Постанова № 14160459, 12.03.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2011
Номер справи
2а/2370/677/2011
Номер документу
14160459
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2011 року Справа № 2а/2370/677/2011

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Паламар П.Г.,

при секретарі Поштаренко О.І.,

за участю: представника позивача Гребенюка С.А. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом Уманської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2510 грн. 67 коп., -

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду, Уманська обєднана державна податкова інспекція (далі - позивач), просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) фінансові санкції в сумі 2510 грн. 67 коп.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що при проведенні перевірки 27.04.2010 року ФОП ОСОБА_2 працівниками ДПА в Черкаській області встановлено порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі - Закон України № 265/95), ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996 року (далі Закон України № 98/96-ВР) та ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (далі Закон України № 481/95-ВР).

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи у судове засідання не прибув, заперечення на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Вислухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

Відповідач зареєстрована як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Уманської міської ради Черкаської області 11.12.1997 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1 та перебуває на обліку в Уманській обєднаній державній податковій інспекції, як платник податків та зборів з 11.12.1997 року, що підтверджується довідкою № Б/Н від 25.10.2010 року.

Працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області Братко В.В. та Коваль О.М., за участю продавця ОСОБА_5, 27.04.2010 року проведена перевірка дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині розташованому за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Залізнична, 18, де здійснює свою господарську діяльність відповідач. Проведеною перевіркою встановлено факт реалізації 1 пляшки горілки торгової марки «Златогор»по 25 грн., при цьому продавець отримала готівку, видала товар та здачу, але розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела, а також не видала відповідний розрахунковий документ. Також, перевіркою встановлено факт не проведення через РРО коштів в сумі 160 грн.

Крім того, при проведенні перевірки встановлено порушення норми Закону України № 98/96-ВР та Закону України № 481/95-ВР щодо використання торгового патенту та ліцензії в магазині, де відповідач проводила свою підприємницьку діяльність та роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

За результатами перевірки складено акт № 476/23/23/23/НОМЕР_1 від 27.04.2010 року, де зафіксовано порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України № 265/95, ст. 3 Закону України № 98/96-ВР та ст. 15 Закону України № 481/95-ВР. Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 1776-ІІІ відповідачу було нараховано штрафні санкції в сумі 800 грн., на підставі п. 1 ст. 8 Закону України № 98/96-ВР було нараховано штрафні санкції в сумі 10 грн. 67 коп. та відповідно до ст. 17 Закону України № 481/95-ВР нараховано 1700 грн. штрафних санкцій.

На підставі акта перевірки, позивачем прийняті рішення № 0000392330 від 27.05.2010 року, № 0000402330 від 27.05.2010 та № 0000412330 від 27.05.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 2510 грн. 67 коп., а саме за порушення законодавства про патентування, норм регулювання виробництва та обігу спирту та про застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не були отримані відповідачем, а розміщені на дошці податкових оголошень, про що складено акт № 98/23 від 13.08.2010 року.

Пунктами 1 і 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII), передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Згідно із статтями 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ст. 25 Закону України № 265/95, суми фінансових санкцій, які визначені ст. ст. 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 17 Закону України № 265/95 встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995 року № 481/95-ВР встановлено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України „ Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1996 року № 98/96-ВР субєкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність за здійснення операцій, передбачених цим Законом - без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Станом на 15.02.2011 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях в сумі 2510 грн. 67 коп., в звязку з чим, позовні вимоги підлягають до задоволення.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Уманської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь бюджету через Уманську обєднану державну податкову інспекцію: 20300, Черкаська область, м. Умань, площа Леніна, 1 (код ЄДРПОУ 21367259) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2510 (дві тисячі пятсот десять) грн. 67 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку ст.186 КАС України.

Суддя П.Г. Паламар