Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 березня 2011 р. Справа №2а-8865/10/11/0170 о 12 годин 45 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Спільного українсько-російського підприємства у формі Акціонерного товариства закритого типу «Джемієт»
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Спільного українсько-російського підприємства у формі Акціонерного товариства закритого типу «Джемієт» (далі відповідач) про стягнення заборгованості з штрафних санкцій, нарахованих за несвоєчасну сплату орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі (з урахуванням уточнення позовних вимог) 3048,73грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законом строки заборгованість з штрафних санкцій, нарахованих згідно податкового повідомлення-рішення №0005321503/0 від 18.08.2009р. за несвоєчасну сплату орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Позивач у судове засідання не з’явився, про місце, дату та час розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, на задоволенні позовних вимог наполягав.
Відповідач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином – судовою повісткою, про поважність причин неявки суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 09.07.2010р. відповідачу запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів та за відсутністю нез’явившихся представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідач у справі є юридичною особою (ІН 19451923), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.11).
Відповідач взятий на облік як платник податків у ДПІ у м. Ялта з 17.09.2002р.
Таким чином, відповідач є суб’єктом господарювання, платником податків, зобов’язаний виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII (чинного на час виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Закон України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року №2535-XII (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Частиною першою статті 4 зазначеного Закону встановлено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Згідно зі статтею 5 Закону України “Про плату за землю” об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі сплачують земельний податок. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні (ст. 5 Закону України “Про плату за землю”).
Згідно до ст. 15 Закону України “Про плату за землю” власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Положеннями частини першої статті 14 Закону України “Про плату за землю” визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Стаття 17 Закону України “Про плату за землю” передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009р., 2010р., поданих відповідачем в порядку звітності орендна плата згідно з договором оренди у 2009р. складає 226430,00грн. (18869,17грн. щомісячно), у 2010р. складає 262809,15грн. (21900,77грн. щомісячно) (а.с. 13,14).
27.07.2009р. посадовими особами ДПІ у м. Ялта проведено невиїзну документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства Спільним українсько-російського підприємством у формі Акціонерного товариства закритого типу «Джемієт».
За результатами перевірки складено акт №1957/15-3/19451923 від 27.07.2009р. (а.с.21-22). В висновках акту зазначено, що перевіркою встановлено порушення абз.3 п.п 5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, а саме, за терміном сплати 09.01.2009р. узгоджена сума податкового зобов’язання з земельного податку за 2008 рік згідно податкового повідомлення-рішення №0007241503 від 15.12.2008р. складає 6245,23грн. Податковий борг у сумі 6245,23грн. погашено 05.05.2009р. Таким чином затримка склала 117 календарних днів.
На підставі акту №1957/15-3/19451923 від 27.07.2009р. позивачем винесене податкове повідомлення-рішення №0005321503 від 18.08.2009р., яким відповідачу визначена сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3122,62грн.
З урахуванням переплати у сумі 73,89грн., яка виникла 05.05.2009р. внаслідок сплати платіжним дорученням №48 фінансових санкцій з земельного податку (зворотній бік а.с. 79) та як вбачається з розрахунку суми позову (а.с. 100), заборгованість відповідача складає 3048,73грн.
Згідно статті 27 Закону України “Про плату за землю” №2535-ХІІ від 03.07.1992 року контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
У встановлені законом строки відповідач не сплатив штрафні (фінансові) санкції у сумі 3048,73грн., а відтак, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 17.03.2011р. У повному обсязі відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 22.03.2011р.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Спільного українсько-російського підприємства у формі Акціонерного товариства закритого типу «Джемієт» (98652, АР Крим, м. Ялта, пгт. Восход, вул. Аврори,23. ЄДРПОУ 19451923) в дохід Державного бюджета м. Ялта (код платежу 13050100, р/р 33218811700039, в УДК в АРК, МФО 824026, ОКПО 34740850) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3048 (три тисячі сорок вісім) грн. 73 коп.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.