Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 березня 2011 р. Справа № 2а-1870/169/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
за участю секретаря судового засідання - Дикач О.О.,
прокурора - Кулініч Л.С.,
представника позивача - Нікітіної В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора міста Суми в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Роменська пересувна механізована колона 23" про стягнення штрафних санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор міста Суми звернувся до суду в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Роменська пересувна механізована колона 23" в якому просить суд стягнути штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 10200,00 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що відносно відповідача, за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів були винесені постанови про накладення санкцій у вигляді штрафу в розмірі 10200,00 грн. Дані постанови відповідачем не були оскаржені, однак, штраф станом на момент звернення з позовом до суду в добровільному порядку сплачений не був.
В судовому засіданні, прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.
Відповідач повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи, в судове засідання не зявився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відсутність представника відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
У судовому засіданні встановлено, що 01 вересня 2010 року Сумським територіальним управлінням ДКЦПФР буо порушено справу про правопорушення на ринку ціних паперів (а.с. 11) за нерозміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярної річної інформації за 2009 рік в термін до 30.04.2010 та складено акт № 89-СУ від 14.09.2010 (а.с. 10) про правопорушення на ринку цінних паперів. Також, уповноваженою особою Сумського територіального управління ДКЦПФР була винесена постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 14.09.2010 (а.с. 9). Листом від 14.09.2010 № 1151 (а.с. 9) зазначений вище акт про правопорушення на ринку цінних паперів та постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені відповідачу та було запропановано прибути на розгляд справи.
За результатами розгляду справи до ВАТ "Роменська пересувна механізована колона 23" були застосовані штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: нерозміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярної річної інформації за 2009 рік постановою № 91-СУ (а.с. 37) в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3400,00 грн. Зазначена постанова в установленому законом порядку не оскаржувалась.
Також, як вбачається з матеріалів справи 01 вересня 2010 року Сумським територіальним управлінням ДКЦПФР буо порушено справу про правопорушення на ринку ціних паперів (а.с. 15) за неопублікування регулярної річної інформації товариства за 2009 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР в термін до 30.04.2010 року та складено акт № 90-СУ від 14.09.2010 (а.с. 14) про правопорушення на ринку цінних паперів. Також, уповноваженою особою Сумського територіального управління ДКЦПФР була винесена постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 14.09.2010 (а.с. 13). Листом від 14.09.2010 № 1152 (а.с. 14) зазначений вище акт про правопорушення на ринку цінних паперів та постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені відповідачу та було запропановано прибути на розгляд справи.
За результатами розгляду справи до ВАТ "Роменська пересувна механізована колона 23" були застосовані штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: неопублікування регулярної річної інформації товариства за 2009 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР постановою № 92-СУ (а.с. 12) в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3400,00 грн. Зазначена постанова в установленому законом порядку не оскаржувалась.
Крім того, як пояснив прокурор та представник позивача, 01 вересня 2010 року Сумським територіальним управлінням ДКЦПФР буо порушено справу про правопорушення на ринку ціних паперів (а.с. 20) за неподання регулярної річної інформації товариства за 2009 рік до територіального управління Комісії в термін до 01.06.2010 та складено акт № 91-СУ від 14.09.2010 (а.с. 19) про правопорушення на ринку цінних паперів. Також, уповноваженою особою Сумського територіального управління ДКЦПФР була винесена постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 14.09.2010 (а.с. 17). Листом від 14.09.2010 № 1153 (а.с. 18) зазначений вище акт про правопорушення на ринку цінних паперів та постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені відповідачу та було запропановано прибути на розгляд справи.
За результатами розгляду справи до ВАТ "Роменська пересувна механізована колона 23" були застосовані штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: за неподання регулярної річної інформації товариства за 2009 рік до територіального управління Комісії в термін до 01.06.2010 постановою № 93-СУ (а.с. 16) в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3400,00 грн. Зазначена постанова в установленому законом порядку не оскаржувалась.
Таким чином, виходячи із вищезазначеного загальна сума заборгованості відповідача по штрафним санкціям складає 10200,00 грн.
Частиною 1 статті 1 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (далі - Закон) встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Частиною 1 та 2 статті 40 Закону передбачено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Відповідно до ч. 4 ст. 40 Закону, річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Відповідно до п. 14 Розділу І Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 05.02.2007 за № 97/13364 (далі - Положення), при поданні Інформації до Комісії емітент зобов'язаний надавати (надсилати) таку Інформацію у паперовій та електронній формах. Електронна форма Інформації складається з файлів, встановлених окремими наказами Голови Комісії.
Пунктом 16 зазначеного Положення визначено, що інформація вважається розкритою своєчасно, якщо вона оприлюднена, опублікована та подана (надіслана) до Комісії у формі, порядку та строки, встановлені цим Положенням.
Також, пунтктом 1 глави 1 розділу V Положення передбачено, що емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу
Відповідно до п. 1 глави 7 розділ V Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів передбачено абз. 8 ч. 1 ст. 11 Закону, де зазначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порядок та строки розгляду ДКЦПФР справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано “Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затвердженими рішенням ДКЦПФР від 11 грудня 2007 року N 2272, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811. Так, відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи ДКЦПФР в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Відповідно до п. 1 Розділу VII Правил, розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Також, як встановлено в судовому засіданні та вбачається з пояснень прокурора та представника позивача, постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, надсилались відповідачу, про що свідчать наявні в матеріалах справи докази та станом на момент розгляду справи не оскаржені, штраф у розмірі 10200,00 грн. в добровільному порядку не сплачений. Таким чином, суд, враховуючи норми ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора міста Суми в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Роменська пересувна механізована колона 23" про стягнення штрафних санкцій в сумі 10200,00 грн. задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Роменська пересувна механізована колона 23" (42010, Сумська область, м. Ромни, вул. Руденко, 10, код 01351368) до Державного бюджету штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 10200,00 грн. на п/р 31111106700011 в ГУДКУ у Сумській області, код 23635184, МФО 837013, код платежу 21081100.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 09 березня 2011 року.
Суддя (підпис) В.О. Павлічек
З оригіналом згідно
Суддя В.О. Павлічек