Постанова № 14213899, 10.03.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2011
Номер справи
1343/11/2070
Номер документу
14213899
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

10 березня 2011 р. № 2-а- 1343/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді - Панова М.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Бурхан А.С.,

представників сторін:

позивача - Бондаренко В.В.,

відповідача - Салацької О.В.,

третя особа - не прибула,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Любомльської міжрайонної державної податкової інспекції Волинської області до Державного реєстратора Первомайської районної державної адміністрації Харківської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю " Промхімтрейд" про скасування державної реєстрації змін до установчих документів ,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулась Любомльська міжрайонна державна податкова інспекція Волинської області з адміністративним позовом до Державного реєстратора Первомайської районної державної адміністрації Харківської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Промхімтрейд", в якому просить суд скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Промхімтрейд" внесених державним реєстратором Первомайської районної державної адміністрації Харківської області.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання зявився та проти задоволення позовних вимог заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов, залучених до матеріалів справи.

Представник третьої особи до суду не прибув, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надавав.

Суд вважає можливим розгляд справи за відсутності третьої особи на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 128 КАСУ.

Вислухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані сторонами документи, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази у їх сукупності, виходить з наступного.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб підприємців регулює спеціальний нормативно-правовий акт - Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»(далі - Закон).

Відповідно до вимог статті 3 Закону його дія поширено на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру (частина 1 статті 4 Закону).

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону порядку проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема: перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці; перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації.

До державного реєстратора апарату Первомайської райдержадміністрації звернувся директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Промхімтрейд" (код ЄДРПОУ 36123836) ОСОБА_1 із документами, передбаченими статтею 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі-Закон № 755-IV) для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, а саме:

-заповненою реєстраційною карткою на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи - форма 3;

-примірником оригіналу рішення про внесення змін до установчих документів - протоколом № 5/10 від 01.12.2010 року загальних зборів учасників ТОВ "Промхімтрейд";

-оригіналом установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію;

- двома примірниками установчих документів у новій редакції;

-документом, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

В новій редакції статуту ТОВ "Промхімтрейд" місцезнаходження товариства змінено на: «44009, Волинська область, Шацький район, село Гаївка, вулиця Пісочна, будинок 6».

Пункт 3 статті 8 Закону № 755-ІУ наголошує, що відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Відповідно до пункту 11 статті 29 Закону № 755-IV, державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо:

-документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;

-документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою, п'ятою та сьомою статті 8, частиною п'ятою статті 10 та частиною двадцять першою статті 22 Закону № 755- IV (тобто: по-перше, документи, які відповідно до вимог Закону № 755- IV подаються (надсилаються рекомендованим листом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою; по-друге, реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами, підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів має бути засвідчений відповідною посадовою особою та скріплений печаткою цієї юридичної особи або нотаріально засвідчений; по-третє, статути банків, установчі документи інших юридичних осіб, які відповідно до закону підлягають погодженню Національним банком України, іншими органами державної влади, подаються з відміткою про їх погодження відповідно Національним банком України, іншими органами державної влади; по-четверте, установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження, справжність підписів засновників (учасників) або уповноважених осіб на установчих документах повинні бути нотаріально засвідчені, а засновницькі договори - нотаріально посвідчені, по-п'яте, вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу встановлюються спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації; по-шосте, документом, що підтверджує внесення реєстраційного збору, є копія квитанції, виданої банком, або копія платіжного доручення з відміткою банку).

-документи подані не у повному обсязі;

-документи подані з порушенням строку, який встановлено частиною одинадцятою статті 37 Закону 755- IV;

-документи подано особою, яка не має на це повноважень;

-до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.

Відповідно до статті 30 Закону 755- IV, державний реєстратор відмовляє у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи за наявності підстав, встановлених частиною першою статті 27 Закону 755- IV, а саме:

-невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи;

-невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 Закону 755-ІУ, тобто установчі документи юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом;

-порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема: наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи;

-невідповідність відомостей про засновників (учасників) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі;

-наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій;

-наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися;

-використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування органу державної влади або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;

-встановлена іншими законами заборона використання у найменуванні юридичної особи певних термінів, абревіатур, похідних термінів.

Підставами для залишення документів без розгляду та для відмови в проведенні державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ " Промхімтрейд" відсутні, тому державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи державним реєстратором було проведено 02 грудня 2010 року за номером запису в ЄДР 14681050008000424.

Для проведення зміни місцезнаходження необхідно, крім державної реєстрації змін до установчих документів, ще й проведення реєстраційної дії згідно з пунктом 1 статті 19 Закону 755-ІУ «Внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі».

Встановлено, що 02.12.2010 року керівник ТОВ " Промхімтрейд" звернувся до державного реєстратора з реєстраційною карткою форма 4 на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно зміни місцезнаходження.

Представником відповідача з цього приводу зазначено, що підставами для залишення документів на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі стосовно зміни місцезнаходження, наведені в пункті 6 статті 19 закону 755-ІУ, були відсутні, тому реєстраційну дію проведено 02 грудня 2010 року за номером запису в ЄДР 14681070009000424.

Зняття реєстраційної справи ТОВ " Промхімтрейд" з обліку і передачу реєстраційної справи до іншої адміністративно-територіальної одиниці було проведено 08.12.2010 року відповідно до статті 14 Закону 755-ІУ: передача реєстраційних справ здійснюється в разі зміни місцезнаходження юридичної особи. Передача реєстраційних справ у зазначеному випадку здійснюється на підставі державної реєстрації відповідних змін до установчих документів юридичної особи. Державний реєстратор протягом десяти робочих днів з дати державної реєстрації зміни місцезнаходження юридичної особи зобов'язаний передати за описом реєстраційну справу державному реєстратору за новим місцезнаходженням юридичної особи, що і було зроблено. Державний реєстратор, який отримав реєстраційну справу, зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дати її прийому повідомити рекомендованим листом юридичну особу про зміну місцезнаходження реєстраційної справи та внести до Єдиного державного реєстру запис про зміну місцезнаходження реєстраційної справи.

Чинним законодавством не передбачено в разі зміни місцезнаходження юридичної особи подання державному реєстратору документів, що підтверджують нове місцезнаходження.

Дії стосовно державної реєстрації змін до установчих документівТОВ " Промхімтрейд", внесення змін до відомостей про юридичну особу ТОВ " Промхімтрейд", зняття реєстраційної справи з обліку в Первомайській райдержадміністрації Харківської області і передача її для постановки на облік у Шацьку районну державну адміністрацію Волинської області були проведені відповідно до вимог чинного законодавства при наявності всіх правильно оформлених документів.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем в судовому засіданні надані обґрунтовані пояснення та відповідні докази на їх підтвердження щодо спростування вимог позивача, натомість останнім не доведено належними засобами доказування правомірність заявленого позову, у звязку з чим позовні вимоги не підлягають задоволенню у повному обсязі.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку, що позов необґрунтований, безпідставний та такий, що не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94, 159, 160163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Любомльської міжрайонної державної податкової інспекції Волинської області до Державного реєстратора Первомайської районної державної адміністрації Харківської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю " Промхімтрейд" про скасування державної реєстрації змін до установчих документів - відмовити в повному обсязі.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі постанова виготовлена 14 березня 2011 року.

Суддя Панов М.М.