Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2769/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стойки В.В.
при секретаріБарковій В.Ю.
за участю
представника позивача Еллі В.В.
представника відповідача Бідника С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу з позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Першотравневого районного комунального підприємства “Водхоз” смт. Мангуш про стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 4805,91 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з позовом до Першотравневого районного комунального підприємства “Водхоз” смт. Мангуш про стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 4805,91 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області була проведена планова перевірка відповідача з питання дотримання суб*єктом господарювання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
За результатами проведеної перевірки позивачем було складено акт, на підставі якого прийняте рішення №461 від 19 листопада 2010 року про застосування економічних санкцій до Головного управління Держкомзему у Донецькій області за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 4805,91 грн., яке було відповідачем отримано 25.11.2010 року, про що свідчить поштове повідомлення.
Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 19 листопада 2010 року № 05-04/461-461.
До теперішнього часу сума заборгованості відповідачем не сплачена.
У разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій відповідно до ч.1 ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення ” стягується у судовому порядку.
На підставі викладеного просив стягнути з відповідача економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в розмірі 4805,91 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, мотивуючи свою позицію аналогічно викладеному у позовній заяві, просив задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав, пояснивши, що у зв*язку зі скрутним матеріальним становищем підприємством до теперішнього часу не сплачено суму застосованих економічних санкцій у розмірі 4805,91 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Розгляд справи здійснювався із фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою „Камертон”.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Питання Державної інспекції з контролю за цінами” № 1819 від 13.12.2000 року державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки. У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки.
Згідно ст.13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” та “Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами”, затвердженого постановою КМ України від 13.12.2000р. №1819 на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому чинним законодавством України повноваження.
Відповідно до пункту 17 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, Держінспекція та її територіальні органи є юридичними особами, мають самостійні баланси, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
12 листопада 2010 року відповідно до статті 13 Закону України “Про ціни та ціноутворення”, постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819 “Питання Державної інспекції контролю за цінами” та пункту 4.1.7 Плану роботу на 4 квартал 2010 року проведена планова перевірка Першотравневого районного комунального підприємства “Водхоз” смт. Мангуш.
За результатами перевірки складений акт від 12 листопада 2010 року № 762, відповідно до якого в ході перевірки було встановлено, що Першотравневим районним комунальним підприємством “Водхоз” смт. Мангуш включалось у вартість послуг з водопостачання, тарифи на які не регулюються, фактично не виконаних або виконаних не в повному обсязі послуг, а саме: не зменшено вартість послуг на 3,3% за кожен день відсутності водопостачання у квітні 2010 року; застосування тарифів за послуги не передбачені діючим законодавством з опломбування приладів обліку з 01.02.2010р. по 27.10.2010 р.
19 листопада 2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 461, яким на підставі акту перевірки від 12 листопада 2010 року № 762, за
порушення Першотравневим районним комунальним підприємством “Водхоз” смт. Мангуш
п.п. 6 п.2 ст. 21, п.п. 3 п.2 ст. 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року №630 (із змінами); розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 18.02.2003 року №76 «Про затвердження положення впровадження побудинкових та по квартирних засобів обліку споживання холодної та гарячої води і теплової енергії, їх технічне обслуговування, ремонт та повірка в наявному житловому фонді» було вирішено вилучити у відповідача безпідставно отриману суму виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 1601,97 грн., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 3203,94 грн., загальна сума економічних санкцій складає 4805,91 грн.
Крім цього, разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 19.11.2010 р. № 05-04/461-461.
Проте, сума заборгованості відповідачем не сплачена.
Відповідно до статті 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” від 03 грудня 1990 року, із змінами і доповненнями, та положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені функції з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів).
Статтею 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” та пунктом 1.6 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 року № 298/519, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за № 1047/6238, визначено, зокрема, що вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручка в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки підлягає вилученню в доход бюджету на підставі рішень, прийнятих органами Державного контролю за цінами.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.
На підставі наведеного, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача економічних санкцій у розмірі 4805,91 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Першотравневого районного комунального підприємства “Водхоз” смт. Мангуш про стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 4805,91 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Першотравневого районного комунального підприємства “Водхоз” смт. Мангуш (код ЗКПО 32796414) в доход бюджету суму економічних санкцій у розмірі 4805,91 грн. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 19 листопада 2010 року № 461 до державного бюджету на д/р № 31118106700330 в УДК Першотравневого району Донецької області, одержувач УДК Першотравневого району Донецької області, код ЄДРПОУ 34686851, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Стойка В. В.