Постанова № 14587755, 30.03.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.03.2011
Номер справи
2а-1670/1824/11
Номер документу
14587755
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/1824/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю секретаря Горбач Д.О.,

представника позивача - Коваленко Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятостідо ОСОБА_3про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

09 березня 2011 року позивач Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представлений Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3про стягнення коштів що були виплачені йому в якості допомоги по безробіттю в сумі 2 811,69 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що у період перебування на обліку у Гадяцькому районному центру зайнятості, відповідач був зареєстрований як субєкт господарювання, чим порушив вимоги Закону України "Про зайнятість населення" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". За час перебування на обліку в центрі зайнятості відповідачем незаконно отримано допомогу по безробіттю в сумі 2 811,69 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився. Судова повістка, направлена судом на адресу відповідача: АДРЕСА_1 Полтавська область повернулася до суду з поштовою відміткою "адресат за вказаною адресою не проживає". Однак, згідно наявної в матеріалах справи довідки з адресно-довідкового відділу УГІРФО ГУМВС України в Полтавській області відповідач зареєстрований саме за цією адресою.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за даної явки.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд встановив наступне.

Як свідчать матеріали справи, що 30 січня 2009 року відповідач звернувся до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного з виплатою матеріальної допомоги.

В поданій заяві відповідач зазначив, що не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, не є найманим працівником, не укладав договору цивільно-правового характеру, не є членом особистого селянського господарства та пенсії не отримує.

Наказом Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості № НТ090130 від 30 січня 2009 року відповідачу було надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Порядку надання допомоги по безробіттю".

Відповідно до статті 12 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду. Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.

08 вересня 2010 року Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості, на виконання вимог статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", проведено розслідування страхового випадку відносно ОСОБА_3

За результатами проведеної перевірки розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення складено акт № 6042 від 08 вересня 2010 року, яким встановлено, що відповідно до запису №1 довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець з 09 листопада 2009 року.

Відповідно до пункту 3 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" в Україні до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".

Згідно статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

Відповідно до частини другої статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи , зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. У разі виїзду особи, зареєстрованої в установленому порядку як безробітна, за межі України з метою працевлаштування чи здійснення іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, така особа зобов'язана повідомити про це державну службу зайнятості.

Як встановлено у судовому засіданні, всупереч вищезазначеній нормі Закону, відповідач не повідомив Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості про те, що він з 09 листопада 2009 року, перебуваючи на обліку в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості, одночасно був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності

Згідно розрахунку до позовної заяви про стягнення незаконно виплаченого забезпечення по безробіттю, наданого позивачем, за період з 09 листопада 2009 року по 24 січня 2010 року відповідачем отримано допомогу по безробіттю у розмірі 2811,69 грн.

Отже, матеріальне забезпечення по безробіттю в сумі 2811,69 грн. було отримане відповідачем незаконно, оскільки було виплачено на підставі відомостей, що не відповідають дійсності.

У звязку із виявленим порушенням відповідачем вимог закону, 15.09.2010 року Полтавським міським центром зайнятості було видано наказ №481 про повернення допомоги по безробіттю ОСОБА_3. в сумі 2811,69 грн.

Вищевказаний наказ разом з вимогою про відшкодування коштів від 16 вересня 2011 року №4906 направлено рекомендованим листом на вказану у реєстраційних документах адресу відповідача . Поштове відправлення повернулося на адресу позивача з відміткою "за закінченням терміну зберігання". Тобто, ОСОБА_3 добровільно не повернув незаконно отриману допомогу по безробіттю позивачу.

Згідно пункту третього статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг особі внаслідок умисного невиконання нею обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати її забезпечення та надання соціальних послу.

Крім того, відповідно до пункту 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці України від 20 листопада 2000 року № 307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу в сумі 2811,69 грн. суду не надав.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представлений Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятостідо ОСОБА_3про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 2811,69 грн на р/р №37175165303202 в ГУДК України в Полтавській області, код 22548262, МФО 831019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 04 квітня 2011 року.

СуддяН.Ю. Алєксєєва