Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.3.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 березня 2011 року Справа № 2а-494/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді: Цицюри О.О.,
при секретарі судового засідання: Глазуновій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Рубіжанської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Варяг +» про припинення юридичної особи, -
встановив:
11 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Рубіжанської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Варяг +» про припинення юридичної особи, в обгрунтування якого позивач зазначив, що ТОВ «Варяг +» з 16.05.2003 зареєстровано в ДПІ у Шевченківському районі м.Києва в якості платника податків, зборів та обовязкових платежів. Рішенням загальних зборів учасників ТОВ «Варяг +» від 21.09.2010 за протоколом №12 внесено зміни до статуту товариства, якими, зокрема, змінено юридичну особу товариства. Згідно листа ДПА в Луганській області від 11.11.2010 №21012/7/29-012 та витягу з ЄДРПОУ платник податків- «Варяг +» змінило у 2010 році місцезнаходження з ДПІ у Шевченківському районі м.Києва на м.Рубіжне Луганської області. Відповідно до довідки державного реєстратора 27.12.2010 до ЄДРПОУ внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням. Відповідно до п.2 ст. 38 Закону України від 15.05.2003 №IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням, є підставою для припинення юридичної особи На підставі викладеного позивач просив припинити юридичну особу відповідача ТОВ «Варяг +» (код 32494317), юридичною адресою якого є: Луганська область, м.Рубіжне, вулБ.Хмельницького, буд.100.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення по суті позову.
Представник відповідача в судове засідання не зявився з невідомих суду причин, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином (а.с.18,19), причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до юрисдикції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що ТОВ «Варяг+» з 16.05.2003 взято на податковий облік у Рубіжанській ОДПІ Луганської області за №1698 (а.с.26).
11.11.2004 державним реєстратором Шевченківської районної у м.Києві державної адміністрації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис №1 про включення відомостей про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Варяг +» (код ЄДРПОУ 32494317) за місцезнаходженням: 01004 м.Київ, вул.Пушкінська, буд.20 (а.с.5).
23.09.2010 державним реєстратором Шевченківської районної у м.Києві державної адміністрації до ЄДРПОУ було внесено запис №13, відповідно до якого ТОВ «Варяг+» змінило місцезнаходження юридичної особи на: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Б.Хмельницького, буд.100 (а.с.8-зворотній бік).
Рубіжанською ОДПІ Луганської області проведено заходи щодо встановлення фактичного місцезнаходження платника податків ТОВ «Варяг +», за результатами яких установлено, що останній, станом на 02.02.2010, за адресою: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Б.Хмельницького, буд.100 відсутній, про що складено відповідну довідку за №7266 від 03.12.2010 (а.с.10).
27.12.2010 записом державного реєстратора виконавчого комітету Рубіжанської міської ради Луганської області №16 до ЄДРПОУ внесено відомості про відсутність ТОВ «Варяг+» за адресою: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Б.Хмельницького, буд.100 (а.с.9-зворотній бік).
09.03.2011 фахівцями Рубіжанської ОДПІ Луганської області проведено перевірку місцезнаходження відповідача, за результатами якої було встановлено, що за адресою: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Б.Хмельницького, буд.100 ТОВ «Варяг+» не знаходиться (а.с.27).
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Пунктом 16.1.11. ст.16 встановлено, що платники податків зобовязані, зокрема, повідомляти контролюючи органи про зміну місцезнаходження юридичної особи.
Згідно з пунктом 67.2 статті 67 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:
- припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
- відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
- скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
У відповідності із частиною 2 статті 38 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (що діяв до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI ) підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
- визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;
-провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
-невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;
-неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
-наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року № 755-IV юридична особа щорічно, починаючи з наступного року з дати державної її реєстрації, протягом одного місяця зобовязана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу не була надана юридичною особою в установлений цією частиною строк, та у разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою виділення звязку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Згідно зі ст. 33 п. 1 та ст. 38 п. 2 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року № 755-IV підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Згідно з пунктом 17 статті 11 Закону України від 04 грудня 1990 року № 509-XII «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
Відповідно до пункту 8.6 розділу 8 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року № 552) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 березня 1998 року за № 172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків- про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації платника податків, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи- підприємця.
Зазначені повноваження органів державної податкової служби щодо звернення до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності слід розуміти як право на позов про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця на підставі Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», оскільки відповідно до прикінцевих положень зазначеного Закону, який набрав чинності з 01 липня 2004 року, закони та нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому закону.
Приймаючи до уваги, що 27.12.2010 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про відсутність відповідача - ТОВ «Варяг+» за його місцезнаходженням: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Б.Хмельницького, буд.100, це є підставою припинення його юридичної особи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 10 березня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 14 березня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Варяг +" про припинення юридичної особи задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Варяг+" (код ЄДРПОУ 32494317, місцезнаходження: 93000, Луганська область, м.Рубіжне, вул.Б.Хмельницького, буд.100; включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - 11 листопада 2004 року за № 1 074 120 0000 002885).
У день набрання постановою законної сили направити її копію державному реєстратору Виконавчого комітету Рубіжанської міської ради Луганської області (місцезнаходження: 93011 Луганська область, м. Рубіжне, пл.Леніна, буд.2) для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 14 березня 2011 року.
СуддяО.О. Цицюра