Постанова № 14225577, 09.03.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2011
Номер справи
2а/0570/2686/2011
Номер документу
14225577
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2686/2011

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області до Приватного підприємства «ВСП-А» про стягнення фінансових санкцій,

В С Т А Н О В И В:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області (надалі Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України у Донецькій області, позивач) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з Приватного підприємства «ВСП-А» (надалі ПП «ВСП-А», відповідач) про стягнення фінансових санкцій.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має податкову заборгованість у розмірі 2700,00 грн. (дві тисячі сімсот грн. 00 коп.), яка виникла у звязку з несплатою відповідачем фінансових санкцій у вигляді штрафу, який застосований позивачем до ПП «ВСП-А» за порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Приймаючи до уваги факт несплати ПП «ВСП-А» суми заборгованості, позивач просить стягнути наведену суму у судовому порядку.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Приватне підприємство «ВСП-А» зареєстроване як юридична особа державним реєстратором Виконавчого комітету Донецької міської ради 25 лютого 2009 року за НОМЕР_2, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії НОМЕР_1 Ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_3, юридична адреса: АДРЕСА_1.

Судом встановлено, що 6 грудня 2010 року на підставі наказу від 06.12.2010 року № 674, направлення від 06.12.2010 року № 001021 посадовими особами Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Донецькій області проведено позапланову виїзну перевірку з питань додержання ПП «ВСП-А» вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами за адресою місця розташування магазину-закусочної «Транзит», яке належить ПП «ВСП-А»: м. Донецьк, вул. Куйбишева, буд. 104, про що складений Акт від 06.12.2010 року за № 861/03/НОМЕР_3 (далі за текстом Акт перевірки).

За результатами Акту перевірки встановлено порушення ст. 11 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (із змінами і доповненнями, в редакції на момент виникнення податкового боргу), Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» за реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, роздрібну торгівлю горілкою «Столєтов Партнер» за ціною нижчою від встановленої мінімальної роздрібної ціни на горілку «Столєтов Партнер». Відповідальність за дане порушення передбачена ст. 17 цього Закону: за реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка 100 % вартості товару, але не менше 1700,00 грн.; за роздрібну торгівлю горілкою за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на горілку 100 % вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних роздрібних цін, але не менше 1000,00 грн.

З огляду на Акт перевірки вбачається, що він підписаний директором магазину-закусочної «Транзит» ОСОБА_1 без зауважень. При цьому, в Акті перевірки є запис, яка зроблена директором ОСОБА_1, про відсутність заперечень та претензій до перевіряючих.

Згідно даних АС «Акцизні марки» акцизні марки типа АВ «6,800» 05 АААШ за номерами 201504-201550, акцизні марки типа АВ «4,300» 05 АААВ за номерами 632853-632896 Регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України у Донецькій області не отримувались та не видавались, що підтверджено Довідкою Сектору контролю за використанням марок акцизного збору від 09.12.2010 року № 73 «Про видачу марок акцизного збору».

На підставі Акту перевірки Регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України у Донецькій області прийняте Рішення про застосування до ПП «ВСП-А» фінансових санкцій від 27.12.2010 року № 051476-0164-32-364 на суму 2700,00 грн. (1700,00 грн. + 1000,00 грн.), яке відправлено відповідачу поштою та отримано 11.01.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового повідомлення.

В матеріалах справи відсутні докази оскарження відповідачем наведеного вище Рішення у апеляційному або судовому порядку, таким чином наведені фінансові санкції є узгодженими.

Таким чином, податковий борг ПП «ВСП-А» на день розгляду даної адміністративної справи становить 2700,00 грн..

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

За статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (чинний на момент виникнення податкового боргу) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні й фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Частиною 3 статті 9 цього Закону встановлено, що обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється зі сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Пунктом 61.1 статті 61 Податкового кодексу України (ПКУ) визначено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 ПКУ, в межах їх повноважень (п. 61.2 ст.61 ПКУ).

Приписами статті 41 ПКУ встановлено, що контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Таким чином, позивач Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області є субєктом владних повноважень, та здійснює повноваження в даних правовідносинах надані їй чинним законодавством України.

Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

З огляду на наведене, оскільки застосовані до відповідача фінансові санкції (штраф) не сплачено в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обовязки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має податковий борг за несплату сум узгоджених штрафних (фінансових) санкцій в загальному розмірі 2700,00 грн.

Наведені розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем не спростовані.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Беручи до уваги те, що сума податкового боргу Приватного підприємства «ВСП-А» у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджені матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області до Приватного підприємства «ВСП-А» про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «ВСП-А» (Ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_3, юридична адреса: АДРЕСА_1) фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 2700,00 грн. (дві тисячі сімсот грн. 00 коп.) до Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31118106700006, код 34687001, МФО 834016, УДК в Донецькій області, код платежу 21081100.

Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 9 березня 2011 року.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Чучко В.М.