Постанова № 14415785, 15.02.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2011
Номер справи
2а-9531/10/1270
Номер документу
14415785
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 лютого 2011 року Справа № 2а-9531/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Борзаниці С.В.

секретаря судового засідання: Жиленку Д.В.

за участю:

представник прокурора: Сайтарли І.М.

представника позивача: Соболя К.Л. ( довіреність від 11.01.2010 №88)

відповідач: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Попаснянського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Попаснянський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_2 штрафної санкції у розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 10.08.2010 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на таксі. За наслідками перевірки складено Акт № 0184637 про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст.ст.39 та 48 цього Закону.

За результатами розгляду справи за виявлене порушення керівником інспекції винесено постанову №0109696 від 17.08.2010 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., яку останнім одержано 21.08.2010, про свідчить відмітка на поштовому повідомленні. Проте фінансову санкцію до теперішнього часу відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.

У звязку з чим Попаснянський транспортний прокурор просить суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 1700,00 грн.

Представник прокурора та представник позивача під час судового засідання надали пояснення, аналогічні викладеному у позові, просили суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 1700,00 грн.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання був повідомлений належним чином, причини не явки суду не повідомив.

Тому суд вважав можливим розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті , діє на підставі Положення, затвердженого постановою КМУ від 8 березня 2004 року №1190 (із наступними змінами) далі Положення №1190, Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (надалі територіальні органи) затверджене наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14 грудня 2005 року №888 ( зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за № 1573/11853) - далі Положення №1573. .

Згідно з п.4 Положення №1190, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно п.8 Положення про Головавтотрансінспекцію на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головатотрансінспекції.

Підпунктом 1 пункту 6 Положення № 1573( далі Положення №1573) передбачено, що територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання субєктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» №2344 від 05.04.2001 ( далі Закон №2344) року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

10 серпня 2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, що належить ОСОБА_2, а саме марка КАМАЗ 65201, номерний знак НОМЕР_1, водій ОСОБА_3, за наслідками якої складено акт від 10.08.2010 про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт , відповідальність за що передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт»- надання послуг з перевезення вантажу та без оформлення документів, перелік яких визначено ст.ст.39 та 48 того ж Закону. ( а.с.12).

Згідно із ст. 39 Закону України №2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

На момент перевірки були встановлені порушення, а саме експлуатація легкового автомобіля без наявності ліцензійної картки ( а.с.12).

В акті від 10.08.2010 водій зазначив - ознайомлений, що підтвердженого його особистим підписом ( а.с.12).

За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції, а саме штраф у розмірі ста неподаткових мінімумів доходів громадян.(абз.2 ч.1 ст.60 ЗУ «Про автомобільний транспорт»).

За результатами розгляду справи за виявлене правопорушення на підставі акту від 10.08.2010 відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1567 від 08.11.2006 року, керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову №9109696 від 17.08.2010 року про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн.( а.с.13).

До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку не оскаржував, штраф не сплатив в повному обсязі.

На підставі ввикладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Доказів, які б спростовували доводи прокурора та представника позивача, відповідач суду не надав.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки Попаснянський транспортний прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст. ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Попаснянського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 фінансові санкції у сумі 1700,00 грн.( одна тисяча сімсот гривень ) до державного бюджету УДК м. Лисичанськ і.к. 24180679 на рахунок №31115106700051 в УДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 18 лютого 2011 року.

СуддяС.В. Борзаниця