Постанова № 14228492, 10.03.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2011
Номер справи
2а-0870/888/11
Номер документу
14228492
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2011 року 14:25                               Справа № 2а-0870/888/11

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Малиш Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя

до відповідача: фізичної особи – підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості перед бюджетом по єдиному податку в сумі 815 грн.74 коп.,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м. Запоріжжя (далі – позивач) з позовною заявою до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1(далі – відповідач) про стягнення заборгованості перед бюджетом по єдиному податку в сумі 815 грн.74 коп.

Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, зокрема зазначив, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрований розпорядженням Виконавчого комітету Запорізької міської ради, як фізична особа - підприємець 24.12.2003 р. за № 2 103 017 0000 027278.

ФОП ОСОБА_1 було подано до податкової інспекції заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 13.12.2007 року з проханням перевести на спрощену систему оподаткування обліку та звітності починаючи з 01.01.2008 року.

З 21.01.20008 року по 20.05.25008 року ФОП ОСОБА_1 було нараховано 1000,0грн. єдиного податку за ставкою податку 100,0 грн. Дорахований податок було зменшено на існуючу на початок 2008 року переплату в розмірі 0,89 грн. та часткову сплату в сумі 204,0 грн. (203,28 грн. – пішло на сплату податку, 072грн. – на сплату існуючою пені). Залишок несплаченого нарахованого єдиного податку склав 795,83 грн., який набув статусу податкового боргу.

Також податковою інспекцією було проведено перевірку з питання своєчасності сплати єдиного податку, за результатами якої складено Акт від 22.08.2008 року № 1323-1710, на підставі якого було прийнято податкове повідомлення – рішення № 0011621710/0 від 28.08.2008 року на суму 19,91 грн., яке отримано ФОП ОСОБА_1 особисто 04.09.2008 року.

Сума застосованих штрафних (фінансових) санкцій по єдиному податку ФОП ОСОБА_1 у встановлені законодавством строк не сплачено, та набула статусу податкового боргу.

На підставі викладеного просить суд стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом по єдиному податку в сумі 815 грн.74 коп.

Представник позивача, в судовому засіданні, підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі, надав суду пояснення аналогічні викладеним в позові.

Відповідач повторно в судове засідання не з’явився, про причину неявки суд не повідомив. Про час, місце та дату розгляду справи був повідомленні належним чином про що свідчить поштові повідомлення про вручення судової кореспонденції, відповідно до яких відповідач отримував судову кореспонденцію.

Враховуючи наведене вище, на підставі ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Вивчивши матеріали позову, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено з матеріалів справи, ФОП ОСОБА_1 зареєстрований розпорядженням Виконавчого комітету Запорізької міської ради, як фізична особа - підприємець 24.12.2003 р. за № 2 103 017 0000 027278.

Відповідачем було подано до податкової інспекції заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 13.12.2007 року з проханням перевести на спрощену систему оподаткування обліку та звітності починаючи з 01.01.2008 року.

Згідно заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 13.12.2007 р. і відповідно до Указу Президента України від 03.07.1998 №727/98 «Про спрощену систему оподатковування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (далі Указ) та Порядку видачі свідоцтв про сплату єдиного податку, затвердженого Наказом ДПА України від 29.10.1999 №599 (зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України №752/4045 від 02.11.1999), (далі Порядок) зі змінами і доповненнями (затверджених наказом ДПА України від 28.12.2001 №521, Зареєстрованого в Міністерстві Юстиції від 21.01.2002 №49/6337) Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м.Запоріжжя було видане свідоцтво платника єдиного податку.

Відповідно до п.2 Указу та ч.5 п.2 Порядку, свідоцтва платника єдиного податку видається на рік, а оплата єдиного податку виробляється щомісяця, не пізніше 20-го числа місяця, якому випливає за тим, у якому здійснювалася попередня оплата єдиного податку.

З 21.01.20008 року по 20.05.25008 року ФОП ОСОБА_1 було нараховано 1000,0грн. єдиного податку за ставкою податку 100,0 грн. Дорахований податок було зменшено на існуючу на початок 2008 року переплату в розмірі 0,89 грн. та часткову сплату в сумі 204,0 грн. (203,28 грн. – пішло на сплату податку, 072грн. – на сплату існуючою пені). Залишок несплаченого нарахованого єдиного податку склав 795,83 грн., який набув статусу податкового боргу. Також податковою інспекцією було проведено перевірку з питання своєчасності сплати єдиного податку, за результатами якої складено Акт від 22.08.2008 року №1323-1710, на підставі якого було прийнято податкове повідомлення – рішення №0011621710/0 від 28.08.2008 року на суму 19,91 грн., яке отримано ФОП ОСОБА_1 особисто 04.09.2008 року.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожний громадянин України зобов’язаний сплачувати податки та збори в розмірах, встановлених законом.

Пунктом 1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», передбачено обов’язок платників податків сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Відповідно до п.п 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон №2181-ІІІ), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.

Пункт 5.1 ст.5 Закону №2181-ІІІ зазначає, що податкове зобов’язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

В пункті 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зазначено, що податковий борг (недоїмка)— податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання;

Відповідно до п.1.11 ст.1 Закону 2181-ІІІ, податкова декларація, розрахунок— документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов’язкового платежу).

Тобто, до заяви відповідача Про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 13.12.2007р. застосовуються положення Закону №2181-ІІІ.

Даний висновок підтверджується змістом цієї заяви, в якій зокрема зазначено про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з 01.01.2008р., а також про те що підприємцю відомі положення Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку СПД – фізичною особою, граничний щомісячний термін сплати єдиного податку та сума єдиного податку.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п 5.3 статі 5 Закону України від 21.12.2000 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1 статті 4 зазначеного закону для подання податкової декларації.

Таким чином, сума сплати єдиного податку є узгодженою відповідачем з 13.12.2007р. – дати звернення до податкового органу з заявою про застосування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності.

Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Статтею 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення податкового боргу, ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя, вжила заходи передбачені ст. 6 вищезазначеного Закону, а саме відповідачу були направлені:

-          перша податкова вимога № 1/343 від 26.02.2008 року, яку отримано 06.03.2008 року,

-          друга податкова вимога № 2/723 від 07.04.2008 року днем вручення якої вважається 12.05.2008 року.

З метою погашення податкового боргу ДПІ у Хортицькому районі м. Запоріжжя було прийнято рішення №113/2592816830/24/10 від 12.06.2008 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податку в рахунок погашення його податкового боргу.

Доказів оскарження податкових вимог чи сплати суми боргу відповідачем не надано.

Відповідно до пп.20.1.28. п. 20.1. Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб’єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою(Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредит з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно до п.3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не сплачено в повному обсязі суму податкового боргу з єдиного податку в розмірі 815 грн.74 коп.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає вимоги позивача по стягненню з відповідача податкової заборгованості в сумі 815 грн.74 коп. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158-163,167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов – задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (69114, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Місцевого бюджету Хортицького району м. Запоріжжя заборгованість з єдиного податку у розмірі 815 (вісімсот п’ятнадцять) грн. 74 коп. на рахунок (р/р 34217379700008, отримувач: Місцевий бюджет Хортицького району, код платежу 160580200, код ЕДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО813015).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.          

Повний текст постанови було виготовлено 15 березня 2011 року.

Суддя Н.І.Малиш