Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-3709/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Гртгорорович П.О.
Суддя-доповідач: Гром Л.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"01" березня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Гром Л.М.
суддів Кучми Ю.А.
Бєлової Л.В.
при секретарі судового засідання Губі О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою відповідача державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 серпня 2010 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Авіалінії Візз Ейр Україна»до державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Кива про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити дії ,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Авіалінії Візз Ейр Україна»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 серпня 2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 серпня 2010 державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва звернулась до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Авіалінії Візз Ейр Україна»залишити без задоволення, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
У судове засідання зявились представник позивача товариства з обмеженою відповідальністю «Авіалінії Візз Ейр Україна»та представник відповідача, державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши докази у справі та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія встановила наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Авіалінії Візз Ейр Україна»(код ЄДРПОУ 35895174) як юридична особа зареєстроване Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією 11.09.2008р. Як платник податків та зборів позивач взятий на облік у ДПІ у Дарницькому районі м. Києва. 01 жовтня 2009 року позивачем подані до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва в електронному вигляді засобами телекомунікаційного звязку. Уточнюючі розрахунки податкових зобовязань у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок з податку на прибуток підприємств (додаток до Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства) за звітні періоди 3 квартали 2008 року, 11 місяці 2008 року та 2008 рік.
ДПІ у Дарницькому районі м. Києва листом від 05 жовтня 2009 року №42752/10/28-005 повідомила ТОВ «Авіалінії Візз Ейр Україна», що надіслані електронною поштою Уточнюючі розрахунки з податку на прибуток зареєстровані, але згідно пп.. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не визнані як податкова звітність оскільки зазначено обовязкові реквізити головного бухгалтера (ідентифікаційний код), однак згідно з обліковою справою платника податків, посаду головного бухгалтера на підприємстві не передбачено. При цьому позивачу запропоновано надати нові уточнюючі розрахунки, відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі - Закон N 2181-III)., платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно з п 4.1.2. вказаної норми Закону № 2181-III, прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків . У цьому випадку, якщо контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією надати нову податкову декларацію з виправленими показниками (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), то такий платник податків має право: надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.
Податковий орган зобовязаний прийняти податкову декларацію без попередньої перевірки зазначених у ній показників та може не визнати податкову звітність як податкову декларацію виключно з підстав заповнення її всупереч правил, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення.
Форму декларації з податку на прибуток підприємства та порядок складання декларації з податку на прибуток підприємства, що додаються затверджено Наказом ДПА України від 29.03.03р. №143 «Про затвердження форми декларації податку на прибуток підприємства та порядок її складання», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 8 квітня 2003 р. за № 271/7592.
Достовірність даних підтверджується підписами керівника і головного бухгалтера та засвідчується печаткою підприємства.
Згідно наданих доказів до матеріалів справи вбачається, що за штатним розписом товариства, затвердженого наказом №14-к від 20.01.2009 року, посада головного бухгалтера не передбачена.
Також згідно інформації наведеної у довідці з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АА «19147 від 01.10.2008р.; наказу №59 від 01.10.2008 року по ТОВ «Авіалінії Візз Ейр Україна»про призначення генерального директора А.Хайду протоколу №7 загальних зборів учасників ТОВ «Авіалінії Візз Ейр Україна»від 05 вересня 2008 року; статуту товариства А.Хайду призначено єдиним керівником (генеральним директором) товариства і особою, яка відповідає за діяльність ТОВ «Авіалінії Візз Ейр Україна»і має виключне право підпису податкової, статистичної, фінансової та іншої звітності.
Як свідчать матеріали справи, подані позивачем уточнюючі розрахунки не містять будь-яких реквізитів головного бухгалтера, зокрема, ідентифікаційного коду. Згідно наведених обставин зі сторони податкової інспекції не наведено жодних заперечень .
Відповідно до п. 4.4 Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України, затверджених Наказом ДПА України від 31.12.08р. №827, працівники ОДПС при прийманні податкової звітності на паперових та електронних носіях з доданням роздрукованих оригіналів контролюють наявність: підписів посадових осіб; печатки платника податків; обов'язкових реквізитів; обов'язкових додатків до податкової звітності, передбачених порядком заповнення відповідної звітності; прокреслень у значеннях показників, що не заповнюються через відсутність інформації. У цьому контексті під обов'язковими реквізитами розуміються: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період; назва платника податків; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 118 "Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України" або реєстраційний (обліковий) номер з ТРДПАУ; ідентифікаційний номер згідно з ДРФО або, у разі відмови від нього - серія та номер паспорта для фізичної особи; місцезнаходження платника податків; назва ОДПС, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); підписи посадових осіб, засвідчені печаткою. Для звітів, у яких це передбачено формою: звітний (податковий) період, що уточнюється, у разі надання платником податків уточнюючого розрахунку; ініціали, прізвища та ідентифікаційні номери посадових осіб; код виду економічної діяльності (КВЕД); код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ; індивідуальний податковий номер та номер свідоцтва про реєстрацію для платників ПДВ.
Судова колегія вважає, що судом першої інстанції в повному обсязі досліджені докази по справі і суд обгрунтованно прийшов до висновку про безпідставність дій ДПІ у Дарницькому районі м. Києва щодо невизнання Уточнюючого розрахунку позивача та неприйняття Уточнюючого розрахунку податкових зобов»язань у зв»язку з виправленням самостійно виявлених помилок, обєктивно визнав протиправним.
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись статтями 195-196, 200, 205 КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11 серпня 2010 року без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо його було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через пять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 статті 254 КАС України). Касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення постанови в повному обсязі (стаття 212 КАС України).
Головуючий: Л.М. Гром
Суддя: А.Ю. Кучма
Суддя: Л.В. Бєлова
Повний текст ухвали виготовлено 04.03.2011 р.