Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №5.8.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 березня 2011 року Справа № 2а-1815/11/1270 судді Качуріної Л.С. при секретарі Єретикової К.В.,
в присутності сторін:
від позивача: Селезньова О.О.., довіреність від 27.01.2011 № 69;
від відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донбаському регіоні» до Краснолуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Краснолуцької міської ради Луганської області про стягнення штрафу в сумі 510 грн., -
В С Т А Н О В И В :
28 лютого 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донбаському регіоні» до Краснолуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Краснолуцької міської ради Луганської області про стягнення штрафу в сумі 510 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 10 серпня 2010 року відповідачу було видано припис № 02/26-0772, яким останнього зобовязано виконати заходи з урахування виявлених порушень відносно надійності електропостачання, організації експлуатації електроустановок, відсутності необхідної технічної документації. 23 листопада 2010 року у присутності представника відповідача було проведено перевірку виконання вимог виданого припису. Актом перевірки (протоколом) від 25 листопада 2010 року № 02/26-0156 встановлено часткове невиконання відповідачем припису № 02/26-0772, а саме: його пунктів № № 1,2 та 7. На підставі зазначеного Акту перевірки (протоколу) постановою від 29 листопада 2010 року № 02/26-0156 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 510,00 грн. Постанову про накладення штрафу відповідач отримав нарочно - 29.11.2010. На час звернення до суду штраф відповідачем не сплачений. Ні припис, ні постанова відповідачем не оскаржувались.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд стягнути з відповідача штраф за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 510 грн.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Суд, вислухавши думку представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 10 серпня 2010 року відповідачу було видано припис № 02/26-0772, яким зобовязано відповідача виконати заходи з усунення виявлених порушень щодо організації експлуатації електроустановок, комплектування технічної документації, режимів електроспоживання.
25 листопада 2010 року у присутності відповідача було проведено позапланову перевірку виконання вимог вказаного припису, за результатами якої складено акт (протокол) № 02/26-0156 від 25 листопада 2010 року, яким встановлено, що керівництвом загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 не виконано вимоги Припису від 10.08.2010 № 02/26-0772 щодо усунення порушень, виявлених під час обстеження експлуатації електрогосподарства у встановлений термін (до 10.11.2010) . Не виконано 3 пункти з 7 пунктів припису від 10.08.2010 № 02/26-0772 а саме: 1,2,7, що є правопорушенням в електроенергетиці.
29 листопада 2010 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області винесено постанову № 02/26-0156 про накладення штрафу на Краснолуцьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 15 Краснолуцької міської ради Луганської області за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 510 грн.
Постанова про накладення штрафу від 29 листопада 2010 року № 02/26-0156 отримана секретарем Краснолуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Краснолуцької міської ради Луганської області 29 листопада 2010 року, про що свідчить його особистий підпис на вказаній постанові, копія якої знаходиться в матеріалах справи.
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Частиною 5 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» інспекції надано повноваження щодо застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Зазначена постанова відповідачем не оскаржена.
Відповідно до положення ч. 6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України.
З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується у звязку з тим, що відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» позивач звільнений від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донбаському регіоні» до Краснолуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Краснолуцької міської ради Луганської області про стягнення штрафу в сумі 510 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Краснолуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Краснолуцької міської ради Луганської області до Державного бюджету України (п/р 31115106700039, одержувач Держбюджет м. Красний Луч Луганської області, банк одержувача ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, ід. код 24046797, код бюджетної класифікації - 21081100) штраф в сумі 510 грн. (пятсот десять гривень).
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 лютого 2011 року.
СуддяЛ.С. Качуріна