та/або доповнення до цього договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням орендодавця на зміни та/або доповнення до цього договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.

Враховуючи зазначений пункт Договору 24.06.2010 позивач звернувся до відповідача-1 з пропозицією привести умови Договору оренди земельної ділянки у відповідність до чинного законодавства України, виклавши п. 4.2 Договору в наступній редакції:

„4.2. Річна орендна плата встановлюється у розмірі 1,5 (однієї цілої п’яти десятих) відсотки від нормативної грошової оцінки, а з 19.03.2009 року - у розмірі 3 (трьох) відсотків від нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, зазначених законодавством”.

Листом від 25.06.2010 № 29/280-529 відповідач-1 повідомив позивача про свою незгоду на внесення змін до Договору оренди земельної ділянки в частині зменшення розміру орендної плати за користування земельною ділянкою, та про те, що таке зменшення суперечитиме вимогам чинного законодавства України.

В свою чергу, п.1 рішення Київської міської ради «Про орендну плату за землю в м.Києві» від 21.12.2000 р. № 118/1095 (дане рішення діяло на момент укладення спірного Договору оренди земельної ділянки), встановлено, що розмір орендної плати за земельні ділянки в м. Києві для промислових підприємств з виробництва будівельних матеріалів та виробів, та за інші земельні ділянки, що не ввійшли до цього переліку, встановлюється на рівні 1,5% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Відповідно до н. 7 рішення Київської міської ради «Про орендну плату за землю в м. Києві» від 21.12.2000 р. № 118/1095, Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації при підготовці проектів договорів оренди земельних ділянок зобов'язане передбачити умови згідно з цим рішенням.

Так, при укладенні спірного Договору Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації встановлено, що річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 11,25 відсотків від нормативної грошової оцінки землі (п. 4.2. Договору).

Визначаючи розмір річної орендної плати за земельну ділянку у розмірі 11,25 відсотків від нормативної грошової оцінки землі, Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації виходило з того, що при визначенні розміру податку за земельні ділянки, зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими будівлями і спорудами, розташованими на територіях та об'єктах історико-культурного призначення загальнодержавного значення, що не пов'язані з функціональним призначенням цих об'єктів, застосовується коефіцієнт до відповідного земельного податку у розмірі 3,75 (абзац перший частини дев'ятої статті 7 Закону України «Про плату за землю»).

Однак, земельна ділянка на вул. Промисловій, 5, у Голосіївському районі м. Києва не відноситься до категорії земель історико-культурного призначення, що підтверджується листом Головного управлінця охорони культурної спадщини від 13.04.2010 р. № 2639, в якому зазначено: згідно з схемами зон охорони, затверджених рішенням виконкому Київської міської ради від 16.07.1979 р. № 920, розпорядження Київської міської державної адміністрації від 25.12.2007 р. № 1714, земельна ділянка на вул. Промисловій, 5 знаходиться поза їх межами, та не належить до земель історико - культурного призначення .

Крім того, підтвердженням того, що земельна ділянка на вул. Промисловій, 5, у Голосіївському районі м. Києва не відноситься до категорії земель історико-культурного призначення є: Висновок Управління охорони навколишнього природного середовища від 30.03.2006р. № 071/04-4-17/1078, Містобудівне обґрунтування «Будівництво промислової бази по вул. Промисловій, 5, Голосіївський район м. Києва», реєстраційний номер 817/05-02, погоджене першим заступником Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища 23.12.2005 року.

У відповідності до Генерального плану розвитку міста, затвердженого рішенням Київради від 28.03.2002 р. № 370/1804, територія за функціональним призначенням належить до комунально-складської території, що також підтверджується листом Дочірнього підприємства «Інститут генерального плану міста Києва» вих. № 67 від 16.04.2010 року.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач з 1987 року використовує земельну ділянку по вул. Промисловій, 5, у власній виробничій діяльності як виробничу базу (виготовлення на замовлення реставраційних виробів, інша реставраційна діяльність, будівництво будівель). Орендарів будівель і споруд на земельній ділянці немає.

Тобто, розмір орендної плати за Договором на момент його укладення порушував рішення Київської міської ради «Про орендну плату за землю в м. Кисні» від 21.12.2000р.№ 118/1095.

На даний час, згідно п. 36 Додатку № 13 (розмір орендної плати за «земельні ділянки з інших видів економічної діяльності, які не увійшли до переліку») до рішення Київської міської ради від 06 березня 2009 р. № 124/1179 (у редакції, затвердженій рішенням Київської міської ради від 19 березня 2009 р. № 133/1189), розмір орендної плати становить 3,0 відсотки від нормативної грошової оцінки.

Таким чином, розмір орендної плати за земельну ділянку по вул. Промисловій, 5, повинен становити 1,5 відсотки від нормативної грошової оцінки - за період з моменту укладення договору оренди до 19.03.2009 року, і 3,0 відсотки від нормативної грошової оцінки - за період з 19.03.2009 року.

Враховуючи вищезазначене, при визначенні ставки орендної плати за земельну ділянку по вул. Промисловій, 5, помилково було застосовано коефіцієнт 3,75, як за земельну ділянку історико-культурного призначення, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.. 525 ЦК України).

Згідно із ч. 1 ст. 648 ЦК України, зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.

Відповідно до абз.2 ч.1 ст. 632 ЦК України, у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Статтею 188 Господарського кодексу України (далі - ГК України) закріплено загальний порядок зміни або розірвання господарських договорів, який повинен застосовуватися тоді, коли законодавством не встановлено спеціальний порядок для зміни або розірвання договорів певного виду. При цьому, під зміною господарського договору слід розуміти зміну зобов'язань, які сторони прийняли на себе за договором, відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо.

Так, 24.06.2010 позивач відповідно до частини 2 ст.188 ГК України та ст..11 ЦК України надіслав Київської міської ради цінний лист з описом вкладення вих. № 191 з пропозицією привести умови Договору оренди земельної ділянки від 28.11.2008 року №79-6-00677 у відповідність до норм чинного законодавства України, виклавши п. 4.2. Договору в такій редакції: «4.2. Річна орендна плата встановлюється у розмірі 1,5 (однієї цілої п'яти десятих) відсотки від нормативної грошової оцінки, а з 19.03.2009 року - у розмірі 3„(трьох) відсотків від нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, зазначених законодавством».

Крім того, позивач неодноразово зверталася до Київської міської ради із пропозиціями привести розмір орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства України, а саме: листи вих. № 195 від 21.07.2009 р., № 3 15 від 10.12.2009 р., №№ 27, 28,29 від 18.02.2010 р., № 36 від 06.02.2010 р., проте, дані листи були залишені Київською міською радою без відповіді та задоволення.

Відповідно до ч. 5 ст. 188 ГК України, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів вважає, що запропоновані позивачем зміни до Договору оренди дозволяють привести умову Договору про орендну у відповідність до Законів України «Про плачу за землю», «Про оренду землі», рішення Київської міської ради «Про орендну плачу за землю в м. Києві» від 21.12.2000 р. №118/1095.

Крім того, пропозиція позивача внести зміни до п. 4.2. Договору оренди земельної ділянки від 28.11.2008 року № 79-6-00677, зумовлена помилковим застосуванням коефіцієнту 3,75, як за земельну ділянку історико-культурного призначення, а на момент укладення та державної реєстрації Договору зазначений пункт вже суперечив нормам ст. 7 Закону України «Про плату - за землю».

Крім того, позивачем були заявлені позовні вимоги до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) щодо зобов’язання у встановленому порядку забезпечити підготовку угоди про внесення змін до Договору оренди земельної ділянки від 27.08.2007 №66-6-00411 та здійснити його державну реєстрацію. Дана вимога підлягає задоволенню, з огляду на наступне:

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації, та згідно ч. 1 ст. 20 вказаного закону укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації.

Рішенням Київради від 29.05.2003 № 433/593 «Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві» Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) доручено у повному обсязі здійснювати підготовку документів, що посвідчують право власності та право користування, відповідно до пункту "з" статті 9 та пункту "є" статті 184 Земельного кодексу України.

Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 19.12.2002 № 182/342 (далі - Положення), Управління є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та виконує функції місцевого органу державної виконавчої влади з питань земельних ресурсів, є підзвітним та підконтрольним Київській міській раді та безпосередньо підпорядковується Київському міському голові.

Пунктом 3.13 Положення дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, оформлення та видачу договорів оренди (суборенди) земельних ділянок та здійснює реєстрацію суб'єктів права власності на землю, реєстрацію права користування землею і договорів на оренду (суборенду) землі.

Рішенням Київради від 29.05.2003 № 433/593 «Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві» Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) доручено у повному обсязі здійснювати підготовку документів, що посвідчують право власності та право користування, відповідно до пункту „з" статті 9 та пункту „є" статті 184 Земельного кодексу України.

Тобто, на Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) покладений обов’язок у встановленому законом порядку забезпечити підготовку угоди про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 28.11.2008 року за реєстровим номером № 79-6-00677, та здійснити його державну реєстрацію.

Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга є обґрунтованою і підлягає задоволенню.

Рішення Господарського суду м.Києва від 28.09.2010 року у справі №40/383 підлягає скасуванню, оскільки судом неповно з’ясовано обставини, що мають значення для справи, з прийняттям нового рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі, які є доведеними матеріалами справи.

          Відповідно до ст..49 України ГПК України при задоволенні позову судові витрати покладаються на відповідача (відповідачів).

          Керуючись ст..ст. 49, 99, 101, 103 - 105 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

          1. Апеляційну скаргу Української спеціальної науково-реставраційної проектно-будівельно-виробничої корпорації «Укрреставрація» на рішення Господарського суду м.Києва від 28.09.2010 року у справі №40/383 задовольнити.

                    2. Рішення Господарського суду м.Києва від 28.09.2010 року у справі №40/383 скасувати.

          Позов задовольнити в повному обсязі.

Внести зміни до Договору оренди земельної ділянки від 28.11.2008 року №79-6-00677, укладеного між Українською спеціальною науково-реставраційною проектно-будівельною-виробничою корпорації «Укрреставрація» та Київською міською радою, та визнати укладеним п. 4.2. Договору в такій редакції: «4.2. Річна орендна плата встановлюється у розмірі 1,5 (однієї цілої п'яти десятих) відсотки від нормативної грошової оцінки, а з 19.03.2009 року - у розмірі 3 (трьох) відсотків від нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, зазначених законодавством», з моменту державної реєстрації зазначеного Договору.

Зобов'язати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати зміни до Договору оренди земельної ділянки від 28.11.2008 року № 79-6-00677.

Стягнути солідарно з Київської міської ради(01044, м. Київ, вул.Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883131) та Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01601, м. Київ, вул.Хрещатик, 32-а, код ЄДРПОУ 26199097) на користь Української спеціальної науково-реставраційної проектно-будівельно-виробничої корпорації «Укрреставрація» (04070, м. Київ, Контрактова площа,4, код ЄДРПОУ 14358969) 85,00 грн. - державного мита за подання позову, 236,00 грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та 42,50грн. - державного мита за подання апеляційної скарги.

Видати наказ.

Видачу наказу доручити Господарському суду м.Києва.

          3. Матеріали справи №40/383 повернути до Господарського суду м.Києва.

Головуючий суддя                                                                      

Судді