Постанова № 14423528, 15.02.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.02.2011
Номер справи
2а-6715/10/8/0170
Номер документу
14423528
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 лютого 2011 р.

(12:58) Справа №2а-6715/10/8/0170 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого суддіКушнової А.О., при секретарі Гнатенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімекс-Інвест" в особі Філії товариства з обмеженою відповідальністю "Хімекс-Інвест"

про стягнення

за участю представників сторін:

від позивача - Прокоф'єва Людмила Сергіївна, довіреність № 3464/10/10-0 від 07.07.10 р.;

від відповідача - не з'явився

Суть справи:

Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до відповідача про стягнення заборгованості: з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 338,59 грн., з податку на додану вартість в сумі 13282,44 грн., з податку найманих працівників у сумі 1157,09 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог Закону України "Про податок на додану вартість" № 168 від 03.04.1997 р. із змінами і доповненнями, Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 889 від 22.03.2003 р., Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 р., що дає право на звернення до суду із адміністративним позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом у порядку ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" № 509 від 04.12.1990 р.

Відповідач письмових заперечень проти позову не надав.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про місце, дату та час судового засідання повідомлений належним чином (а.с. 85), однак повістка про виклик до суду повернулась із поштовою відміткою за зазначеною адресою не проживає (а.с. 86), як і всі інші виклики у судове засідання, відправлені відповідачу раніше (а.с. 41, 47, 49, 56, 79).

Відповідно до п. 1 ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців" № 755 від 15.05.2003 відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Згідно ч. 2 ст. 20 Закону України № 755 відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді: витягу з Єдиного державного реєстру; довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується; бази даних (сукупність інформації Єдиного державного реєстру в електронному вигляді), для цілей бюро кредитних історій.

З матеріалів справи, а саме з Витягу з ЄДР від 20.12.2010 р. № 7868388 (а.с. 87), судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Хімекс-Інвест» є юридичною особою (ЄДРПОУ 30562201), зареєстрованою Красноперекопською міською радою 27.12.1999 р. за адресою: 96030, АРК, Красноперекопський р-н, с. Вишнівка вул. Леніна, 67.

Судом поштова кореспонденція відповідачу направлялась за адресою: 96030, АРК, Красноперекопський р-н, с. Вишнівка вул. Леніна, 67.

Згідно довідки статистики № 37-82/651 від 24.12.2010 р. Філія ТОВ «Хімекс-Інвест» зареєстрована за адресою: 96012, АРК, м. Армянськ, вул. Шкільна, 55а.

Суд вважає за можливе звернутись до зазначеної довідки статистики на підставі того, що Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців знаходиться у стані формування з 01.07.2004 р., відтак його дані щодо юридичних осіб, які були зареєстровані до цього часу, можуть бути неповними. У такому разі інформацію стосовно місцезнаходження юридичної особи можливо отримати у Державному комітеті статистики України, який видає довідку про включення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств та установ України. Даний реєстр діє згідно Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. № 118, який на місцевому рівні ведеться територіальними органами державної статистики.

Крім того, у судовому засіданні 15.02.11 р. позивачем надані докази розміщення оголошення про виклик до суду відповідача у місцевому друкованому засобі масової інформації "Перекоп" від 12.02.11 р. (а.с. 89-90).

Таким чином, суд приходить до висновку про належне повідомлення відповідача про дату, місце та час розгляду справи.

Враховуючи зазначені обставини, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представників сторін, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Хімекс-Інвест» є юридичною особою (ЄДРПОУ 30562201), зареєстрованою Красноперекопською міською радою 27.12.1999 р. за адресою: 96030, АРК, Красноперекопський р-н, с. Вишнівка вул. Леніна, 67, про що свідчить Витяг з ЄДР від 20.12.2010 р. № 7868388 (а.с. 87).

Структурним підрозділом ТОВ «Хімекс-Інвест» є філія ТОВ «Хімекс-Інвест», створена згідно рішення зборів засновників ТОВ «Хімекс-Інвест» без права юридичної особи, контроль за діяльністю якої здійснює Ревізійна комісія ТОВ «Хімекс-Інвест», про що є відповідні записи у Положенні Філії ТОВ «Хімекс-Інвест», затвердженому протоколом зборів засновників ТОВ «Хімекс-Інвест» № 1 від 04.02.2004 р. (а.с. 7-9).

Згідно довідки статистики № 37-82/651 від 24.12.2010 р. Філія ТОВ «Хімекс-Інвест» зареєстрована за адресою: 96012, АРК, м. Армянськ, вул. Шкільна, 55а, не є юридичною особою (а.с. 88).

Розглядаючи питання щодо підсудності даної справи Окружному адміністративному суду АР Крим, суд виходив з такого.

Згідно частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно частини 3 статті 6 КАС України субєкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належить орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі, на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну податкову службу в України» № 509 від 04.12.1990 р. (далі Закон України № 509) із змінами і доповненнями до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 від 04.12.1990 р. зі змінами і доповненнями державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують функції зі здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Приймаючи до уваги набрання чинності Податковим кодексом України № 2755 від 02.12.2010 р. на момент розгляду справи, суд встановив, що органи державної податкової служби є контролюючими органами (п.п.41.1.1 п. 41.1 ст. 41) та мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції (п.п.20.1.18 п. 20.1 ст. 20).

Вирішуючи питання щодо підсудності даної справи Окружному адміністративному суду АРК, суд встановив наступне.

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 від 04.12.1990 р. зі змінами і доповненнями, що діяв на час звернення до суду позивача, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують функції зі здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів. На час розгляду справи дане право передбачено п.20.1.18 Податкового кодексу України № 2755 від 02.12.2010 р.

Відтак Красноперекопська ОДПІ в АРК є субєктом владних повноважень та має право на звернення до суду з позовною заявою щодо вирішення спорів у сфері податкових правовідносин.

Розглядаючи питання про наявність порушення Філією ТОВ «Хімекс-Інвест» вимог податкового законодавства, судом встановлено наступне.

22.04.2008 р. Красноперекопською ОДПІ в АРК була проведена виїзна позапланова перевірка Філії ТОВ «Хімекс-Інвест» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 р. по 31.12.2007 р. За результатами перевірки встановлені порушення відповідачем положень Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168, про що був складений акт № 437/23-0 від 22.04.2008 р. (а.с. 19-26), а саме:

1. П.п. 7.2.4. п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168 у частині завищення суми податкового кредиту у липні 2005 р. у розмірі 798,53 грн.

Дане порушення було вчинене шляхом включення підприємством до податкового кредиту суми витрат, які виникли у період, коли Філія ТОВ "Хімекс-Інвест" не була платником податку на додану вартість, у розмірі 798,53 грн. (звор.бік а.с. 21).

П.п.7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 168 зазначено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону.

З матеріалів справи судом встановлено, що Філія ТОВ "Хімекс-Інвест" є платником податку на додану вартість з 18.07.2005 р. у зв'язку з виключенням з Реєстру платників податків на додану вартість згідно відповідної заяви Філії ТОВ "Хімекс-Інвест" та ліквідованого свідоцтва про сплату податку на додану вартість, на підставі чого відповідач не має право на зменшення податкового зобов'язання звітного періоду з 18.07.2005 р.

Згідно пункту 1.3 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168 від 03.04.1997 р., що діяв на час проведення перевірок, платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України. Тобто платником податку в контексті даного закону є будь-яка особа, яка в тому числі здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку (п. 2.1. ст. 2), яка внаслідок цього за статтею 10 Закону України № 168 є відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, контроль за правильністю чого здійснюється відповідним податковим органом.

Суб'єкти підприємницької діяльності, що перейшли на спрощену систему оподаткування, яка не передбачає сплати податку або передбачає його нарахування за ставками, іншими, ніж визначені пунктом 6.1 статті 6 Закону України № 168, втрачають право на нарахування податку, податковий кредит та складання податкової накладної, а також на отримання відшкодування за податковий період, в якому відбувся такий перехід. Це правило поширюється також на підприємства, звільнені від сплати податку до бюджету за рішенням суду.

2. П.п. 7.3.1 п.7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168 у частині заниження суми податкового зобов'язання у липні 2005 р. у розмірі 8333,33 грн.

Згідно п.п.7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України № 168 датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Таким чином, за висновками акту перевірки № 437/23-0 від 22.04.2008 р. за перевіряємий період з 01.01.2005 р. по 31.12.2007 р. підприємство зависило податковий кредит на загальну суму 798,53 грн. та занизило податкове зобов'язання на 8333,33 грн., чим занизило податок на додану вартість на загальну суму 9131,86 грн.

Згідно зазначеного акту перевірки Красноперекопською ОДПІ в АРК було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000382310/0 від 25.04.2008 р. на суму податкового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість у розмірі 13697,8 грн. (9131,86 грн. за основним платежем та 4565,94 грн. за штрафними санкціями) за порушення п.п. 7.2.4 п. 7.2 ст. 7, п.п. 7.3.1 п.7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168 та на підставі п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 р. (а.с. 13), яке було отримане головним бухгалтером ТОВ «Хімекс-Інвест» 25.04.2008 р., про що свідчить відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення. Дана сума не була сплачена відповідачем, що підтверджується скороченою формою облікової картки платника податків станом на 15.12.2009 р. (а.с. 12).

Згідно п.п. «б» п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України № 2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Згідно Закону України № 2181 п.п.17.1.3 п. 17.1 ст. 17 17.1.3. у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Відтак винесення Красноперекопською ОДПІ в АРК податкового повідомлення-рішення № 0000382310/0 від 25.04.2008 р. на суму податкового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість у розмірі 13697,8 грн. (9131,86 грн. за основним платежем та 4565,94 грн. за штрафними санкціями) є цілком правомірним.

Крім того, за результатами перевірки 22.04.2008 р. Красноперекопською ОДПІ в АРК Філії ТОВ «Хімекс-Інвест» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 р. по 31.12.2007 р. встановлені порушення відповідачем положень Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889 від 22.05.2003 р., а саме:

- п.п. 4.2.9 ст. 4, п.п. 6.3.3 п.6.3 ст. 6 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889 від 22.05.2003 р., про що був складений акт № 437/23-0 від 22.04.2008 р. (а.с. 19-26).

Згідно п.п. 4.2.9 ст. 4 Закону України № 889 до складу загального місячного оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку від його працедавця як додаткове благо (за винятками, передбаченими пунктом 4.3 цієї статті), а саме у вигляді вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку у безоплатне користування, за винятком, коли таке надання зумовлене виконанням платником податку трудової функції чи передбачене нормами трудового договору (контракту) або відповідно до закону, у встановлених ними межах, а також за винятком користування автомобільним транспортом, наданих платнику податку його працедавцем-резидентом, який є платником податку на прибуток підприємств. За даними проведеної перевірки відповідачем не були надані докази взаємовідносин із фірмою "Київстар" з надання послуг мобільного зв'язку, а саме договір та розрахунки, наказ на закріплення мобільного номеру за працівником підприємства.

З акту перевірки вбачається, що відповідачем було вчинене порушення абз."е" п.п.6.3.3 п.6.3 ст. 6 Закону України № 889, яким визначений порядок використання податкової соціальної пільги до інших доходів платника податку, а саме, якщо він отримує протягом звітного податкового місяця одночасно такі доходи, як доходи самозайнятої особи від підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності, то податкова соціальна пільга не застосовується.

За даними зазначеного акту перевірки позивачем був донарахований податок у сумі 578,12 грн.

За п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України № 889 податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Згідно акту перевірки № 437/23-0 від 22.04.2008 р. Красноперекопською ОДПІ в АРК було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000211701/0 від 25.04.2008 р. на суму податкового зобов'язання зі сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 1734,36 грн. (578,12 грн. за основним платежем та 1156,24 грн. за штрафними санкціями) за порушення п.п. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4, п.п. 6.3.3 п.6.3 ст. 6, п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889 від 22.05.2003 р. та на підставі п. 17.1.9 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 р. (а.с. 18), яке було отримане головним бухгалтером ТОВ «Хімекс-Інвест» 25.04.2008 р., про що свідчить відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення.

Згідно ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251 від 25.06.1991 р., що діяв на час проведення перевірки, податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків, який за своєю природою є обов'язковим внеском до бюджету відповідного рівня та обовязок щодо своєчасної сплати якого несе платник податку відповідно до ст. 9 цього Закону.

Згідно п.2.1 ст. 2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889 від 22.05.2003 р. платниками податку є резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи, та є відповідальним за їх нарахування, утримання та сплату до відповідних бюджетів (п.17.2 ст. 17). Таким платником податку є в тому числі податковий агент, тобто, відповідно до п. 1.15 ст. 1 Закону України № 889, юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Такий платник податку зобовязаний подавати декларацію про доходи до органів податкової служби (п. 18.1. ст. 18), що є підставою для визначення податкового зобовязання.

При цьому юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належним платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України (п.п.16.3.2 п.16.3 ст. 16).

Згідно п.п.17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу). Сплата зазначеного штрафу не звільняє платника податків від адміністративної або кримінальної відповідальності та/або конфіскації таких товарів (продукції) або коштів відповідно до закону.

Відтак винесення Красноперекопською ОДПІ в АРК податкового повідомлення-рішення № 0000211701/0 від 25.04.2008 р. на суму податкового зобов'язання зі сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 1734,36 грн. (578,12 грн. за основним платежем та 1156,24 грн. за штрафними санкціями) є правомірним.

За даними скороченої форми облікової картки платника податків станом на 31.12.2008 р. Філією ТОВ «Хімекс-Інвест» сума податку у розмірі 578,12 грн. була сплачена у травні 2008 р., проте залишилася сума боргу з нарахованих штрафних санкцій у сумі 1156,24 грн. та пені у сумі 0,45 грн. (а.с. 16), які так і не були сплачені відповідачем станом на 15.12.2009 р., у зв'язку з чим сума пені збільшилась до 0,85 грн. (а.с. 17).

З матеріалів справи судом встановлено, що 12.06.2008 р. Красноперекопською ОДПІ в АРК була проведена невиїзна документальна перевірка Філії ТОВ «Хімекс-Інвест» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої встановлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме неподання декларації з податку на прибуток підприємств за 1 квартал 2008 року, граничний строк по якій сплив 12.05.2008 року, про що був складений акт № 564/1501 від 12.06.2008 р. (а.с. 32).

За даними перевірки було встановлено, що відповідачем не подана декларація з податку на прибуток підприємств за перший квартал 2008 р., при тому, що граничний строк подання по цій декларації сплив 12.05.2008 р.

П.16.4 ст. 16 Закону України № 334 податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Для цілей виконання вимог даного пункту платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

Відповідно до п.п.4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Згідно зазначеного акту перевірки було винесене податкове повідомлення-рішення № 0000351501/0 від 12.06.2008 р. на суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн. за порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» та на підставі п. 17.1.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» (а.с. 33). Дане податкове повідомлення-рішення було направлене відповідачу поштою за юридичною адресою, проте повернулося на адресу позивача 19.06.2008 р. із відміткою "за зазначеною адресою не проживає" (звор. бік а.с.33), у зв'язку з чим податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці оголошень, про що був складений акт № 58/1501 від 19.06.2008 р. (а.с. 31).

Згідно п.п.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

24.09.2008 р. Красноперекопською ОДПІ в АРК була проведена невиїзна документальна перевірка Філії ТОВ «Хімекс-Інвест» з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої встановлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334 від 28.12.1998 р., а саме неподання декларації з податку на прибуток підприємств за 1 півріччя 2008 року, граничний строк по якій сплив 11.08.2008 року, про що був складений акт № 1098/1501 від 24.09.2008 р. (а.с. 30).

За даними проведеної перевірки встановлено, що декларація з податку на прибуток підприємств за перше півріччя 2008 року не була подана відповідачем станом на момент проведення цієї перевірки при тому, що граничний строк подання даної декларації минув 11.08.2008 р.

Згідно зазначеного акту перевірки Красноперекопською ОДПІ в АРК було винесене податкове повідомлення-рішення № 0000491501/0 на суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн. за порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» та на підставі п. 17.1.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» (а.с.29). Дане податкове повідомлення-рішення було направлене відповідачу 30.09.2008 р. поштою за юридичною адресою, проте повернулося на адресу позивача 01.10.2008 р. із відміткою за зазначеною адресою не проживає (звор.бік а.с.29), у зв'язку з чим податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці оголошень, про що був складений акт № 67/1501 від 02.10.2008 р. (а.с. 34).

Отже нарахування позивачем штрафних санкцій у сумі 170,00 грн. за податковим повідомленням-рішенням № 0000351501 від 12.06.2008 р. та у сумі 170,00 грн. за податковим повідомленням-рішенням № 0000491501 від 24.09.2008 р. цілком відповідає вимогам законодавства.

Відтак заборгованість зі сплати штрафних санкцій з податку на прибуток за Філією ТОВ «Хімекс-Інвест» складає 340,00 грн., яка була погашена 02.02.2009 р. у сумі 0,10 грн. та 27.04.2009 р. у сумі 1,50 грн., про що вказано в довідці-розрахунку суми податкового боргу за відповідачем станом на 15.12.2009 р., у зв'язку з чим нарахована пеня у сумі 0,19 грн. (а.с.35).

Відповідно до п.п.16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закона України № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

З урахуванням часткового погашення суми заборгованості позивачем нарахована пеня із ПДВ та податку з доходів фізичних осіб у загальному розмірі 1,04 грн., яка відповідачем також не сплачена.

Таким чином, згідно довідки-розрахунку суми податкового боргу, наданої Красноперекопською ОДПІ в АРК за відповідачем станом на 15.10.2010 р. обчислюється заборгованість у загальній сумі 14778,12 грн., а саме: податкових зобов'язань у сумі 8716,50 грн. з податку на додану вартість та штрафних санкцій у загальній сумі 6060,58 грн., пені у сумі 1,04 грн. (а.с. 67, 68).

Відтак заявлена сума стягуваної заборгованості у загальному розмірі 14778,12 грн. Красноперекопською ОДПІ в АРК з ТОВ «Хімекс-Інвест» в особі Філії ТОВ «Хімекс-Інвест» перевірена та підтверджена судом за наявними у матеріалах справи доказами, наданими позивачем.

Оскільки відповідно до розділу 20 підрозділу 10 п. 10 ПК України нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, ДПА України та інших центральних органів виконавчої влади, прийняті до набрання чинності цим Кодексом на виконання законів з питань оподаткування, та нормативно-правові акти, які використовуються при застосуванні норм законів про оподаткування (в тому числі, акти законодавства СРСР), застосовуються в частині, що не суперечить цьому Кодексу, до прийняття відповідних актів згідно з вимогами цього Кодексу, а Закон № 2181, на підставі якого були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахована пеня до відповідача, втратив чинність з 01.01.2011 р. на підставі Закону України від 02.12.2010 р. № 2756 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з прийняттям Податкового кодексу України», суд вважає за можливе звернутися до відповідних положень ПК України при вирішенні справи по суті в частині, що стосується права податкового органу звертатись до суду з вимогою про стягнення податкового боргу, про наявність якого йде мова у п.п. 20.1.18 та п.п.20.1.28 ст. 20 ПК України.

Такий підхід зумовлений тим, що і правопорушення, і проведення перевірок зі складанням актів та винесенням податкових повідомлень-рішень відбувалися під час дії Закону України № 2181. Відтак первинним завданням суду є встановлення правомочності позивача звернутися до суду з позовними вимогами на момент розгляду справи. Прийняття ж рішення по справі повинне відбуватися за тими нормами закону, на підставі яких були накладені штрафні (фінансові) санкції з урахуванням норм ПК України в частині, що стосується права податкового органа звертатись до суду з вимогою про стягнення податкового боргу.

Таким чином, враховуючи все вищевикладене, детально вивчивши всі матеріали справи та надані докази, приймаючи до уваги вимоги законодавства стосовно справляння податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб, податку на прибуток, застосовуючи відповідне законодавство з урахуванням всіх обставин справи, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги.

Постанову складено у повному обсязі 21.02.2011 р.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ТОВ "Хімекс-Інвест" в особі Філії ТОВ "Хімекс-Інвест" заборгованість:

- з податку на додану вартість у сумі 13282,44 грн. в дохід місцевого бюджету м. Армянська, код платежу 14010100, ЄДРПОУ 34730976 банк ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, р/р 31116029700022, МФО 824026;

- з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1157,09 грн. дохід місцевого бюджету м. Армянська, код платежу 11021000, ЄДРПОУ 34730976 банк ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, р/р 31114009700022, МФО 824026;

- з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 338,59 грн. в дохід Державного бюджету, код платежу 11021000, ЄДРПОУ 34740735, банк ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, р/р 31116009700020, МФО 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кушнова А.О.