ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2011 року Справа № 2а/0370/456/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Лозовського О.А.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луцької обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю “ВSM-Косметікс” про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1682,44 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Луцька обєднана державна податкова інспекція звернулась з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “ВSM-Косметікс” про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1682,44 грн., застосованих до відповідача згідно з рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.07.2010 року №0001212303 та №0001202303.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 08.07.2010 року державними податковими ревізорами-інспекторами Державної податкової адміністрації у Волинській області було проведено перевірку господарської одиниці - Товариства з обмеженою відповідальністю “ВSM-Косметікс”, що знаходиться за адресою: с.Буяни, Луцького району щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявність торгових патентів і ліцензій, в ході якої встановлено порушення пунктів відповідачем пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та статті 3 Закону України «По патентування деяких видів підприємницької діяльності». За наслідками перевірки Луцькою ОДПІ були прийняті рішення №0001202303 та №0001212303 від 21 липня 2010 року про застосування до ТзОВ “ВSM-Косметікс” штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1682,44 грн. Відповідач рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.07.2010 року не оскаржив, штрафні санкції добровільно не сплатив. Позивач просить стягнути з відповідача на користь держави заборгованість з штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1682,44 грн.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю “ВSM-Косметікс” зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності Луцькою районною державною адміністрацією Волинської області 11.10.2000 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності, знаходиться на податковому обліку і є платником податків та обовязкових платежів до бюджету, а також включене до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України 11.10.2000 року, що підтверджується довідкою №1915 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Відповідно до свідоцтва №02451214 від 01.11.2000 року відповідач є платником податку на додану вартість.
08.07.2010 року державними податковими ревізорами-інспекторами Державної податкової адміністрації у Волинській області було проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю “ВSM-Косметікс”, що знаходиться за адресою: с.Буяни, Луцького району щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявність торгових патентів і ліцензій, про що складено акт від 08.07.2010 року реєстраційний №1021/03/18/23/31183796, у якому зафіксовано порушення пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та статті 3 Закону України «По патентування деяких видів підприємницької діяльності»..
21.07.2010 року Луцькою ОДПІ на підставі акту перевірки були прийняті рішення №0001202303 та №0001212303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1005,00 грн. та 677,44 грн. відповідно, з яких згідно розрахунку сум штрафних санкцій 215,00 грн. за непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій на суму 43,00 грн. і невидачу розрахункового документу встановленої форми; 680,00 грн. за незабезпечення зберігання та роздрукування фіскальних звітних чеків в КОРО в кількості 2 штук; 110,00 грн. за невідповідність суми готівкових коштів в сумі 22,00 грн. на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; 677,44 за діяльність (надання послуг громадського харчування) без придбання торгового патенту в період з 01.05.2010 року по 08.07.2010 року.
Відповідач рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не оскаржив, штрафні санкції в сумі 1682,44 грн. добровільно не сплатив. Вказані фактичні обставини підтверджуються копією акту від 08.07.2010 року реєстраційний №1021/03/18/23/31183796, копіями рішень №0001202303 та №0001212303 від 21.07.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій, розрахунком суми штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Статтею 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до частини 3 статті 8, частини 4 статті 9 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) штрафи, передбачені даною статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент.
Оскільки відповідачем у визначений Законом строк не сплачено суму штрафних санкцій, тому суд приходить до висновку про підставність позовних вимог Луцької ОДПІ про стягнення з ТзОВ “ВSM-Косметікс”суми заборгованості по фінансових санкціях в розмірі 1682,44 грн.
Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження. Отже, постанова підлягає до негайного виконання.
Керуючись статтями 160, 162, 183-2, 256 КАС України, на підставі Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “ВSM-Косметікс” на користь держави заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям в сумі 1682 (одна тисяча шістсот вісімдесят дві) грн. 44 коп.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий О.А.Лозовський