Постанова № 14434667, 22.03.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2011
Номер справи
2а-10763/10/0870
Номер документу
14434667
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2011 року м.Запоріжжя                               Справа № 2а-10763/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді          Янюк О.С.

при секретарі судового засідання Пекній Т.В.,

за участю:

представника позивача – не з’явився;

відповідача – не з’явився

розглянув матеріали адміністративної справи

за позовною заявою Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Бердянськ Запорізької області

про стягнення суми фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2010 року Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області (далі – позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі – суд) з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – відповідач), в якому просить стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 1300,80грн. Зазначає, що за результатами перевірки відповідача встановлено порушення ним порядку застосування цін, що призвело до порушення вимог постанови КМУ від 30.10.2008 № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва». Рішенням від 21.09.2010 №276 до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 1300,80 грн. 02.03.2011 від представника позивача надійшла заява про зменшення позовних вимог, у зв’язку із частковою сплатою відповідачем фінансових санкцій у розмірі 300,00 грн. Ураховуючи викладене просить стягнути з відповідача суму фінансової санкції у розмірі 1000,80 грн.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, проте 22.03.2011 надав суду клопотання про розгляд справи без його участі. Позов підтримує в повному обсязі у розмірі 1000,80 грн.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суду не повідомив, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі сторін, за наявними у справі матеріалами.

У зв’язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

На підставі посвідчення від 19.08.2010 №751 в період з 13.09.2010 по 14.09.2010 посадовими особами Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області проведено перевірку Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в торговому павільйоні «Фестивальний», розташованому за адресою: Мелітопольське шосе, 110-в, м.Бердянськ, Запорізька область, в якому здійснює підприємницьку діяльність відповідача з питань додержання державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні цін на окремі види продовольства і дотримання мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва. За результатами перевірки складено акт від 14.09.2010 № 551.

Проведеною перевіркою встановлено порушення відповідачем приписів постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» (далі – Постанова № 957), а саме: в період з 29.04.2010 по 24.08.2010 відповідач реалізовував алкогольні напої вітчизняного виробництва в кількості 3 пляшок коньяку і 2 одиниць вина в тарі місткістю 1 л за цінами, нижчими від установлених мінімальних роздрібних цін.

На підставі матеріалів перевірки, позивачем прийняте рішення від 21.09.2010 №276 про застосування фінансових санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким до відповідача застосовані санкції у розмірі 1300,80 грн.

Крім того, позивачем прийнято претензію № 01-15/3541, якою відповідач повідомлявся про необхідність суму фінансових санкцій в місячний термін та попереджався про стягнення санкцій у судовому порядку, у разі добровільного невиконання рішення. Оригінал рішення та претензії отримано уповноваженим представником відповідача 15.11.2010, про що свідчить його підпис на зворотному боці рішення. В адміністративному чи судовому порядку вказане рішення відповідачем оскаржено не було, доказів протилежного відповідачем суду не надано.

У зв’язку із частковою у розмірі 300,00 грн. сплатою відповідачем фінансових санкцій, що підтверджується квитанцією від 14.02.2011 №99146.101.1, позивач просить стягнути з відповідача санкції у розмірі 1000,80 грн.

Оскільки відповідач у добровільному порядку фінансові санкції не сплатив, позивач просить стягнути їх у судовому порядку.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства,заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

У відповідності до ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990 № 507-ХІІ (далі – Закон № 507-ХІІ), державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Господарські суб'єкти повинні в установленому порядку подавати необхідну інформацію для здійснення контролю за правильністю встановлення і застосування цін.

Відповідно до п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами в Запорізькій області Держінспекція має право, зокрема, приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету всієї необґрунтовано одержаної підприємством, установою та організацією суми виручки, в результаті порушення державної дисципліни цін, та штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Пунктом 1.6. Інструкції про застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519 передбачено, що необґрунтовано одержані суб’єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі – Закон № 481/95-ВР) Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» (далі – Постанова №957) встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва згідно з додатком.

Як вбачається із акту перевірки від 14.09.2010 № 551 Державною інспекцією з контролю за цінами встановлено, що в період з 29.04.2010 по 24.08.2010 відповідачем здійснювалась реалізація алкогольних напоїв вітчизняного виробництва за цінами нижчими від встановлених мінімальних. Відповідач встановлене порушення ні у адміністративному, ні у судовому порядку не оскаржив, доказів протилежного суду не надав.

Згідно ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.

Відповідно до додатку №1 реєстр фіскальних чеків реалізації алкогольних напоїв вітчизняного виробництва в торговому павільйоні «Фестивальний» фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за цінами, нижчими від установлених мінімальних роздрібних цін, згідно з книгою ОРО №0822003503р/2/24, номер установленого засобу контролю ВК364590, вартість товару, реалізованого за період з 29.04.2010 по 24.08.2010 відповідачем усього за вказаний період за цінами, нижчими від встановлених Постановою №957, склала 1300,80 грн.

Аналізуючи вище викладені норми, суд вважає, що позивачем правомірно та у відповідності до приписів чинного законодавства позивачу нараховані фінансові санкції за реалізацію алкогольних напоїв вітчизняного виробництва за цінами нижчими від встановлених мінімальних.

З урахуванням часткової сплати у розмірі 300,00 грн., заборгованість відповідача становить 1000,80 грн.

Під час розгляду справи відповідач доказів повної сплати заборгованості не надав, проти позову не заперечив, доводи позивача не спростував.

Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції у розмірі 1000,80 грн. (одна тисяча п’ять грн. 80 коп.) на користь Державного бюджету м. Бердянськ Запорізької області (р/р 31113106700017, ЄДРПОУ 34676953, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 28.03.2011.

Суддя                     (підпис)                     О.С.Янюк

Постанова не набрала законної сили.

Суддя                                                   О.С.Янюк