Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
28 лютого 2011 р. Справа № 2-а-15133/10/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Ізюмської районної державної адміністрації Харківської області, третя особа Ізюмський МРВ УМВС України в Харківській області про зобов'язання виконати вимогу, -
В С Т А Н О В И В:
Контрольно ревізійне управління в Харківській області (надалі за текстом КРУ в Харківській області) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Ізюмської районної державної адміністрації Харківської області, третя особа Ізюмський МРВ УМВС України в Харківській області, в якому з урахуванням уточнення позовних вимог просить суд: зобов'язати Ізюмську районну державну адміністрацію Харківської області виконати вимогу про усунення порушень від 28.07.2010 року № 08-20/6591, а саме відобразити у формі фінансової звітності № 7 "Звіт про заборгованість з бюджетними коштами" заборгованість за доходами від надання в оренду майна на суму 3542,54 грн., які в порушення п. 7 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої Постановою КМУ від 04.01.1995 р. № 786 були не отримані.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачем проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.06.2008 р. по завершений звітний період 2010 року. За результатами ревізії складено акт № 08-20/132 від 23.07.2010 року. На підставі п. 7 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" відповідачу пред'явлено вимогу від 28.07.2010 р. за № 08-20/6591, щодо усунення виявлених порушень в строк до 13.08.2010 р., яка остаточно не виконана в частині не усунення порушення фінансово-господарської діяльності в частині недотримання орендної плати на загальну суму 3542,54 грн..
В судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 28.02.2011 р. надав заяву про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 17.01.2011 р. надав заяву про визнання адміністративного позову в повному обсязі та про проведення судового засідання без його участі.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 17.01.2011 р. надав заяву якою повідомив суд, що проти задоволення адміністративного позову заперечує в повному обсязі та просить відмовити в його задоволенні. Про причини неявки суд не повідомив.
Згідно п. 10 ч. 1 ст. 3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.
Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду адміністративної справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" зазначено, що державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Відповідно до п. 1.3.6.3 плану контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного управління в Харківській області на ІІ квартал 2010 р. та на підставі направлень на проведення ревізії від 24.06.2010 р. № 1136, від 01.07.2010 р. № 1200, від 01.07.2010 р. № 1201 провідним контролером-ревізором КРУ в Харківській області Колісником В.В., старшим та провідним контролером-ревізором КРВ в Ізюмському районі Кєдою О.П. та Костенко Н.І. проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності в Ізюмській районній державній адміністрації з 01.06.2008 р. по завершений звітний період 2010 року.
Ревізію розпочато 05 липня 2010 року та закінчено 23 липня 2010 року у відповідності до питань програми ревізії з відома голови відповідача Зубка Михайла Ананійовича та в присутності начальника фінансово-господарського відділу апарату відповідача, головного бухгалтера Глухачової Світлани Юріївни.
Ревізією з питання надання в оренду державного майна підприємствам, установам, організаціям встановлено наступне:
Ревізію надання в оренду державного майна підприємствам, установам, організаціям проведено вибірковим способом за період з 01.06.2008 р. по 01.06.2010 р..
Встановлено, що відповідно до договору оренди автотранспортного засобу від 21.04.2006 р. без номеру, Ізюмська РДА надає Ізюмському МРВ УМВС України в Харківській області в тимчасове користування автомобіль ГАЗ-3110, державний номер 100-28 ХА. Умовами договору нарахування плати за користування автомобілем передбачено у сумі 1,00 грн. на рік. Вартість автомобіля відповідно до договору становила 35435,40 грн..
Автомобіль передано в оренду на підставі розпорядження голови Ізюмської РДА від 21.04.2006 р..
Відповідно до вимог п. 7 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої Постановою КМУ від 04.10.1995 р. № 786 на момент укладання договору, розмір орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна встановлюється за згодою сторін, але не менше як 5% вартості орендованого майна.
З урахуванням наведеного відповідач недоотримав коштів від надання в оренду майна за перевіряємий період на загальну суму 3542,54 грн., а саме з 01.06.2008 р. по 31.12.2008 р. - 1033,24 грн., за 2009 рік - 1771,27 грн., за період з 01.01.2010 р. по 01.06.2010 р. на суму 738,03 грн..
Враховуючи те, що Законами України про Державний бюджет на 2008-2010 роки передбачено що 50% від оренди державного майна перераховується до державного бюджету встановлено, що внаслідок допущеного порушення адміністрації завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 1771,27 грн. та державному бюджету на суму 1771,27 грн..
Відповідно до п. 7 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" встановлено, що Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право: пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
28.07.2010 р. позивачем складена вимога про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності Ізюмської районної державної адміністрації за період з 01.06.2008 р. по завершений звітний період 2010 року. Яка станом на час розгляду справи відповідачем в повному обсязі не виконана.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Ізюмської районної державної адміністрації Харківської області, третя особа Ізюмський МРВ УМВС України в Харківській області про зобов'язання виконати вимогу - задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Ізюмську районну державну адміністрацію Харківської області (64300, Харківська область, м. Ізюм, пл. Центральна, 1, код ЄДРПОУ 04059527) виконати вимогу про усунення порушень від 28.07.2010 р. № 08-20/6591 в частині відображення у формі фінансової звітності № 7 "Звіт про заборгованість з бюджетними коштами" заборгованість за доходами від надання в оренду майна на суму 3542 (три тисячі п'ятсот сорок дві) гривень 54 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяСупрун Ю.О.