Cправа № 2а-0770/89/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код - 12
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Плеханова З.Б. за участю секретаря судового засідання Немеш.Ю.С. та сторін, які беруть участь у справі:
Прокурора м. Мукачева: представник Стойко М.П.;
позивача: Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області , представник - не з'явився;
відповідача:Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівтепло" ,представник - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокурора м. Мукачева в інтересах держави в особі Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" про стягнення заборгованості в сумі 57076 грн., -
ВСТАНОВИЛА:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 03 березня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 07 березня 2011 року.
Позивач Прокурор м. Мукачева в інтересах держави в особі Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області звернувся до суду з адміністративним позовом до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" про стягнення заборгованості в сумі 57076 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податку на додану вартість у розмірі 57076 грн., що підтверджується довідкою Мукачівської ОДПІ. На адресу відповідача надіслані податкові вимоги : № 1/617 від 06.11.2001 р.- вручено 07.11.2001 р., та № 2/ 658 від 13.12.2001 р.- вручено 18.12.2001 р.
В судовому засіданні 03.03.2011 року представник прокурора підтримав позовні вимоги з мотивів, викладених у позовній заяві.
До канцелярії суду 02.03.2011 р. надійшли клопотання від сторін, згідно яких позивач та відповідач просять розглянути справу за відсутності їх представників за наявними матеріалами.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про можливість проведення судового розгляду у відсутності відповідача в порядку ч. 4 ст. 128 КАСУ на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що згідно з Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, відповідач є юридичною особою та зареєстроване виконавчим комітетом Мукачівської міської ради Закарпатської області за місцезнаходженням: 89600, Закарпатська область, м.Мукачево, вул. Добролюбова, 11 , іден. код 13591391 (а.с. 6).
Відповідач взятий на облік від 10.02.1993 року за № 27 до Мукачівської ОДПІ, що підтверджується довідкою № 7807 від 09.09.2010 року ( а.с. 7).
З довідки про суми податкового боргу, наданою начальником Мукачівської ОДПІ заборгованість Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" становить 57076, 00 грн.( а.с. 5).
Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівтепло" у податковій декларації за 2010 рік самостійно визначило податкове зобовязання у розмірі 57076 грн.( а.с. 11-12).
Відповідно до п.5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.
В зв'язку з тим, що відповідачем не було сплачено узгоджену суму у встановлені строки та відповідно проводячи упереджуючи заходи щодо погашення податкового боргу, Ужгородською МДПІ, на підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” рекомендованими листами з повідомлення про вручення поштового відправлення направлялися на адресу відповідача податкові вимоги: № 1/617 від 06.11.2001 р.- вручено 07.11.2001 р., та № 2/ 658 від 13.12.2001 р.- вручено 18.12.2001 р.( а.с.9-10).
Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою ( Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом ( позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну ( місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеним цим Кодексом.
Відповідно до пункту 102.4 ст.102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Зясувавши повно та всебічно обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Так як позивачем у даній справі є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163, 183-2 КАС України , суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора м. Мукачева в інтересах держави в особі Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло" про стягнення заборгованості в сумі 57076 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівтепло"( вул. Добролюбова, 11,м. Мукачева, Мукачівський район, Закарпатська область,89600, код ЄРДПОУ 13591391) заборгованість по сплаті податку на додану вартість в сумі 57 076 (п'ятдесят сім тисяч сімдесят шість ) грн. на користь держави.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Плеханова З.Б.