Постанова № 14329810, 26.01.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.01.2011
Номер справи
2а-10699/09/12/0170
Номер документу
14329810
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 січня 2011 р. 12:06 Справа №2а-10699/09/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючого судді

Котаревої Г.М., при секретарі Лиган М.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Красногвардійського Райпобуткомбінату

до Джанкойської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

за участю представників:

позивача Буряк В.Д., розпорядження №71 від 01.08.06р;

відповідача Єршова Ю.О., довіреність № 4954/73/9 від 27.09.10р.;

експерт ОСОБА_4, сідоцтво №НОМЕР_1;

Суть спору: Красногвардійський Райпобуткомбінат звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Красногвардійському районі АР Крим про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень: №0002841500/0 від 26.03.07р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4893,09грн.; №0002851501/0 від 10.10.07р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2795,02грн.; №0002321501/0 від 15.04.08р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2865,03 грн.; №0000501501/0 від 03.02.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2869,52грн.; №0000161501/0 від 13.01.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 68,86грн.; №002211501/0 від 22.05.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 23,80грн.; №0002201501/0 від 22.05.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 520,20грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.10.09р. відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження по справі та справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.11.10р. було проведено заміну відповідача на його правонаступника - Джанкойську обєднану державну податкову інспекцію в АР Крим.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача заперечував проти позову заперечував з підстав, наведених у запереченнях.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача та експерта, суд

ВСТАНОВИВ:

Красногвардійський Райпобуткомбінат 29.11.1991р. зареєстрований Красногвардійською районною державною адміністрацією АР Крим у якості юридичної особи (а.с.9).

Рішенням Господарського суду АР Крим від 11.09.06р. по справі №2-23/13326-2006 за позовом Державної податкової інспекції в Красногвардійському районі АР Крим до Красногвардійського Райпобуткомбінату про стягнення заборгованості у сумі 46355,87грн., позовні вимоги задоволено повністю, звернено стягнення на активи Красногвардійського Райпобуткомбінату в дохід Державного бюджету Красногвардійського району заборгованості з податку на додану вартість у сумі 43098,23грн. та заборгованості з комунального податку у сумі 3257,64грн. (а.с. 93-94).

Ухвалою Господарського суду АР Крим від 30.11.06р. Красногвардійському Райпобуткомбінату надано розстрочку виконання рішення Господарського суду АР Крим від 11.09.06р. по справі №2-23/13326-2006 про звернення стягнення на активи у загальній сумі 46355,87грн. (а.с. 7-8).

Посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі 14.03.07р. було проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з лютого 2005 року до листопада 2006 року.

За результатами проведеної було складено акт від 14.03.07р. № 402/15-02/03061404 (а.с. 41-42), в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за період лютий 2005 року листопад 2006 року.

Враховуючи виявлені під час перевірки порушення вимог податкового законодавства, на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0002841500/0 від 26.03.07р. на суму 4893,09грн. (а.с. 30).

Посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі 10.10.07р. було проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з серпня 2005 року до липень 2007 року.

За результатами проведеної було складено акт від 10.10.07р. № 1618/15-02/03061404 (а.с. 35-36), в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за період серпень 2005 року липень 2007 року.

Враховуючи виявлені під час перевірки порушення вимог податкового законодавства, на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0002851501/0 від 10.10.07р. на суму 2795,02грн. (а.с. 31).

Посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі 17.12.07р. було проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати комунального податку підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з 19.08.05р. по 17.12.07р.

За результатами проведеної було складено акт від 17.12.07р. № 2081/15-03/03061404 (а.с. 34), в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з комунального податку.

Посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі 14.04.08р. було проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з 22.11.05р. по 14.04.08р.

За результатами проведеної було складено акт від 14.04.08р. № 561/15-02/03061404 (а.с. 38-39), в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за жовтень 2005 року.

Враховуючи виявлені під час перевірки порушення вимог податкового законодавства, на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0002321501/0 від 15.04.08р. на суму 2865,03грн. (а.с. 29).

Посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі 13.01.09р. було проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати комунального податку підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з 22.05.06р. по 13.01.09р.

За результатами проведеної було складено акт від 13.01.09р. № 9/15-03/03061404 (а.с. 49), в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з комунального податку.

Враховуючи виявлені під час перевірки порушення вимог податкового законодавства, на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000161501/0 від 13.01.09р. на суму 68,86грн. (а.с. 25).

Посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі 03.02.09р. було проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати податку на додану вартість підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за 4 квартал 2005 року.

За результатами проведеної було складено акт від 03.02.09р. № 62/15-02/03061404 (а.с. 43-44), в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за 4 квартал 2005 року.

Враховуючи виявлені під час перевірки порушення вимог податкового законодавства, на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000501501/0 від 03.02.09р. на суму 2869,52грн. (а.с. 26).

Посадовими особами ДПІ в Красногвардійському районі 22.05.09р. було проведено невиїзну документальну перевірку з питання сплати комунального податку підприємством - Красногвардійський Райпобуткомбінат за період з 19.02.07р. по 22.05.09р.

За результатами проведеної було складено акт від 22.05.09р. № 739/15-03/03061404 (а.с. 37), в якому зафіксовано порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилось у несвоєчасній сплаті узгодженого податкового зобовязання з комунального податку за період з 19.02.07р. по 22.05.09р.

Враховуючи виявлені під час перевірки порушення вимог податкового законодавства, на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення від 22.05.09р. №002211501/0 на суму 23,80грн. (а.с. 27) та №0002201501/0 від 520,20грн. (а.с. 28).

Суд зазначає, що під час розгляду справи він керувався положеннями нормативних актів у редакціях, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.

Судом було перевірено правомірність та правове обґрунтування застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій та встановлено наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 3 Указу Президента України від 03.07.1998, № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:

6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України «Про податок на додану вартість»;

10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно з п. 4.1 ст. 4 зазначеного Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.02.10р. по справі було призначено судову бухгалтерську експертизу, проведення якої було доручено ТОВ «Кримське експертне бюро». На вирішення експерта були поставлені наступні питання:

1). Чи підтверджується несвоєчасність перерахування платежів Красногвардійським Райпобуткомбінатом з податку на додану вартість за періоди: серпень 2005 року, жовтень 2005 року, 4 квартал 2005 року, листопад 2006 року, липень 2007 року, з комунального податку за періоди: 2 квартал 2005 року, 3 квартал 2005 року, 4 квартал 2005 року, 4 квартал 2006 року, 1 квартал 2007 року, 2 квартал 2007 року, 3 квартал 2007 року, 4 квартал 2007 року, 1 квартал 2008 року, 2 квартал 2008 року, 3 квартал 2008 року, 4 квартал 2008 року, 1 квартал 2006 року, з урахуванням ухвали Господарського суду АР Крим від 30.11.06р. по справі № 2-23/13326 - 2006?

2). Якщо так, яка сума штрафних санкцій підлягала нарахуванню та сплаті Красногвардійським Райпобуткомбінатом за прострочення граничних термінів сплати податкових зобов'язань?

3). Чи відповідають нараховані штрафні санкції за податковими -повідомленнями рішеннями № 000161501/0 від 13.01.09р., № 0000501501/0 від 03.02.09р., № 0002211501/0 від 22.05.09р., № 0002201501/0 від 22.05.09р., № 0002321501/0 від 15.04.08р., №0002841500/0 від 26.03.07р., № 0002851501/0 від 10.10.07р., документам первинного бухгалтерського та податкового обліку? (а.с. 167).

01.11.10р. до суду надійшов висновок експерта ТОВ «Кримське експертне бюро» №31/10 (а.с. 174-190).

Відповідно до зазначеного висновку несвоєчасність перерахування платежів Красногвардійським Райпобуткомбінатом з податку на додану вартість, з урахуванням ухвали Господарського суду АР Крим від 30.11.06р. по справі №2-23/13326-2006, бухгалтерськими документами не підтверджується, з комунального податку, з урахуванням ухвали Господарського суду АР Крим від 30.11.06р. по справі №2-23/13326-2006, бухгалтерськими документами підтверджується несвоєчасність перерахування платежів за період з жовтня 2006 року по листопад 2007 року в сумі 173,61грн.

Експертизою було встановлено, що розстрочена заборгованість з податку на додану вартість за період січень-грудень 2007 року погашена в сумі 8619,72грн., за період січень-грудень 2008 року погашена в сумі 8619,72грн., за період з 01.01.09р. по 01.05.09р. погашена в сумі 2873,24грн., усього 22430,99грн. Порушення строків сплати розстроченого податкового зобовязання з податку на додану вартість за період з 01.10.06р. по 01.05.09р. не встановлено. Штрафні санкції до сплати Красногвардійським Райпобуткомбінатом за прострочення граничних строків сплати податкових зобовязань з податку на додану вартість нарахуванню не підлягають.

Розходження даних експертизи із даними ДПІ пояснюється тим, що ДПІ в Красногвардійському районі не внесені до особового рахунку платника податків строки погашення розстроченої заборгованості, встановлені рішенням Господарського суду АР Крим від 30.11.06р. по справі №2-23/13326-2006.

Стосовно комунального податку, експертизою було встановлено, що за період 01.10.06р. 01.05.09р. розстрочена заборгованість і поточні платежі до сплати склали 2960,90грн., погашено розстроченої заборгованості і поточних рахунків в сумі 3462,90грн., переплата склала 502,00грн. Несвоєчасність перерахування платежів Красногвардійським Райпобуткомбінатом по комунальному податку підтверджується за період з жовтня 2006 року по листопад 2007 року в сумі 173,61грн.

Це ж саме підтверджується платіжними дорученнями по сплаті податкового зобовязання з податку на додану вартість та комунального податку, наданими позивачем (а.с. 45-66).

Таким чином, суд приходить до висновку, що за всі періоди, зазначені у актах перевірок, позивачем заборгованість була сплачена своєчасно та у повному обсязі, крім несвоєчасного перерахування платежів Красногвардійським Райпобуткомбінатом по комунальному податку підтверджується за період з жовтня 2006 року по листопад 2007 року в сумі 173,61грн., про що також підтверджується висновком експерта, а отже податкове повідомлення-рішення №0002201501/0 від 22.05.09рн. в частині 346,59грн. було винесено правомірно.

Суд зазначає, що позивачем перерахування платежів здійснювалось не у строки, визначені Законом України №2181, проте у рамках, встановлених рішенням Господарського суду АР Крим від 30.11.06р. по справі №2-23/13326-2006.

Відтак, суд вважає необґрунтованими висновки перевірки щодо порушення позивачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно неправомірним є застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій.

Враховуючи зазначене вище, суд не приймає до уваги доводи відповідача щодо порушення позивачем строку для звернення до адміністративного суду.

Таким чином, суд вважає податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Красногвардійському районі АР Крим №0002841500/0 від 26.03.07р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4893,09грн.; №0002851501/0 від 10.10.07р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2795,02грн.; №0002321501/0 від 15.04.08р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2865,03 грн.; №0000501501/0 від 03.02.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2869,52грн.; №0000161501/0 від 13.01.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 68,86грн.; №002211501/0 від 22.05.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 23,80грн.; №0002201501/0 від 22.05.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в частині суми 173,61грн., такими, що прийняті протиправно, у звязку з чим підлягають скасуванню.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. Приймаючи до уваги, що суд задовольнив позовні вимоги повністю, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 3 гривні 40 копійок.

У судовому засіданні, яке відбулось 26.01.11р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 31.01.11р.

На підставі викладеного, керуючись статями 94, 160-16,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити частково.

2.Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Красногвардійському районі АР Крим №0002841500/0 від 26.03.07р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4893,09грн.; №0002851501/0 від 10.10.07р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2795,02грн.; №0002321501/0 від 15.04.08р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2865,03 грн.; №0000501501/0 від 03.02.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2869,52грн.; №0000161501/0 від 13.01.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 68,86грн.; №002211501/0 від 22.05.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 23,80грн.; №0002201501/0 від 22.05.09р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в частині суми 173,61грн.

3. В іншій частині позовних вимог відмовити.

3. Стягнути з Державного бюджету на користь Красногвардійського Райпобуткомбінату (ОКПО 03061404, АР Крим, Красногвардійський район, смт. Октябрське, вул. Леніна, 57) 3,40грн.

У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду

Суддя Котарева Г.М.