Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2011 р. справа № 2а/0570/840/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 13 год. 30 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
за участю
представника позивача не зявився
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Володарському районі Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 391,93 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Володарському районі Донецької області звернулась з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 391,93 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що станом на 15.12.2010р. у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом на загальну суму 391,93 гривень, що після закінчення терміну добровільної сплати податкового зобовязання з єдиного податку платником податків склалася у недоїмку
Представник позивача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Заявою від 04.02.2011р. позовні вимоги підтримав просив розглянути справу за його відсутності.
В судовому засіданні відповідач позов визнав. Надав суду письмову заяву про визнання позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
ОСОБА_2 перебуває на податковому обліку в державній податковій інспекції у Володарському районі Донецької, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків.
З 07.09.2009 року відповідач є платником єдиного податку відповідно до поданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2009 рік.
Спрощена система запроваджена Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» № 727/98 від 03.07.1998 року (далі Указ № 727/98 від 03.07.1998 року) і закріплена в Законі України “Про державну підтримку малого підприємництва ”, суть якої, відповідно до статті 11 цього Закону, полягає в заміні сплати передбачених звичайною системою оподаткування податків, сплатою єдиного податку.
Указ Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва ” виданий в межах повноважень Президента України, закріплених в пункті 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.
Названим Указом суб'єктам малого підприємництва надано право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, встановлено ставки єдиного податку, визначено базу та об'єкти оподаткування, строки і порядок сплати єдиного податку та коло осіб, на яких дія Указу не поширюється.
Заміна сплати звичайних податків сплатою єдиного податку відповідно до статті 5 Закону України “Про державну підтримку малого підприємництва ” є одним з напрямків державної підтримки малого підприємництва поряд, зокрема, з встановленням системи пільг для зазначених платників податків. Це означає, що вказана заміна не є ні пільгою в оподаткуванні, ні звільненням від сплати податків.
Відповідно до пункту 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.
Відповідач звернувся до Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька з письмовою заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності в грудні 2007 року.
Відповідно до абзацу 6 п. 2 Указу № 727/98 від 03.07.1998 року суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно із зазначеним пунктом Указу ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач здійснював діяльність, яка відноситься до «роздрібної торгівлі непродовольчими товарами». Ставка єдиного податку для даного виду діяльності складає 200 грн.
Внаслідок несвоєчасної сплати єдиного податку у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом:
20.10.2010р. 191,93грн.
20.11.2010. 200 грн.
Станом на 15.12.2010р. загальна заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку складає 391,93 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За правилами пункту 4 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування ” обовязок фізичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - це податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Пп.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” визначено, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Підпунктом 41.5 ст.41 Податкового кодексу зазначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державі виконавці в межах своїх повноважень.
Виходячи з правил статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що є у державі, суд приходить до висновку, що податковий орган, виходячи з покладених на нього функцій, правомірно звернувся до суду щодо стягнення заборгованості.
З урахуванням зазначеного суд задовольняє позов у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Володарському районі Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 391,93грн.- задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь місцевого бюджету Володарської селищної ради суму податкового боргу з єдиного податку у розмірі 391(триста девяносто одна) грн. 91 коп., рахунок №34216379700215, отримувач Володарська селищна рада, код платежу 16050200, МФО 834016, код ОКПО 34686888 банк ГУ ДКУ у Донецькій області.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 03 березня 2011 року у присутності відповідача.
Постанова у повному обсязі виготовлена 04 березня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.