Постанова № 14406960, 10.03.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2011
Номер справи
2а-1423/11/1270
Номер документу
14406960
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 березня 2011 року Справа № 2а-1423/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Ципко О.В.,

при секретарі Бородіній І.Ю.,

за участю представників:

від позивача: Ведмеденко Р.І. (довіреність № 01/9/10 від 04.01.2011 р.),

від відповідача: Лінько Є.С. (довіреність № 2 від 18.01.2011 р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції в Луганської області до комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

15 лютого 2011 року Антрацитівська державна податкова інспекція Луганської області звернулась до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 237263,63 грн., в якому вказав, що комунальне підприємство «Житремонт-Антрацит» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 28.12.2009 року.

Обгрунтовуючи позов позивач зазначив, що комунальне підприємство «Житремонт-Антрацит» знаходиться на податковому обліку в Антрацитівській державній податковій інспекції Луганської області як платник податків, у звязку з несплатою податку на додану вартість утворився податковий борг. В судовому засіданні 10.03.11 р. позивач надав суду письмові уточнення позовних вимог в яких зазначив, що у адміністративному позові було помилково зазначено суму 237263,36 грн., у звязку з чим просив вважати суму податкового боргу 237263,63 грн. та задовольнити позовні вимоги оскільки було допущено аріфметичну помилку.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, однак проти суми податкового боргу не заперечував.

Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що комунальне підприємство «Житремонт-Антрацит» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 28.12.2009 року про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 13791020000000744 (а.с.4).

Як вбачається з матеріалів справи, комунальне підприємство «Житремонт-Антрацит» перебуває на обліку в Антрацитівській державній податковій інспекції Луганської області як платник податків, зборів та обовязкових платежів, що підтверджується довідкою від 29 грудня 2009 року № 569 про взяття на облік платника податків (а.с.6).

15 жовня 2010 року посадовими особами Антрацитівської державною податковою інспекцією було проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку з питань несплати узгоджених сум податкових зобовязань протягом граничних строків, визначених Законом України від 21.12.2000 року № 2181 ІІІ - комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» ід.код. № 36621644, що підтверджується актом невиїзної документальної (камеральної) перевірки з питань несплати узгоджених сум податкових зобовязань від 15 жовтня 2010 року № 764/16-36621644 (а.с. 9).

За наслідками перевірки встановлено порушення вимог п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст.. 5 Закону України № 2181 ІІІ від 21 грудня 2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платником податку несвоєчасно сплачені узгоджені суми податкових зобовязань з податку на додану вартість (а.с. 9).

Згідно довідки щодо суми податкового боргу, комунальне підприємство «Житремонт-Антрацит» має заборгованість перед бюджетом зі сплати податку на додану вартість у розмірі 237263 грн. 63 коп., який виник за період з 25 жовтня 2010 року по 11 лютого 2011 року (а.с. 22) та складається з:

-податку на додану вартість у розмірі 237263 грн. 63 коп., що підтверджується декларацією з податку на додану вартість № 18054 від 20 жовтня 2010 року № 20790 від 19 листопада 2010 року (а.с.10-17).

У звязку з несплатою податку на додану вартість посадовими особами Антрацитівської державної податкової інспекції Луганської області було направлено відповідачу першу податкову вимогу від 06 квітня 2010 року № 1/85 та друга податкова вимога від 12 травня 2010 року № 2/111 та вручена головному бухгалтеру комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» ОСОБА_3 першу - 06 квітня 2010 року та другу - 15 травня 2010 року (а.с. 21).

Як вбачається з матеріалів справи посадовими особами Антрацитьвської державною податковою інспекцію Луганської області було направлено відповідачу податкове повідомлення-рішення №0000511600/0 від 15 жовтня 2010 року, яке 15 жовтня 2010 року отримано головним бухгалтером комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» ОСОБА_3 (а.с. 8).

Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16. ст.. 16 Податкового кодексу України (далі ПКУ) платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та в розмірах, встановлених ПКУ та законами.

Відповідно до п.203.2 ст. 203 ПКУ платник податку зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену ним у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку передбаченого п.203.1 ст. 203 ПКУ для подання податкової звітності. Відповідно до п.203.1 ст.203 ПКУ податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п.п.20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПКУ органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 ПКУ податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений кодексом строк, а також пеня нарахована на суму такого грошового зобовязання.

Підпунктом 95.1 ст. 95 ПКУ передбаченого, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податного боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів які перебувать у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 ст. 95 ПКУ визначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно п. 95.3 ст. 95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Невиконання таких зобовязань є правопорушенням. Отже, нарахування санкцій, застосування заходів забезпечення за не виконання згаданих зобовязань та примусове стягнення на підставі виконавчих документів коштів на виконання таких грошових зобовязань та зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), а також штрафних санкцій, ґрунтується на законі.

Вищевказане свідчить, що Антрацитівською державною податковою інспекцією Луганської області були застосовані всі можливі заходи для погашення податкового боргу платника комунального підприємства «Житремонт-Антрацит», передбачені Законом.

Таким чином, приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність стягнення боргу, тому позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись п.п. 20.1.18 п.20.1 ст. 20; п. 95.1, п. 95.2, п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України ст.6, ст. 17, 87, 89, 94, 98, 126, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Уточненні позовні вимоги Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції в Луганської області до комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства «Житремонт-Антрацит» (адреса: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Петровського, 17, ідентифікаційний код 36621644) кошти на суму податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 237263,63 грн. (двісті тридцять сім тисяч двісті шістдесят три грн.. 63 коп.) в дохід Державного бюджету України з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника: р/р № 260063010315 у Антрацитівському відділенні ВАТ «Ощадбанк» м. Антрацит, МФО 364229; р/р № 2600212310118 в «Укркомунбанк», МФО 304988; р/р №№ 35430002003986; 35437005003986, 35442001003986, 35447006003986, 35449004003986, 37120020003986 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 15 березня 2011 року.

СуддяО.В. Ципко