Постанова № 14406924, 14.03.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2011
Номер справи
2а-1424/11/1270
Номер документу
14406924
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 березня 2011 року Справа № 2а-1424/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Островської О.П.,

при секретарі Боровській М.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Закритого акціонерного товариства «Альянсвугілля» про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В:

15 лютого 2011 року Антрацитівська ОДПІ в Луганській області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого вказала наступне. Відповідач ЗАТ «Альянсвугілля» зареєстрований виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 11.11.2004 за № 13791020000000067, перебуває на обліку в позивача як платник податків та зборів з 12.04.2005 за № 89 та є платником податку на додану вартість від 18.05.2010 № 100284081. Станом на 14.02.2011 року податковий борг відповідача складає 210274,38 грн., який включає суму заборгованості по податку на додану вартість у розмірі 170119,88 грн., що підтверджується: декларацією з ПДВ № 18067 від 20.10.2010 на суму 57136 грн., податковими повідомленнями-рішеннями від 29.10.2010 за № 0000621600 на суму 12293,47 грн. та за № 0000631600 на суму 7503,41 грн., декларацією з ПДВ № 20702 від 17.11.2010 на суму 25482 грн., декларацією з ПДВ № 24273 від 09.01.2011 на суму 52247 грн.; та суму заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 40154,50 грн., що підтверджується: податковим повідомленням-рішенням № 000891710 від 26.05.2010 року за основним платежем на суму 13368,57 грн. та штрафною санкцією на суму 26737,14 грн., довідкою про розрахунок пені № 154/10/19 від 01.02.2011, згідно якої сума нарахованої пені складає 48,79 грн. Позивачем на підставі Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв на момент виникнення податкового боргу, було прийнято першу податкову вимогу від 25.05.2009 № 1/129, яка була отримана директором ЗАТ «Альянсвугілля» Косяченко І.М. 25.05.2009, та друга податкова вимога від 30.06.2009 № 2/163, яка була отримана директором ЗАТ «Альянсвугілля» Косяченко І.М. 30.06.2009. Позивач просить суд стягнути податковий борг в сумі 210274,38 грн. з рахунків відповідача відкритих у банках.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив, заперечень проти позову суду не надав.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом установлено, що відповідач ЗАТ «Альянсвугілля» зареєстрований виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 11.11.2004 за № 13791020000000067 (а.с.4), перебуває на обліку в позивача як платник податків та зборів з 12.04.2005 за № 89 (а.с.6) та є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом від 18.05.2010 № 100284081 (а.с.7).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Пунктом 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011р., визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Обовязок платника податків щодо здійснення своєчасної сплати суми податкових зобовязань встановлений також пунктом 16.1.4. статті 16 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 6.3.2 п. 6.3 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-IV від 22.05.2003 (далі Закон № 889- IV), який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, платник податку подає працедавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (далі - заява про застосування пільги) за формою, визначеною центральним податковим органом.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання працедавцем заяви платника податку про застосування пільги. Пільга не застосовується до доходу, нарахованого до моменту отримання такої заяви, крім випадків, зазначених у підпункті 6.3.3 цього пункту.

Платник податку, який змінює за самостійним рішенням місце отримання податкової соціальної пільги, зобов'язаний надати працедавцю за попереднім місцем її застосування заяву про відмову від такої пільги (далі - заява про відмову від пільги) за формою, визначеною центральним податковим органом. Така заява не подається, якщо платник податку припиняє трудові відносини з таким працедавцем з будь-яких підстав, а також у випадках, визначених у підпункті 6.3.3 цього пункту.

Працедавець відображає у складі річної податкової звітності всі випадки отримання заяв платників податку про застосування пільги та заяв про відмову від такої пільги.

Податкова соціальна пільга застосовується за місцем отримання платником податку основного доходу (визначеним у трудовій книжці) на дату набрання чинності цим пунктом, без подання заяви про застосування пільги.

Порядок надання таких документів та їх склад визначається Кабінетом Міністрів України.

Підпунктом 8.1.1 п. 8.1 ст. 8 Закону № 889- IV передбачено, що Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Згідно з п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону № 889- IV, Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Відповідно п.п. 8.1.4. п. 8.1 ст. 8 п. 8.1 ст. 8 Закон № 889- IV, якщо оподатковуваний дохід виплачується у не грошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати.

Згідно з п.п. а) п. 19.2 ст. 19 п. 8.1 ст. 8 Закону № 889- IV, особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Згідно п.п. 17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року (далі Закон № 2181), який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу). Сплата зазначеного штрафу не звільняє платника податків від адміністративної або кримінальної відповідальності та/або конфіскації таких товарів (продукції) або коштів відповідно до закону.

Судом встановлено, що Антрацитівською ОДПІ в Луганській області прийняте податкове повідомлення-рішення від 26.05.2010 № 0000891710/0, згідно якого загальна сума податкового зобовязання складає 40105,71 грн., за основним платежем 13368, 57 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 26737,14 грн. (а.с.10). Згідно довідки від 01.02.2011 № 154/10/19 (а.с.11) про розрахунок пені у особовому рахунку ЗАТ «Альянсвугілля» по «Податку з доходів найманих працівників» станом на 01.02.2011 нарахована пеня в розмірі 48,79 грн. Таким чином, станом на 14.02.2011 року заборгованість до бюджету податку з доходів фізичних осіб ЗАТ «Альянсвугілля» складає 40154,50 грн., штрафні санкції 40105,71 грн. та пеня 48,79 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості до бюджету з доходів фізичних осіб ЗАТ «Альянсвугілля» (а.с.12).

Також, відповідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що Антрацитівською ОДПІ в Луганській області була проведена камеральна перевірка з питань несплати узгодженої суми податкових зобовязень протягом граничних строків визначених Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за результатами якої був складений акт від 29.10.2010 № 807/16-33167839 (а.с.16). На підставі зазначеного акту перевірки булі винесені податкові повідомлення-рішення від 29.10.2010 року № 0000621600/0 на суму 12293,47 грн. та № 0000631600/0 на суму 7503,41 грн. (а.с.15). Крім того, відповідачем були надані позивачу декларації з ПДВ, а саме: № 18067 від 20.10.2010 на суму 57136 грн. (а.с.13-14), № 20702 від 17.11.2010 на суму 25482 грн. (а.с.19-20), № 21680 від 20.12.2010 на суму 15458 грн. (а.с.21-22), № 24273 від 19.01.2011 на суму 52247 грн. (а.с.23-24). Таким чином, станом на 14.02.2011 року заборгованість до бюджету по ПДВ ЗАТ «Альянсвугілля» складає 170119,88 грн., штрафні санкції 40105,71 грн. та пеня 48,79 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості до бюджету по ПДВ ЗАТ «Альянсвугілля» (а.с.25).

Порядок нарахування та сплати податку на додану вартість було визначено Законом України «Про податок на додану вартість», а з 01.01.2011 Податковим Кодексом України. Згідно зі ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», субєкти господарювання зобовязані у встановленому цим законом порядку сплачувати податок на додану вартість.

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені Законом № 2181), який діяв до 01.01.2011р. та главою 9 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01.01.2011р. Згідно змісту зазначених нормативно-правових актів, стягненню з платника податків підлягає наявна в платника сума податкового боргу.

Згідно довідки заборгованості до бюджету ЗАТ «Альянсвугілля» податку з доходів фізичних осіб та податку на додану вартість за період з 01.01.2010 по 14.02.2011 загальна сума заборгованості складає 210274, 38 грн.

Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом.

З огляду на те, що податковий борг відповідача частково виник до набрання чинності Податковим кодексом України, факт наявності податкового боргу до 01.01.2011 року у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу, а з 01.01.2011 за приписами Податкового Кодексу України.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Згідно п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Як вбачається з матеріалів справи, податковим органом з метою погашення податкового боргу платника податків проводилися відповідні заходи, передбачені Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» та Податковим Кодексом України, а саме: були прийняті та вручені перша податкова вимога від 25.05.2009 № 1/129, яка була отримана директором ЗАТ «Альянсвугілля» Косяченко І.М. 25.05.2009 та друга податкова вимога від 30.06.2009 № 2/163, яка була отримана директором ЗАТ «Альянсвугілля» Косяченко І.М. 30.06.2009 (а.с.8).

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Закритого акціонерного товариства «Альянсвугілля» про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 170119,88 грн. (сто сімдесят тисяч сто девятнадцять грн. 88 коп.) з рахунків Закритого акціонерного товариства «Альянсвугілля»відкритих у банках, обслуговуючих такого платника, а саме:

р/р 26007000052139, відкритого 22.06.2010 року в АТ «Ерсте Банк», МФО 380009;

р/р 26007390018000, відкритого 23.07.2010 року в ПАТ «Донгорбанк», МФО

334970;

р/р 26008053771279, відкритого 07.11.2006 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26009053771115, відкритого 25.04.2005 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26009053771278, відкритого 07.11.2006 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26031053771279, відкритого 07.11.2006 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26032053771278, відкритого 07.11.2006 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26054053771115, відкритого 25.04.2005 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795

на користь Державного бюджету України (р/р 3111402970010, код платежу 14010100, отримувач: Антрацитівський ВДК, код отримувача 2992095, банк: ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013).

Стягнути заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 40154,50 грн. (сорок тисяч сто пятдесят чотири грн. 50 коп.) з рахунків Закритого акціонерного товариства «Альянсвугілля»відкритих у банках, обслуговуючих такого платника, а саме:

р/р 26007000052139, відкритого 22.06.2010 року в АТ «Ерсте Банк», МФО 380009;

р/р 26007390018000, відкритого 23.07.2010 року в ПАТ «Донгорбанк», МФО

334970;

р/р 26008053771279, відкритого 07.11.2006 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26009053771115, відкритого 25.04.2005 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26009053771278, відкритого 07.11.2006 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26031053771279, відкритого 07.11.2006 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26032053771278, відкритого 07.11.2006 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795;

р/р 26054053771115, відкритого 25.04.2005 року в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк», м. Луганськ, МФО 304795

на користь Місцевого бюджету (р/р 33212800700010, код платежу 11010100, отримувач: Антрацитівський ВДК, код отримувача 2992095, банк: ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 14 березня 2011 року.

СуддяО.П. Островська