Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.19
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 грудня 2010 року Справа № 2а-8844/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Жовтневого району м .Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
18 листопада 2010 року Прокурор Жовтневого району м .Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку ( далі позивач) звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» ( далі відповідач) про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем порушено вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме : вимоги ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та вимоги Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів». Так, відповідачем регулярну квартальну інформацію за ІІІ квартал 2009 року було розкрито шляхом подання до ЛТУ ДКЦПФР 25.11.2009 за № 54. В зазначений в Положенні термін регулярну квартальну інформацію за ІІІ квартал 2009 року відповідачем до ЛТУ ЦПФР подано не було. Такі дії підпадають під правопорушення , відповідальність за яке передбачена п.7 ч.1 ст.11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Обставиною, що обтяжує відповідальність є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення ( постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 540-ЛУ від 03.09.2009). У звязку з чим 17.12.2009 у відношенні відповідача винесена постанова № 625 ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 17000,00 грн.
У звязку з чим прокурор заявник просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції в розмірі 17000,00 грн.
09 грудня 2010 року від відповідача надійшло заперечення, в якому зазначено, що позовні вимоги не визнає з наступних підстав:
- по перше - постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 30.11.2009, акт про правопорушення на ринку цінних паперів №625 ЛУ від 08.12.2009, Постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 625-ЛУ від 09.12.2009, Постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №625 ЛУ від 17.12.2009 не отримувалися, посилається на те, що позивачем надані до суду лише касові чеки.
- по друге не дотримана передбачена діючим законодавством форма акту та постанови про правопорушення на ринку цінних паперів, не вжиті всі необхідні заходи для документального закріплення факту правопорушення, всебічного, повного та обєктивного дослідження обставин справи та своєчасного застосування передбачених законодавством санкцій. Крім цього вважає, що Комісією не був зясований склад правопорушення у частині субєкта правопорушення.
- по третє до січня 2010 року основним акціонером товариства була держава Україна в особі Фонду державного майна. Отже звертає увагу, що сама держава, як основний акціонер відповідача, затвердила редакцію статуту, що не відповідає вимогам законодавства. У січні 2010 року акції держави у статутному фонді відповідача були приватизовані. На даний час за правопорушення, що було скоєно самою державою відповідальність має нести приватні інвестори, які придбали акції відповідача.
У звязку з зазначеним просить відмовити у задоволені позову, у випадку задоволення позовних вимог просить надати розстрочку при виплаті суми штрафної санкції в термін на 12 місяців.
09.12.2010 відповідачем надано заяву про розстрочку при виплаті суми штрафної санкції в термін на 12 місяців, в обґрунтування якого зазначено, що ПАТ «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» з 2006 року не здійснювало фінансово - господарську діяльність. За цей період накопичилися борги по заробітній платі та платежам в бюджет, що привело підприємство до межі банкрутства. Відповідно до акту №9 про інвентаризацію розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами та кредиторами станом на 31.10.2009 загальна заборгованість фабрики склала 1513635,25 грн. Відповідно до довідки станом на 26.11.2010 підприємство погасило заборгованість з виплати заробітної плати та заборгованість по податках і платежах в бюджет. На теперішній час підприємство прибутків від діяльності не отримує і знаходиться у важкому фінансовому становищі.
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження, з наданого відповідачем заперечення суд не вбачає підстав для призначення справи до судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Відповідач Публічне акціонерне товариство «Попаснянська швейна фабрика «Елегант», і.к. 00308755, зареєстроване як юридична особа 05.08.1999, місцезнаходження : 93301, Луганська обл., Попаснянський район, м.Попасна, вул.Комісарська,2 ( а.с.29).
Відповідно до ст.5 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.96 №448 ( далі - ЗУ №448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Iнші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 6 вищезазначеного ЗУ передбачено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364 ( далі Положення).
Відповідно до п.1-2 гл.1 розділу IV емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення. Квартальна інформація складається за підсумками кожного кварталу.
П.1.3. гл.3 розділу IV передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Відповідно розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 ( далі Правила) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
З постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 30.11.2009 ( а.с.7) вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів , затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364, не розкрило регулярну квартальну інформацію за ІІІ квартал 2009 року, шляхом подання до Комісії. Регулярну квартальну інформацію за ІІІ квартал 2009 року було надано до ЛТУ ДКЦПФР 25.11.2009 за вх.№54, тобто несвоєчасно. Зазначена постанова була направлена відповідачу 011.12.2009, що підтверджується чеком (а.с.8).
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
08 грудня 2009 року уповноваженою особою Комісії складений Акт № 625 ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. В якому зазначено «відповідачем порушено вимоги п.3 гл.3 розділу IV Положення. 03.09.2009 у відношенні відповідача було винесено постанову про накладення санкції №540-ЛУ у звязку з не розкриттям регулярної квартальної інформації за ІІ квартал 2009 року, шляхом її подання до Комісії. Отже відповідач повторно порушив вимоги Положення». Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту ( а.с.9). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 625-ЛУ від 08.12.2009 та постанова про розгляд справи була направлена на адресу товариства ( а.с.11).
Пункт 7 ч.1 ст. 11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ”(зі змінами і доповненнями згідно ЗУ № 801 від 25.12.2008) передбачає, що за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку -у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Постановою № 625 ЛУ від 17.12.2009 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 17 000, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. Обставиною, що обтяжує відповідальність є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення ( постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №540 ЛУ від 03.09.2009 ( а.с.12). Постанова № 625-ЛУ була направлена відповідачу 17.12.2009 ( а.с.13).
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Частиною 3 ст.11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.
Суд не приймає до уваги наданні відповідачем у запереченні обґрунтування щодо невизнання позовних вимог, оскільки не заперечуючи факт несвоєчасності надання ним регулярної квартальної інформації за ІІІ квартал 2009 року, а саме 25.11.2009, посилається лише на неналежність підтвердження отримання ним відповідних акту та постанов фіскальними чеками та на недотримання позивачем формальних вимог щодо зазначених документів.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Враховуючи зазначене, суд позбавлений можливості визначити строки виконання судового рішення відповідно до ст. 257 КАС України, на яку посилається позивач у наданій заяві про розстрочення виконання рішення суду.
Відповідно до ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Розяснити позивачу його право на звернення з тотожною заявою про розстрочення виконання судового рішення після відкриття виконавчого провадження.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м .Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» суму штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн. ( сімнадцять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31111106700259 в УДК в Луганській області, МФО 804013, код 24046604, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяС.М. Чиркін