Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 березня 2011 р. Справа № 2а-1870/1092/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Прилипчука О.А.
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми справу №2а-1870/1092/11
за позовом Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області (далі по тексту позивач) звернувся до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту відповідач, ФОП ОСОБА_1.), в якому просить суд:
- стягнути з відповідача заборгованість по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 10491 грн. 71 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 18.01.2010 р. позивачем була проведена перевірка господарської одиниці міні-магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1. Під час перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру як місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв, про що складено відповідний акт №244/18/19/23/НОМЕР_1 від 18.01.2010 р. Такими діями суб'єкт підприємницької діяльності порушив вимоги ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі Закон України №481/95).
Вартість тютюнових виробів, які знаходились у місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру України становить 4803,15 грн., алкогольних напоїв 5688,56 грн.
Відповідальність за вищезазначене правопорушення передбачена абз.9 ч.2 ст. 17 Закону України №481/95 у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару, що знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 грн. 00коп.
Таким чином, у відповідності до зазначених норм законодавства до ФОП ОСОБА_1 за порушення вимог ст. 15 Закону №481/95 винесено рішення №180598-1900-32 від 08.02.2010 р. про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 10491,71 грн.
Згідно абзацу 2 п. 3.6 Інструкції про порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону №481/95, затвердженої наказом ДААК ДПА України від 8 липня 2003 р. № 80, ФОП ОСОБА_1 повинен був в 30-ти денний термін з дня одержання рішення сплатити фінансову санкцію в сумі 10491 грн. 71 коп., але вказана сума боргу сплачена не була.
Представники сторін у судове засідання не зявилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Представником позивача надано клопотання про розгляд справи за його відсутності, представник відповідача клопотання про розгляд справи за його відсутності не надав, про причини неявки до суду не повідомив, у наданому суду відзиві на адміністративний позов вимоги позивача щодо стягнення суми фінансових санкцій не визнає, просить відмовити у їх задоволенні.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 18.01.2010 р. співробітниками Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області проведено перевірку господарської одиниці міні-магазину, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1.
Під час перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру як місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв, про що складено відповідний акт № 244/18/19/23/НОМЕР_1 від 18.01.2010 р. (а.с. 8-13).
8 лютого 2010 року рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Сумській області №180598-1900-32 до відповідача за порушення вимог абз.9 ч.2 ст. 17 Закону №481/95, а саме: зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру як місця зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв, застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 10491 грн. 71 коп. (а.с.15).
Відповідно до статей 1, 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (далі - Закон України) зберігання алкогольних напоїв здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08;
Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 28 травня 2002 року № 251 затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форму довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру.
Отже, Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” чітко передбачено обовязок субєкта господарювання зберігання спирту, алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, внесених до Єдиного реєстру.
Згідно статті 17 Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Згідно зі ст. 17 Закону № 481 до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше ніж 1700 гривень.
Оскільки під час проведення перевірки встановлено, що фактична сума товарів, які знаходилися на реалізації у відповідача складала 10491 грн. 71 коп. (вартість тютюнових виробів, які знаходились у місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру України - 4803,15 грн. та алкогольних напоїв 5688,56 грн.), а тому зазначена сума підлягає стягненню.
Крім того, суд зазначає, що постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 09.12.2010 р. апеляційну скаргу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Сумській області задоволено. Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 25.06.2010 р. по справі №2а-5026/10/1870 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Сумській області, Державної податкової інспекції в м. Суми про визнання дій протиправними, скасування рішення щодо застосування штрафних санкцій скасовано в частині задоволення позовних вимог Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1. Прийнято в цій частині нову постанову, якою відмовлено Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Сумській області від 08.02.2010 р. №180598-1900-32 про застосування фінансових санкцій (а.с.24-30).
Отже, вимоги Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області щодо стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості у вигляді штрафу в сумі 10491 грн. 71 коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ід.код НОМЕР_1) на користь державного бюджету м. Суми (р/р 31119106700002, ОКПО 23636315, в ГУДК в Сумській області, МФО 837013, код бюджетної класифікації 21081100) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 10491 (десять тисяч чотириста девяносто одна) грн. 71 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту її отримання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.А. Прилипчук
З оригіналом згідно
Суддя О.А. Прилипчук