Постанова № 14423997, 10.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2010
Номер справи
2а-7838/10/1270
Номер документу
14423997
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 листопада 2010 року Справа № 2а-7838/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з фінансової санкції у розмірі 801,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

18 жовтня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську (далі-позивач) до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ( далі відповідач) про стягнення заборгованості з фінансової санкції у розмірі 801,00 грн.

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи суд прийшов до наступного.

Позивач Державна податкова інспекція у Артемівському районі у м.Луганську, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб - підприємців щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».

Згідно п.4 ч.1 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон України № 509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують функцію контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів;

Відповідно до п. 11 ч.1 ст.11 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон №509) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідач ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Луганської міської ради 03.10.2000 за № 2382017 0000 007861, і.к. НОМЕР_1 ( а.с.7).

З матеріалів справи вбачається, що на підставі наданих Законом № 509 повноважень,

позивачем була проведена перевірка дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, а саме проведено перевірку господарської одиниці магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить відповідачу.

Згідно акту № 0280/12/32/23/НОМЕР_1 від 21.07.2010, перевіркою було встановлено порушення відповідачем вимог ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995р., а саме:

п.1- розрахункова операція проведена без застосування РРО;

п.2- розрахунковий документ, встановленої форми особі, яка отримала товар не надано;

п.13- не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Відповідач з актом перевірки був ознайомлений, примірник акту отримав, зауважень не мав, про що зазначив в самому акті та підтвердив власним підписом.( а.с.10)

Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 №265 (далі - Закон №265) субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з п.2 ст.3 - видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

З п.2.2.7 та 2.2.8 акту перевірки ( а.с.13) вбачається - проведення відповідачем розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій (розрахункової книжки) при продажу товарів (надання послуг) на загальну суму 21.00 грн. та не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.

Пункт 1 статті 17 Закону № 265 передбачає, що за порушення вимог цього закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до п.13 ст.3 Закону №265 субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Стаття 22 вищезазначеного Закону України передбачає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно додатку до акту перевірки від 23.07.2010 (а.с.11) сума готівкових коштів, які знаходилися на місці перевірки склала 309 грн. 75 коп., за обліковими даними 149,55 грн.Отже надлишок складає 139,20 ( 309,75-149,55-21,00).

Згідно розрахунку штрафної (фінансової) санкції за наслідками перевірки субєкта підприємницької діяльності, за порушення п.1,2 ст.3 Закону № 265 від 06.07.1995 фінансова санкція у розмірі 105,00 грн.(21,00*5), за порушення п.13 ст.3 фінансова санкція 696,00 грн.((309,75-149,55-21,00)*5 ). Загальна сума фінансової санкції 801,00 грн.

На підставі акту перевірки № 0280/12/32/23/НОМЕР_1 від 21.07.2010 ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську було прийнято рішення від 29.07.2010 №0002362310 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до СПД ФО ОСОБА_1 на суму 801,00 грн.

Відповідно до ст.25 ЗУ № 265 від 06.07.1995 суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Рішення про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу відповідачем не оскаржено, однак суму штрафної санкції на день розгляду справи не сплачено.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 801,00 грн., позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.11 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509, п.1, 2,13 ст.3 ст.ст.17, 22 ЗУ „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 № 265, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з фінансової санкції у розмірі 801,00 грн. задовольнити.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, і.к.НОМЕР_1, штрафної ( фінансової) санкції у розмірі 801,00 грн. (вісімсот одна гривня) на користь державного бюджету, р/р 31110104700003, одержувач:УДК ГУДКУ у Луганській області, 24046582, МФО 804013.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяС.М. Чиркін