Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 2-а-369/11
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.03.2011 року, Володарський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді:Юзвик М. М.
при секретарі: Поліщук В. М.,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні, в смт Володарка, справу
за адміністративним позовом прокурора Володарського району в інтересах держави в особі Володарського районного Центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
до ОСОБА_2
про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Володарського району Київської області у лютому 2011 року звернувся до суду в інтересах держави з вказаним позовом мотивуючи його тим, що 06.11.2009 року до Володарського районного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулася громадянка ОСОБА_2. У серпні 2010 року було проведено звірку безробітних з даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців в результаті якої було виявлено, що, в період перебування на обліку в статусі безробітного та отримання допомоги по безробіттю, була зареєстрована як фізична особа-підприємець. Припинення підприємницької діяльності фізичною особою підприємцем відбулося 12.01.2010 року, тобто на день надання статусу безробітного ОСОБА_2 вважалася зайнятою особою. За період перебування на обліку ОСОБА_2 незаконно отримала допомогу по безробіттю у сумі 4547 грн. 73 коп. та відсотки по банківських послугах в розмірі 13 грн. 64 коп.
Прокурор просить суд стягнути з громадянина ОСОБА_2 на користь Володарського районного центру зайнятості - державні кошти у сумі 4561 грн.37 коп.
Прокурор в судовому засіданні підтримав свої вимоги у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Представник Володарського районного центру зайнятості вимоги прокурора підтримав у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 вимоги прокурора визнав у повному обсязі, проти задоволення позову не заперечував.
Суд встановив, що відповідач 06.11.2009 року звернулася з завою до Володарського РЦЗ (Київський регіон) щодо працевлаштування та надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю відповідно до Закону України «Про зайнятість населення». З 06.11.2009 року йому було надано статус безробітного. Відповідно до довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-піприємців ( а.с.8-9) ОСОБА_2 з 02.03.2005 року по 12.01.2010 року була зареєстрована, як фізична особа-підприємець. З 06.11.2009 року по 12.11.2010 року відповідач отримувала допомогу по безробіттю в сумі 4547,73 грн., що сверджується довідкою № 10581158 наданою РЦЗ (а.с. 7). 11 листопада 2010 року Володарським РЦЗ відповідачу був направлений лист, яким її запропонувано добровільно повернути суму виплаченої допомоги по безробіттю. Однак відповідач на вказане повідомлення не відреагувала та станом на день розгляду справи в суді кошти добровільно в РЦЗ не повернула.
Вирішуючи даний спір, суд виходить із наступних міркувань :
Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом установлено інший порядок судового вирішення. У п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Кодексу справу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, установлених законом. За змістом ч. 4 ст. 50 КАС України субєкт владних повноважень може звернутись з адміністративним позовом до фізичної особи у випадках, установлених законом.
Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» особи зареєстровані як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати. Отже відповідач повинна, була при реєстрації в Центрі зайнятості повідомити службову особу, що він зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, як фізична-особа підприємець. Оскільки відповідно до ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця.
Оскільки, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг внаслідок умисного невиконання своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. Тому, відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати та організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 14 грудня 2000 року за № 915/5136 право на отримання допомоги по безробіттю мають лише незайняті (безробітні) особи, тому допомога отримана внаслідок обману або зловживання особою своїми правами підлягає поверненню.
Виходячи з вище наведеного, суд приходить до висновку, що вимоги прокурора Володарського району, які він заявляє в інтересах Володарського районного Центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та підлягають до задоволення .
Керуючись ст.ст. 2, 7, 11, 17, 158-163, 167 КАС України, Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» , суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Володарського району в інтересах держави в особі Володарського районного Центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю задоволити.
Стягнути з громадянки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ( місце проживання та реєстрації АДРЕСА_1 09300) на користь Володарського районного центру зайнятості ( р/р 37172001001712; одержувач Володарський РЦЗ ; банк одержувача ГУДКУ у Київський області ; МФО 821018; ЄДРПОУ-22202141) - державні кошти у сумі 4561 грн. 37 коп.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя:
М. М. Юзвик