Постанова № 14344914, 10.03.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
10.03.2011
Номер справи
2а-308/11/2770
Номер документу
14344914
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

10.03.11Справа №2а-308/11/2770

м. Севастополь

12 год. 15 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Трігуб Г. В.,

представник позивача - Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя - не з'явився.

відповідач - Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м.СевастополядоФізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості за штрафними санкціями у розмірі 2974,75 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулася до адміністративного суду з позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом у вигляді штрафних санкцій у розмірі 2974,75 грн.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем вимог законодавства України, про застосування реєстрації розрахунків операції у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробив.

25.01.2011 р. ухвалю суду відкрито провадження в адміністративної справи

25.01.2011 р. закінчено підготовче провадження і призначено справу до розгляду.

Представник позивача, Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя, у судове засідання не зявився, до початку розгляду справи надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав у повному обсязі (а.с.43).

Відповідач, фізична особа підприємець ОСОБА_2, у судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку, за адресою, зазначеною у позові, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.40-32).

Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб, учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового звязку з позначкою „за зазначеною адресою не значиться”, можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обовязку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Відповідно частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справи, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідків чи експерта.

Відповідно з пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-ХІІ від 04.12.1990 року, Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя.

Згідно частини 1 статті 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (далі - Закон № 265/95), контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа-підприємець Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків і зборів (а.с. 11).

27.07.2010 р. працівниками Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в Кіоске "Батончик - 2", що належить відповідачу, розташованого за адресою: АДРЕСА_1

З результатами перевірки складено акт №00393/27/05/23/2041400101від 21.07.2010 року (а.с. 6-7).

Відповідно статті 3 Закону № 265/95 Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

Перевіркою встановлено, що на суму 7,50 грн. через реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) не проведена, розрахунковий документ встановленою форми не виданий; при підрахунку готівки на місті проведення денному Х - звіті РРО сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме, сума коштів на місці проведення розрахунків становить 454,95 грн., сума коштів, що зазначено в денному Х- звіті становить 00,00 грн., тим самим встановлено невідповідність розмірі 454,95 грн.

Згідно статті 2 Закону № 265/95 - реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Згідно з пунктом 1 статті 17 Закону № 265/95 за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції зокрема, у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідальність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно статті 15 Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995р.(далі - Закон 481/95), імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Перевіркою встановлено здійснення господарської діяльності без придбання дозвільного документу - ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв.

Частиною 5 статтею 17 Закону 481/95, оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень;

Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя стосовно фізичної особи підприємця ОСОБА_2 прийняти рішення: №0004242330 від03.08.2010р. про застосування штрафних (фінансових) санкції у розмірі 2274,75 грн. у порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та №0044252330 від03.08.2010р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. у порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (а.с. 9,10).

Загальна сума заборгованості склала 3974,75 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податків, з урахуванням часткової сплати заборгованісті у розмірі 1000,00грн., загальна сума заборгованості складає 2974,75грн. (а.с. 15-17).

03.08.2010р. Фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 рішення отримані особисто, рішення про застосування штрафних санкцій оскаржені не були. (а.с.9, зворотний бік 10).

На момент розгляду справи, відповідачем підтвердження погашення заборгованості до суду не доведено.

Таким чином, дослідивши та оцінивши надані суду докази у їх сукупності, з врахуванням аналізу законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню як такі, що засновані на законі, обґрунтовані та підтверджені доказами, а сума у розмірі 2974,75 грн. підлягає стягненню з відповідача Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя.

Постанова складена та підписана в порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 15.03.2011р.

Керуючись статтями 158-163, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополя, задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (юридична адреса: АДРЕСА_1, ІНП НОМЕР_3) на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (юридична адреса: вул.Пролетарська, 24 в м. Севастополі, р/р 31113104700006, УДК в м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість у розмірі 2974 (дві тисячі дев'ятсот сімдесят чотири) грн. 74 коп. з них 1274 (одна тисяча двісті сімдесят) грн. 75 коп. (код платежу21080901); 1700 (тисяча сімсот) грн. (код платежу 21081111).

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

СуддяпідписО.В. Мінько

З оригіналом згідно

СуддяО.В. Мінько