Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/1614/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 45 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Державної податкової інспекції Артемівської обєднаної податкової інспекції до Закритого акціонерного товариства «Керамік» про стягнення податкової заборгованості з орендної плати у розмірі 375104,32 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Куриза О.І.
від відповідача: не зявився
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Державна податкова інспекція Артемівської обєднаної податкової інспекції звернулась з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства «Керамік» про стягнення податкової заборгованості з орендної плати у розмірі 375104,32 грн.
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що згідно уточнюючої податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ЗАТ «Керамік» за 2010 рік за №4364 від 17.02.2010р., підприємством нараховано орендної плати за січень 2010 року у розмірі 137861,45грн., починаючи з лютого 2010 року, щомісячний платіж складає - 93776,08грн. Однак, підприємством обов'язки по сплаті орендної плати не виконуються належно чином. Станом на 17.01.2011р. сума боргу складає 375104,32грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Надав суду письмову заяву про визнання позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Закрите акціонерне товариство «Керамік» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності юридична особа 24.12.2002 та включене до категорії платників окремих податків у Артемівській ОДПІ (копія повідомлення форми №16-ОПП від 13.03.10 №82/10/29-014-1 додається).
Відповідно до ст. 2 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІ «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п.п.16.1.3, 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу до обов'язків платника податків відноситься обов'язок подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, а також сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 36.1 ст. 36 Податкового кодексу зазначено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки , визначені цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 03.07.1992р. №2535-ХІІ «Про плату за землю», податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.
Статтею 14 цього Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Порядок оподаткування земельних ділянок визначений Законом України від 03.07.92 №2535-ХІІ «Про плату за землю», у відповідності з яким використання землі в України є платним і плата справляється у вигляді земельного податку або орендної плати за землю.
Згідно уточнюючої податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ЗАТ «Керамік» за 2010 рік за №4364 від 17.02.2010р., підприємством нараховано орендної плати за січень 2010 року у розмірі 137861,45грн., починаючи з лютого 2010 року, щомісячний платіж складає - 93776,08грн. Однак, підприємством обов'язки по сплаті орендної плати не виконуються належно чином. Станом на 17.01.2011р. сума боргу складає 375104,32грн.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі Закон №2181), що був чинним на момент виникнення зобов'язання, податковим боргом є зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Аналогічне визначення поняття зазначено у п. 14.1.175 ст.14 Податкового кодексу «податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання».
Відповідно до ст.6 Закону №2181 податковою інспекцією з метою погашення податкового боргу відповідачу були направлені 01.04.2009р. перша та 05.05.2009р. друга податкові вимоги, які залишені без виконання.
Підпунктом 41.5 ст.41 Податкового кодексу зазначено, що органами стягнення виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державі виконавці в межах своїх повноважень.
У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкових зобов'язань, згідно розрахунку суми боргу за відповідачем станом на 17.01.2011р. значиться борг перед бюджетом в загальній сумі 375104,32грн.:
- 375104,32грн. - згідно уточнюючої декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 17.02.2010р. №4364 за період: серпень-листопад 2010 року.
П.п.20.1.28 ст.20 цього Кодексу органам державної податкової служби також надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Несплата податкових зобов'язань порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції Артемівської обєднаної податкової інспекції до Закритого акціонерного товариства «Керамік» про стягнення податкової заборгованості з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 375104грн.32коп. - задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Керамік» (ЕДРПОУ 32131492) податкову заборгованість з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 375104 (триста сімдесят пять тисяч сто чотири)грн.32коп. на р/р 33219812700015, код платежу 13050200, ЗКПО 34686516, банк одержувач: ГУДК України у Донецькій області, МФО 834016, отримувач: місцевий бюджет м. Артемівська.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 23 лютого 2011 року у присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі виготовлена 28 лютого 2011 року
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.