Рішення № 14575894, 23.03.2011, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
23.03.2011
Номер справи
6-5-15/262-06-6973
Номер документу
14575894
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" березня 2011 р.

Справа № 6-5-15/262-06-6973

За позовом: Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси

До відповідача: Акціонерного товариства закритого типу „Енергоресурс”

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

1) Головне управління Державного казначейства України в Одеській області

2) Міністерство фінансів України

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:

1) Українська аграрна біржа

2) ВАТ “Державний експортно-імпортний банк України”

За участю прокурора Одеської області в інтересах держави

про стягнення 3 512 653,30 грн.

Господарський суд Одеської області у складі:

Головуючий суддя Демешин О. А.

суддя Літвінов С. В.

суддя Аленін О. Ю.

Представники:

від позивача: Пімкіна Т.В. –довіреність

від відповідача: не з’явився

від третіх осіб на боці позивача 1) не з’явився,

2) не з’явився,

від третіх осіб на боці відповідача 1) Арбузов О. О. - довіреність

2) Бондарєв В. Ф. - довіреність

від прокуратури - Доброжан Н .І. - довіреність

СУТЬ СПОРУ: 11.07.2006 р. Державна податкова інспекція у Малиновському районі (далі –ДПІ, позивач) звернулась з позовною заявою до Акціонерного товариства закритого типу „Енергоресурс” (далі –ЗАТ, відповідач) про стягнення заборгованості перед Державним бюджетом в сумі 3 512 653,3 грн., що складається: 2 983 170,4 грн. основного боргу, 68 226,71 грн. відсотків за користування кредитом та 461 256,29 грн. пені за прострочку повернення кредиту із-за неналежного виконання кредитної угоди від 24.07.1997 р. № 18/03-149, укладеної між Укрексімбанком від імені Кабінету Міністрів України та Украгробіржею, у зв’язку з неналежним виконанням кінцевими отримувачами сільськогосподарської техніки (сільгосптоваровиробники та інші суб’єкти господарювання) договорів купівлі-продажу на умовах розстрочення платежу або договорів фінансового лізингу з посиланнями на солідарні зобов’язання за Угодами між кінцевими отримувачами техніки та Украгробіржею, п. 4 ст. 17 Бюджетного Кодексу України, ч. 4 ст. 16 Закону України „Про Державний бюджет України на 2003 рік”, ст. 24 Закону України „Про Державний бюджет на 2005 рік”, ст. 12 ГПК України.

Ухвалою суду від 25.07.2006 р., за клопотанням АТЗТ „Енергоресурс”, до участі у справі залучено Українську аграрну біржу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Враховуючи уточнення, остаточними вимогами позивача є стягнення заборгованості з відповідача на користь державного бюджету у сумі 4084226,5 грн., з яких: 2983170,4 грн. –основний борг; 68226,71 грн. –відсотки за користування кредитом; 1032829,49 грн. –пеня.

04.03.2009 року справа прийнята до провадження колегією суддів в наступному складі:

головуючий суддя – Демешин О.А., суддя –Літвінов С.В., суддя - Аленін О.Ю.

Відповідач в задоволені позову просить відмовити, що відображено у відзиві.

Міністерство фінансів України позов підтримало, про що зазначено у письмових поясненнях.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив:

19.09.1996 р. між Кабінетом Міністрів України, представленим Міністерством фінансів України, з однієї сторони та Державним експортно-імпортним банком України (надалі –фінансовий агент), з другої сторони, була укладена агентська угода, згідно якої Кабінет Міністрів України доручає, а фінансовий агент приймає на себе обов’язки виконувати агентські (посередницькі) функції по залученню зовнішніх кредитів (іноземних кредитів, кредитних ліній, що залучаються та/або обслуговуються фінансовим агентом згідно з відповідним рішенням Кабінету Міністрів України) та наданню позичальникам внутрішніх кредитів (тобто кредитів, які надаються фінансовим агентом від імені Кабінету Міністрів України за рахунок зовнішніх кредитів українським юридичним особам-позичальникам), повернення яких іноземним кредиторам гарантовано Кабінетом Міністрів України. Крім того, Кабінет Міністрів України доручає, а Міністерство фінансів України приймає на себе обов’язок по забезпеченню коштами гарантійних зобов’язань Кабінету Міністрів України перед іноземними кредиторами щодо виконання фінансовим агентом зобов’язань, які випливають з угод про надання зовнішніх кредитів. 23.07.1997р. між Українською аграрною біржею (позичальник) та Сосьете Женераль, банківською корпорацією, діючою через відділення в Нью-Йорку, як організатором та як кредитором, була укладена угода, згідно якої Державний експортно-імпортний банк України, Національне агентство України по реконструкції та розвитку, діюче від імені Кабінету довірених осіб України та Сосьете Женераль, відділення в Нью-Йорку, уклали кредитну угоду від 26.06.1997р. з Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів з посиланням на гарантію Ексімбанку № АРО72205ХХ-Україна (гарантована кредитна угода), у відповідності з якою позичальнику буде наданий гарантований експортний фінансовий кредит в сумі 66 300 000 доларів США для закупівлі товарів позичальником в США для експорту в країну позичальника та виплати відповідної комісії за страхування. У відповідності з умовами цієї угоди позичальник бажає профінансувати, а кредитор бажає надати кредит по фінансуванню експорту на суму 10 842 254 доларів США для фінансування авансової частини платежу, наданого для закупівлі таких товарів, та у відповідності з умовами цієї гарантійної угоди гарант погодився гарантувати платіж повністю, коли він належить до виплати усіх сум, які належать до виплати позичальником по цій угоді.

24.07.1997 р. між Державним експортно-імпортним банком України (далі –кредитор), Українською аграрною біржею, яка виконує функції державного агенту із залучення кредиту для закупівлі сільськогосподарської техніки компанії “Кейс Корпорейшн” (далі –позичальник) була укладена кредитна угода № 18/03-149, згідно якої кредитор надає позичальнику кредит, позичальник повертає кредит, сплачує відсотки, комісії та відшкодовує витрати, пов’язані з обслуговуванням кредиту на умовах, викладених у внутрішній кредитній угоді.

19.06.2002 р. між Українською аграрною біржею (далі - лізингодавець), що виступає, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 753 від 15.07.97 р., у ролі державного агента з поставки сільськогосподарської техніки компанії „Кейс Корпорейшн” та АТЗТ „Енергоресурс” (лізингоодержувач) укладено договір фінансового лізингу, згідно до умов якого лізингодавець у відповідності до запиту лізингоодержувача від 24.04.2002 р. надає лізингоодержувачу у вигляді фінансового лізингу з правом викупу в платне користування об’єкт лізингу, а саме трактори, зернозбиральні комбайни, жатки, пристрої до жаток та запасні частини (далі –техніку) згідно з номенклатурою, цінами та у кількості і відповідності з контрактом купівлі-продажу № 6/3076UKR від 08.05.1996 р., укладеним між лізингодавцем та продавцем. При цьому по п. 2 договору об’єктом лізингу являється: комбайн САSЕ ІН - модель 2166, зернова жатка САSЕ ІН - модель 1010, кукурудзяна жатка САSЕ ІН - модель 1083, пристрій для збирання соняшнику до зернової жатки САSЕ ІН - модель 1010, запасні частини, що становлять єдиний комплект (далі –комбайн комплект).

Лізингодавець передав, а лізингоодержувач прийняв у користування комбайн-комплекти у кількості 4-х штук за ціною 101 670 доларів США за один комплект (2.2.1). Пунктом 3.1 договору визначено, що техніка надана лізингодавцем лізингоодержувачу строком на 12 місяців у вигляді фінансового лізингу. Вартість договору становить 592 228 доларів США, у тому числі вартість 4-х комбайн-комплектів –406 680 доларів США, лізингові проценти - 185 548 доларів США.

Видатковою накладною № НКЛ-148/1 на отримання техніки від 19.06.2002 р. на підставі договору фінансового лізингу № 148 відповідач прийняв чотири комбайн-комплекти.

09.03.2004 р., з врахуванням умов договору фінансового лізингу № 148 від 19.06.2002 р., укладеного відповідно до постанови КМУ від 15.07.1997 р. № 753 (далі –Контракт), набувачем здійсненні розрахунки за контрактом та на підставі Угоди про реструктурування № 130-04/160, що укладена 31.12.2003 р. у відповідності до постанови КМУ від 17.07.2003 р. № 1070 між Українською аграрною біржею, яка виступає у ролі державного агента з поставки сільськогосподарської техніки Компанії „Кейс Корпорейшн”, та АТЗТ „Енергоресурс” (набувач) укладено договір викупу сільськогосподарської техніки № 2003-В/32, згідно до умов якого набувач повертає державному агенту з користування на умовах фінансового лізингу сільськогосподарську техніку іноземного виробництва Компанії „Кейс Корпорейшн”, США, що була одержана згідно з контрактом, заборгованість, за яку за лізинговими платежами станом на 31.12.2003 р. становила еквівалент 590 726,82 доларів США (п. 1.1). Відповідно до п. 1.2 договору державний агент передає техніку у власність набувачу, а набувач приймає техніку у власність та зобов’язується на умовах, що визначені цим договором оплатити викупну вартість техніки та плату за розстрочення платежу на користь третьої особи –Міністерства фінансів України. Пунктами 7.1, 7.2, 7.3 договору сторони визначили, що документом для повернення техніки є накладна на повернення техніки з фінансового лізингу та податкова накладна, які виписує набувач на ім’я державного агенту, документом для оформлення передачі техніки у власність набувача є видаткова накладна та податкова накладна, які виписує державний агент на ім’я набувача, а документом який підтверджує повернення та передачу техніки є акт про прийняття-передання техніки. Повернення техніки набувачем з фінансового лізингу державному агенту та передача державним агентом техніки набувачу у власність здійснюється одночасно за місцем знаходження техніки (п. 7.4). Пунктом 11.11 сторони визначили, що з набуттям чинності цього договору, контракт втрачає юридичну силу.

Також, на виконання статті 16 Закону України „Про Державний бюджет України на 2003 рік” та постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1070 „Про укладення угод про реструктуризацію простроченої станом на 1 січня 2003 р. заборгованості юридичних осіб за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками” між Міністерством фінансів України, Українською аграрною біржею та акціонерним товариством закритого типу “Енергоресурс” укладено угоду про реструктурування від 31.12.2003 року № 130-04/160 (далі - Угода про реструктурування), предметом якої є реструктурування простроченої заборгованості перед державою в сумі 590 726,82 дол. США за кредитами, наданими Біржі на умовах кредитної угоди від 24.07.97 р. № 18/03-149 та кредитної угоди від 23.07.1997 р. укладеної з банком „Societe General New York Branch”. Сума заборгованості за Угодою про реструктурування визначена відповідно до акту звіряння розрахунків від 19.12.2003 р. № 148/2 за укладеним між Біржею та акціонерним товариством закритого типу “Енергоресурс” договором фінансового лізингу та складає 590 726,82 дол. США, що еквівалентно за офіційним курсом НБУ на дату позову 3 150 346,13 грн. За умовами Угоди про реструктурування акціонерне товариство закритого типу “Енергоресурс”, як поручитель, зобов’язалось солідарно з Біржею у повному обсязі відповідати перед Міністерством фінансів України, як представником Кабінету Міністрів України та держави, за виконання Біржею зобов’язань, що виникли з цієї угоди.

Таким чином, спірні правовідносини сторін виникли у зв'язку з розрахунками за тристоронньою Угодою про реструктурування, укладення якої, в свою чергу, обумовлювалось наявністю простроченої заборгованості Біржі - з платежів у повернення кредитів, залучених державою та під державні гарантії, та акціонерного товариства закритого типу “Енергоресурс” з платежів за сільськогосподарську техніку, передану у фінансовий лізинг.

Відповідно до ст. 16 Закону України „Про державний бюджет України на 2003 рік” і Постанови Кабінету Міністрів України № 1070 від 17.07.2003 р. Міністерству фінансів України надано право реструктурувати заборгованість і як вже зазначалось було укладено тристоронню Угоду про реструктурування. Сторонами даної Угоди досягнуто домовленості щодо порядку та строків погашення заборгованості. Крім цього, сторонами угоди узгоджено порядок нарахування та сплати відсотків. При цьому, згідно пункту 14 Угоди про реструктурування, у разі невиконання або неналежного виконання Боржником зобов'язань за цією угодою на суму своєчасно не здійснених платежів з погашення заборгованості та/або сплати відсотків нараховується пеня в національні валюті за обліковою ставкою Національного банку України із застосування коефіцієнта 1,2 за кожен день прострочення платежу до повного виконання Боржником таких зобов’язань. Відповідно до пункту 15 Угоди про реструктурування у разі невиконання або виконання не в повному обсязі Боржником зобов’язань за угодою понад 90 днів несплачена сума заборгованості та/або відсотків визнається простроченою заборгованістю перед державою та підлягає стягненню разом із сумою пені, нарахованої за весь період такого невиконання або виконання не в повному обсязі в установленому законодавством порядку, в тому числі шляхом звернення до Поручителя, звернення стягнення на предмет договору застави (майнової поруки).

Згідно із ч. 4 ст. 16 Закону України „Про Державний бюджет України на 2003 рік”, пунктів 8, 9, 10, 12, 14, 15 угоди про реструктурування, сума заборгованості підлягає достроковому поверненню в повному обсязі разом із сумою нарахованої пені. У разі оголошення Міністерством фінансів України відповідно до пп. 1 п. 5 цієї угоди суми заборгованості та/або відсотків такими, що підлягають достроковому поверненню Боржником, останній в тижневий строк після одержання такого повідомлення Міністерства фінансів України зобов’язаний погасити заборгованість та сплатити відсотки в повному обсязі разом із сумою нарахованої пені (пп. 5 п. 6 угоди). Поручитель зобов’язується за письмовою вимогою Міністерства фінансів України сплатити борг за зобов’язаннями Боржника, визначеними цією угодою, включаючи пеню, протягом трьох банківських днів з дня отримання зазначеної вимоги (п. 8 угоди).

29.10.2004 р. листом № 31-056/0-103-10/20205 Міністерство фінансів України звернулось до відповідача з письмовою вимогою про сплату простроченої заборгованості по плановому платежу на 30.04.2004 р. та зазначило, що прострочена заборгованість відповідача за Угодою про реструктурування складає 46289,80 доларів США, в тому числі: 4095,03 доларів США відсотків та 42194,77 доларів США планового основного боргу.

26.04.2006 р. листом № 15-04-01/2720 Управління Державного казначейства у Одеській області повідомило ДПІ про наявність у АТЗТ „Енергоресурс” заборгованості по Угоді про реструктурування у сумі 590726,82 доларів США.

Відповідно до приписів ст. 22 Закону України „Про державний бюджет України на 2006 рік” органи ДПС визнані у 2006 р. органом стягнення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії. Аналогічні положення містяться і в п. 9 Порядку та умов укладення угод про реструктурування простроченої станом на 1 січня 2003 р. заборгованості юридичних осіб за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позиками, яка затверджена постановою КМ України від 17.07.2003 р. № 1070.

Так, згідно ст. 22 Закону України "Про державний бюджет України на 2003 рік" від 26.12.2002 р. № 380-ІУ органи державної податкової служби України визнані в 2003 році органом стягнення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками. Також відповідно до ст. 20 Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" від 19.12.2006 р. № 489-У органи державної податкової служби України визнані в 2008 році органом стягнення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками.

На умовах (внутрішньої) кредитної угоди від 24.07.97 № 18/03-149, укладеної Укрексімбанком від імені Кабінету Міністрів України з Украгробіржею, останній було надано кредит у сумі 66,3 млн. дол. США шляхом оплати 85% вартості зовнішньоторговельного контракту купівлі-продажу № 6/3076 ШСК від 08.05.1996 р. Украгробіржі (м. Київ) з компанією "Кейс Корпорейшн" (США) на поставку сільгосптехніки на суму 72,3 млн. дол. США, 85% комісії за надання кредиту та комісій за зобов'язання, 100 % страхових платежів Експортно-імпортного банку США.

В даному випадку Укрексімбанк виступив у ролі посередника - для оплати зовнішньоторговельного контракту Украгробіржі він залучив кошти на основі (зовнішнього) кредитного договору від 23.07.1997 р. укладеного між Державним експортно-імпортним банком України, як агентом, що діє від імені та за наказом Кабінету Міністрів України, в якості Позичальника, Кабінетом Міністрів України, як гарантом, банком "8осіеїе Оепегаї, №\у Уогк ВгапсЬ", що діє безпосередньо та через своє відділення у Нью-Йорку, в якості Кредитора, Експортно-імпортним банком США (як гарантом, що кредитор надасть кредит).

Решта 15 % вартості зазначеного контракту (10,9 млн. дол. США) було сплачено за рахунок коштів, залучених під гарантію Міністерства фінансів від 23.07.1997 р., укладеної між Украгробіржею та банком „Societe General New York Branch”..

Отримана за контрактом сільгосптехніка була передана Украгробіржею, як державним агентом, сільгосптоваровиробникам та іншим суб'єктам господарювання шляхом укладення з ними договорів фінансового лізингу терміном на п'ять років. Надходження від цих операцій мали бути джерелом погашення кредитів, наданих Украгробіржі. Так, на умовах договору фінансового лізингу від 19.06.02 р. №148, укладеного між Украгробіржею та АТЗТ „Енергоресурс", останньому була передана сільгосптехніка на суму 590 726,82 дол. США.

Неналежне виконання АТЗТ "Енергоресурс" умов договору фінансового лізингу спричинило несвоєчасність проведення Украгробіржею розрахунків за кредитом, отриманим під державні гарантії.

Проте , згідно п.6.1 договору викупу сільськогосподарської техніки всі платежі здійснюються відповідно до умов Угоди про реструктурування №130-04/160 від 31.12.2003р., укладеної відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1070 від 17.07.2003р. "Про укладення угод про реетруктурування простроченої станом на 1 січня 2003 року заборгованості юридичних осіб за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками", Міністерством фінансів України з боржником - Українською аграрною біржею - за поручительством Акционерного товариства закритого типу "Енергоресурс".

Украгробіржею . було подано заяву щодо укладення угоди про реетруктурування та пакет документів відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів від 17.07.03 р. №1070 "Про укладення угод про реетруктурування простроченої станом на 1 січня 2003 р. заборгованості юридичних осіб за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками".

З метою реструктурування простроченої заборгованості Украгробіржі в сумі 590 726,82 доларів США між Міністерством фінансів України, Українською аграрною біржею (Боржником) та АТЗТ "Енергоресурс" (як Поручителем за зобов'язаннями Боржника) було укладено Угоду про реструктурування від 31.12.03 р. № 130-04/160 (далі - Угода), відповідно до якої була реструктурована частина заборгованості Украгробіржі за кредитною угодою від 24.07.1997 р. № 18/03-149.

Угода набрала чинності після підписання договору застави , адже відповідно до пункту 18 Угоди остання набирає чинності одночасно з набранням чинності договором застави. Договір застави мав бути укладений до дати першого платежу (пункт 9 Угоди). Також, згідно з пунктом 9 Угоди Боржник мав погашати заборгованість шляхом перерахування коштів на дату здійснення платежу в строки та обсягах, що встановлені графіком, наведеним у цьому ж пункті Угоди, згідно з яким перший платіж мав бути здійснений 30.04.2004 р в сумі 42 194,77 дол. США, але здійснений не був.

Разом з тим. договори застави було укладено 27.07.2004 р., таким чином Угода, набрала чинності у цей же день, тобто 27.07.2004 р.

У разі набрання чинності Угодою до дати здійснення зазначеного платежу, положення пункту 15 Угоди в частині визначення дати, з якої несплачена сума заборгованості та/або відсотків визнається простроченою заборгованістю перед державою та підлягає стягненню разом із сумою пені, застосовувалися б з дати нездійсненого платежу, тобто з 30.04.04р.. Проте у зв'язку з тим, що Угода набрала чинності пізніше дати здійснення платежу, а саме з 27.07.2004 р., тому й положення пункту 15 Угоди застосовувалися для визначення заборгованості простроченою саме з дати набрання Угодою чинності.

Укладення додаткових угод до Угоди або внесення змін до останньої щодо перенесення дати першого платежу не передбачалося та в цьому не було потреби, оскільки згода Боржника та Поручителя на розповсюдження на них зазначених умов Угоди до набрання нею чинності підтверджена шляхом укладення з банком-агентом договору застави після дати першого платежу за Угодою.

Датою сплину 90 днів з дати нездійсненого планового платежу є 25.10..04 р.

Позовні вимоги до відповідача-Поручителя полягають у стягненні простроченої заборгованості перед державою у визначеній в поданнях Управління державного казначейства у Одеській області сумі (суми основного боргу 2 983 170,4 грн., відсотків - 68 226,71 грн. є сталими, а пеня розраховується на дату позову, оскільки нараховується за кожний день прострочення платежу 1 032 829,49 грн.), яка виникла у зв'язку з невиконанням зобов'язань Поручителя за угодою про реструктурування.

Відповідно до статті 15 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік" у разі виконання державою гарантійних зобов'язань перед іноземними кредиторами шляхом здійснення платежів за рахунок коштів Державного бюджету України або шляхом укладання з такими кредиторами договорів про реструктурування сум, повернення яких гарантовано Україною, у юридичних осіб, зобов'язання яких гарантовані, виникає прострочена заборгованість перед державою за кредитами, залученими під державні гарантії, в обсязі фактичних витрат державного бюджету і таких реструктурованих сум.

Таким чином, сума простроченої заборгованості за Угодою у боржника та поручителя (зокрема. АТЗТ „Енергоресурс") виникає в обсягах і в терміни, визначені умовами Угоди, та жодним чином не пов'язано з будь-якими витратами державного бюджету на виконання своїх гарантійних зобов'язань, а також розрахунків здійснених Украгробіржею, на виконання зобов'язань за двосторонньою кредитною угодою від 23.07.97 р.

Слід зазначити, що Державне казначейство України здійснює лише бухгалтерський облік коштів, що надійшли в рахунок погашення заборгованості на вказаний платником рахунок та надає Міністерств) фінансів інформацію про обсяг коштів, що надійшли. В той же час, саме Міністерство фінансів України за Угодою здійснює операційний облік заборгованості, проводить нарахування пені за кожний день прострочення платежу, а також зарахування сум в рахунок погашення заборгованості в порядку черговості (згідно з пунктом 5.2 Угоди), Про це Міністерство фінансів надавало роз'яснення Украгробіржі \ листі від 07.10.04 №31-0512041-10/18305.

Крім того відповідно до п. 5.1 Угоди Мінфін має право у разі невиконання Боржником цієї угоди понад 90 днів оголосити суми заборгованості та/або відсотків такими, що підлягають достроковому поверненню Боржником в повному обсязі разом із сумою нарахованої пені. При цьому—оголошення зазначених сум такими, що мають бути достроково повернені є правом, а не обов'язком

Міністерства, фінансів. Крім того, форма оголошення не визначена. Таким чином, підписавши угоду, сторони погодились з будь-якою формою такого оголошення.

Отже, оголошення суми заборгованості та/або відсотків Міністерством фінансів такими, що підлягають достроковому поверненню боржником в повному обсязі разом із сумою нарахованої пені є направлення Украгробіржі листа від 10.12.04 № 31 -05120-11-10/22732, та листа 27.01.05 №31-05120-11-10/1306 та від 24.05.05 №31-05120-11-10/10126.

Згідно п. 6.5 Угоди Боржник зобов'язаний, у разі оголошення Мінфіном відповідно до підпункту 1 пункту 5 цієї угоди суми заборгованості та/або відсотків такими, що підлягають достроковому поверненню боржником, в тижневий строк після одержання такого повідомлення Мінфіну погасити заборгованість та сплатити відсотки в повному обсязі разом із сумою нарахованої пені.

Згідно п.8 Угоди Поручитель зобов'язується за письмовою вимогою Мінфіну сплатити за зобов'язаннями Боржника, визначеними цією угодою, включаючи пеню, протягом трьох банківських днів з дати отримання зазначеної вимоги. Вимогою до поручителя суд вважає лист Міністерства фінансів до АТЗТ „Егнергоресурс" від 29.10.04 р. № 31-05120-103-10/20205..

З огляду на наведене, суд вважає позовні вимоги, обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що відповідають вимогами чинного законодавства України.

На підставі викладеного позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з покладенням на відповідача витрат по сплаті державного мита та послуг на ІТЗ судового процесу.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу „Енергоресурс” (65005, м. Одеса, вул. Михайлівська, буд. 44, код 22457071) до державного бюджету 2983170 гривень 40 коп. основного боргу; 68226 гривень 71 коп. відсотків за користування кредитом та 1032829 гривень 49 коп. пені

3. Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу „Енергоресурс” (65005, м. Одеса, вул. Михайлівська, буд. 44, код 22457071)

- до державного бюджету України держмита в сумі 25 500 грн. на р/р 31114095700008 одержувач ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 23213460, банк одержувача УДК в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22090200;

- до державного бюджету України 236 гривень витрат на ІТЗ судового процесу на Рахунок № 31217259700008, одержувач - ГУДКУ у Одеській області, банк одержувача –ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460, КБК 22050000

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст..85 ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 28.03.2011р.

головуючий суддя Демешин О.А.

Суддя (підпис) Літвінов С. В.

Суддя (підпис) Аленін О. Ю.