Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-3506/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Степанюк А.Г.
Суддя-доповідач: Гром Л.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"29" березня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Гром Л.М.;
суддів Кучми А.Ю.
Бєлової Л.В.
при секретарі судового засідання Губі О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Контрольно-ревізійного управління в Київській області на постанову Оружного адміністративного суду м. Києва від 27.11.2009 року за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Київській області до Державного підприємства "Державна циркова компанія України", Регіонального відділення фонду державного майна України по місту Києву про визнання дій незаконними та зобовязання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
Контрольно-ревізійне управління в Київській області звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державного підприємства "Державна циркова компанія України", Регіонального відділення фонду державного майна України по місту Києву про визнання дій Відповідачів щодо внесення змін до договору оренди від 30.06.07 р. № 1892 пунктами 1 та 2 додаткового договору від 30.07.07р. № 01 незаконними; зобовязання Відповідачів здійснити перерахунок орендної плати з 30.06.05р. на суму 348165,00 грн. із застосуванням орендної ставки в розмірі 15% для офісних приміщень та орендної ставки в розмірі 25% для структурних підрозділів ДП «Державна циркова компанія України»; зобовязання Відповідачів внести зміни до договору оренди від 30.06.05р. № 1892 із застосуванням орендної ставки в розмірі 15% для офісних приміщень та орендної ставки в розмірі 25% для структурних підрозділів ДП «Державна циркова компанія України»,-
Постановою Окружного адміністративного суду від 27.11.2009 року в задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з постановою Окружного адміністративного суду від 27.11.2009 року Контрольно-ревізійне управління в Київській області звернулось до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на порушення судом норм права.
В судове засідання зявились представник позивача Контрольно-ревізійного управління в Київській області, представники відповідачів - Державного підприємства "Державна циркова компанія України", Регіонального відділення фонду державного майна України по місту Києву.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши докази у справі та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія встановила наступне.
Контрольно-ревізійним управлінням в Київській області на підставі плану контрольно-ревізійної роботи на ІI квартал 2008 року та направлень на проведення ревізії від 23.06.08 року №582, №583, від 01.07.08 року №65, від 03.07.08 року №100, від 01.07.08 року №93, було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Державна циркова компанія України» (код ЄДРПОУ 19070084, вид діяльності за КВЕД 92.34.0 Інша видовищно-розважальна діяльність) за період з 01.01.2006 року по 01.06.2008 рік.
Ревізія проводилася з 26.06.2008 року по 28.08.2008 року (з перервою з 30.07.2008 по 18.08.2008 рр.), за результатами якої складено акт від 28.08.2008 року № 03-08/17 (далі акт ревізії).
Під час проведення ревізії Позивачем встановлено, що між Державним підприємством "Державна циркова компанія України" (Відповідач 1) та Регіональним відділенням фонду державного майна України по місту Києву (Відповідач 2) було укладено договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 30.06.2005 року № 1892 (далі договір оренди № 1892) площею 454,8 кв. м. Договором № 1 від 05.05.2006 року про внесення змін до договору оренди № 1892 зменшено площу обєкта оренди до 405,1 кв. м. При укладенні зазначеного договору було визначено орендну ставку в розмірі 5 %.
На підставі акту ревізії Позивачем було предявлено вимогу Державному підприємству «Державна циркова компанія України»від 12.09.2008 року №03-13/6506, пункт 5 якої зобовязує останнє переукласти договір оренди приміщень з Фондом державного майна України, із застосуванням орендної ставки в розмірі 15% для офісних приміщень, та ставки орендної плати в розмірі 25% для структурних підрозділів циркової компанії, основна діяльність яких безпосередньо повязана з організацією та проведенням видовищно-розважальних заходів.
В силу ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право: пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства, а також звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Як вбачається з матеріалів справи, між відповідачами 30.07.2007 року було укладено додатковий договір № 01, згідно якого було застосовано оренду ставку в розмірі 25%. 30.03.2009 року між зазначеними особами було підписано договір № 1892/2, яким пролонговано договір № 1892 строком на 2 роки 11 місяців до 26.01.2012р.
Судом першої інстанції встановлено, що єдиним видом діяльності Відповідача 1 за КВЕД є «Інша видовищно-розважальна діяльність». Пунктом 5 додатку № 2 до постанови від 27 грудня 2006 р. № 1846 «Про внесення змін до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна»визначено, що розмір орендної ставки за використання орендованого приміщення для організації концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності складає 25 %.
Таким чином, виходячи з вищезазначеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач неправомірно просить суд зобовязати Відповідача 1 та Відповідача 2 здійснити перерахунок орендної плати з 30.06.05 на суму 348165,00 грн. із застосуванням орендної ставки в розмірі 15% для офісних приміщень та орендної ставки в розмірі 25% для структурних підрозділів ДП «Державна циркова компанія України», оскільки предявлена за результатами ревізії вимога не містить такого формулювання. Суд вважає, що просячи суд задовольнити п.2 своїх позовних вимог, Позивач виходить за межі виставленої ним вимоги Відповідачу 1.
Також, необхідно зазначити, що судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції щодо застосування орендної ставки, оскільки відповідно до вищевказаної Методики наявність декількох структурних підрозділів у підприємства не свідчить про різні напрямки їх діяльності.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд першої інстанції правильно дійшов висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які повністю підтверджуються наявними в справі доказами, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог.
В силу статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.
Керуючись статтями 195, 196, 200, 205 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління в Київській області - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.11.2009 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий: Л.М. Гром
Суддя: А.Ю. Кучма
Суддя: Л.В. Бєлова
Повний текст ухвали виготовлений 01.04.2011 року.