Постанова № 14157190, 15.02.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2011
Номер справи
15703/10/2070
Номер документу
14157190
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

15 лютого 2011 р. № 2-а- 15703/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бартош Н.С.,

при секретарі судового засідання - Островській М.О.,

за участю представників: позивача Аветисян В.П., відповідача Повелиці Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Харківського ордену «Знак Пошани»електромеханічного технікуму транспортного будівництва до Контрольно-ревізійного управління в Харківській області про скасування вимоги,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Харківський ордена «Знак Пошани» електромеханічний технікум транспортного будівництва, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Контрольно-ревізійного управління в Харківській області, в якому, з урахуванням уточнень, просить суд скасувати п.3 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Харківській області від 14.06.2010 року №031-21/4856 відносно збільшення донарахування і виплати на 10% компенсації на харчування у літній оздоровчій період, неділю, святкові і канікулярні дні на суму 5280,81 грн. студентам пільгового контингенту, скасувати в п.2 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Харківській області від 14.06.2010 року №031-21/4856 на суму 11101,98 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.

Контрольно-ревізійним управлінням в Харківській області проведено планову ревізію позивача, за результатами якої складено акт від 12.05.2010 року № 031-11/26 фінансово-господарської діяльності Харківському ордена «Знак Пошани» електромеханічному технікумі транспортного будівництва за 2008-2009 роки та завершений звітний період 2010 року. Акт підписано з запереченнями, частину яких Контрольно-ревізійне управління в Харківській області визнало правомірними. На підставі акту Контрольно-ревізійного управління в Харківській області з рахуванням деяких пунктів заперечення було висунуто вимогу від 14.06.2010 року № 031-21/4856 про усунення порушень.

Позивач вважає висунуту вимогу без підставною і необґрунтованою, оскільки контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. А тому виплати, які передбачені контрактом, не потребують рішення органу вищого рівня, як це описують ревізори в акті, зокрема: надбавки, доплати, матеріальна допомога, матеріальне стимулювання, виплати при повній або частковій втраті працездатності, виплати у разі припинення дії контракту та визначені інші умови матеріального забезпечення керівника.

Позивач також вважає необґрунтованим п. 3 Вимоги стосовно збільшення донарахування і виплати на 10% компенсації на харчування у літній оздоровчій період, неділю, святкові і канікулярні дні на суму 5280,81 грн. студентам пільгового контингенту, оскільки, згідно з інформаційними листами Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації: від 10.01.2008 року № 01-15/31 проінформовано, що на 2008 рік середньодобова вартість харчування складає 21,00 грн. на добу для студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні; для дітей-сиріт, які перебувають під опікою складає 40% від добової вартості; від 25.11.2008 року № 01-15/6513 проінформовано, що з жовтня 2008 року середньодобова вартість харчування складає 25,00 грн. на добу для студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні; для дітей-сиріт, які перебувають під опікою складає 40% від добової вартості; від 06.02.2009 року № 01-15/537 проінформовано, що з січня 2009 року середньодобова вартість харчування складає 30,00 грн. на добу для студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні; для дітей-сиріт, які перебувають під опікою складає 40% від добової вартості.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні, пояснивши наступне.

Відповідно до п.п.1 п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 р. № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, а також учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, при вступі на навчання до професійно-технічних та вищих навчальних закладів видається безоплатно за рахунок коштів тих закладів, які вони закінчили, комплект нового одягу і взуття на суму не менш як 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також грошова допомога в розмірі не менш як 2,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Учні та студенти зазначеної категорії зараховуються на повне державне утримання в навчальних закладах, до яких вони вступили, і в період навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів забезпечуються безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям і м'яким інвентарем за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.

Приміткою 4 додатка 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» передбачено, що у літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні витрати на харчування збільшуються на 10 відсотків для придбання свіжих овочів і фруктів.

Відповідно до примітки 7 додатку 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. № 1591 згідно з нормами для дітей віком від 13 і старше забезпечуються харчуванням також студенти і курсанти вищих навчальних закладів, які відповідно до законодавства перебувають на державному забезпеченні, та студенти і курсанти з числа дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні або яким в установленому законодавством порядку призначено опікуна чи піклувальника.

На виконання зазначеної Постанови Кабінету Міністрів України Головним управлінням освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації до технікуму направлено листи від 10.01.2008 р. № 01-15/31, 25.11.2008 р. № 01-15/6513, від 06.02.2009 р. № 01-15/537, в яких технікум повідомляється про норму харчування вихованців шкіл-інтернатів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні у вищих навчальних закладах І-IV рівнів акредитації. Цими листами технікум також повідомляється про збільшення на 10 відсотків норми харчування у вихідні, святкові та канікулярні дні. Листом Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 06.07.2009 № 01-12/3434 технікум повідомлений, що відповідно до листа заступника міністра освіти і науки України П. Кулікова від 24.06.2009 № 1/11-4511 збільшення асигнувань на харчування в літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні згідно з приміткою 4 додатку 4 Постанови кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 передбачено лише для вихованців, зокрема, професійно-технічних навчальних закладів.

Крім того зазначив, що ОСОБА_5 виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення, в межах наявних коштів на оплату праці, у серпні 2008 року в сумі 2035,15 грн., при встановленому посадовому окладі в розмірі 1313,00 грн., у липні 2009 року у сумі 2935,00 грн., при встановленому посадовому окладі 1521, 00 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 57 Закону України «Про освіту» держава гарантує виплату педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

П.п. 5 п.4 Наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» № 557 від 26.09.2005 р. передбачено: «установити: керівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ надати право в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, у тому числі на оздоровлення, у сумі не більш ніж один посадовий оклад на рік».

Таку само норму встановлено п.п. «б» п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Таким чином сума допомоги на оздоровлення завищена на 722,15 грн. у серпні 2008 р. та на 1414 грн. у липні 2009 року, а отже зайво виплачено матеріальної допомоги на оздоровлення на загальну суму 2136,15 гривень.

Крім цього, у 2008 році директору технікуму ОСОБА_5 без рішень Міністерства освіти і науки України виплачено премій в сумі 6013 гривень, що є порушенням п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298, де визначено, що преміювання керівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, їх заступників, встановлення їм надбавок і доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці. Також, листом Міністерства освіти і науки України від 13.04.2010 р. № 10/1-266 «Про виплату премії керівнику навчального закладу» визначено, що преміювання керівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ здійснюється за рішенням органу вищого рівня та за підписом тільки заступника Міністра освіти і науки України.

Суд, вислухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

На підставі направлень на проведення ревізії від 02.04.2010 р. № 585, № 586 та від 07.04.2010 р. № 606, виданих начальником Контрольно-ревізійного управління в Харківській області, головним контролером-ревізором ОСОБА_6, старшими контролерами-ревізорами ОСОБА_7 та ОСОБА_8 проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності у Харківському ордена «Знак Пошани» електромеханічному технікумі транспортного будівництва за 2008-2009 роки та завершений звітний період 2010 року, а результатами якої складено акт від 12.05.2010 року № 031-11/26. Ревізію проведено з 02.04.2010 р. по 30.04.2010 р. у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану з відома директора ОСОБА_5 та головного бухгалтера ОСОБА_9 Зазначений акт було підписано з запереченнями.

Як додатки до акту перевірки від 12.05.2010 року № 031-11/26 складено:

1. довідку про зайво виплачену матеріальну допомогу директору ОСОБА_5 за період з 01.01.2008 року по 01.01.2010 року, в якій зазначено суми: фактично сплачено - 4970,15 грн.; необхідно сплатити 2834 грн.; зайво сплачено 2136,15 грн.; перераховано до державних цільових фондів 776,12 грн.;

2. довідку про виплачену премію директору ОСОБА_5 за період з 01.01.2008 року по 01.04.2010 року, в якій зазначено суми: за рішенням МОНУ у розмірі 14561 грн.; без рішення МОНУ у розмірі 6013 грн., з яких нараховані внески до державних цільових фондів у розмірі 2176,71 грн.;

3. довідку про порівняння фактично виплачених сум компенсації на харчування та стипендії учням-сиротам з сумами, які необхідно було нарахувати за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, в якій зазначено відносно стипендії за період з січня 2008 року по квітень 2008 року різницю у розмірі 1060 грн. за кожний місяць, за період з травня 2008 року по грудень 2008 року зазначена різниця відсутня; відносно компенсації за харчування за січень 2008 року суму у розмірі 90,60 грн., за лютий 2008 року - 60,48 грн., за березень 2008 року - 90,60 грн., за квітень 2008 року 107,94 грн., за травень 2008 року - -73,08 грн., за червень 2008 року 81,06 грн., за липень 2008 року - 247,38 грн., за серпень 2008 року - 247,38 грн., за вересень 2008 року - 62,16 грн., за жовтень 2008 року - 64,04 грн. за листопад 2008 року - 80 грн., за грудень 2008 року - 64 грн. (сумарна різниця за весь період складає - 1122,56 грн.).

4. довідку про порівняння фактично виплачених сум компенсацій на харчування та стипендії учням-сиротам з сумами, які необхідно було нарахувати за період з 01.01.2009 року по 01.04.2010 року, в якій зазначено різницю по стипендії за період з січня 2009 року по січень 2010 року, яка дорівнює 0 грн., за лютий 2010 року складає 2320 грн., за березень 2010 року складає - 3480 грн.;

5. довідку про недоотриману студентами з числа дітей-сиріт компенсацію на харчування в Харківському ордена «Знак Пошани» електромеханічному технікумі транспортного будівництва за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, згідно з якою недоотримана сума у розмірі 1122,56 грн.;

6. довідку про недоотриману студентами з числа дітей-сиріт компенсацію на харчування в Харківському ордена «Знак Пошани» електромеханічному технікумі транспортного будівництва за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, згідно з якою недоотримана сума у розмірі 4158,25 грн.;

7. довідку про недоотриману студентами з числа дітей-сиріт компенсацію на харчування в Харківському ордена «Знак Пошани» електромеханічному технікумі транспортного будівництва за період з 01.01.2010 року по 31.03.2010 року, згідно з якою недоотримана сума у розмірі 364,84 грн.

Контрольно-ревізійним управлінням в Харківській області 14.06.2010 р. за № 031-21/4856 директорові Харківського ордена «Знак Пошани» електромеханічного технікуму транспортного будівництва направлена вимога про усунення порушень. Зазначена вимога складена з метою повного усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення у подальшому та враховуючі вжиті заходи, щодо часткового відшкодування та усунення порушень, на підставі п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» і п. 46 Порядку проведення інспектування державною податковою службою, затвердженого постановою КМ України від 20.04.2006 р. № 550 відповідачу пред'явлені наступні вимоги:

1. опрацювати матеріали ревізії та вжити заходи щодо усунення виявлених порушень, вирішити питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності винних осіб (ст.ст. 132, 133, 134 КЗпПУ);

2. внаслідок допущених порушень по заробітній платі проведено зайві виплати у сумі 10968,74 грн., з яких відшкодовано 820,41 грн. По незаконно виплаченим сумам із заробітної плати перераховано обов'язкових платежів до державних цільових фондів в загальній сумі 3844,83 грн. У зв'язку з цим відшкодувати до державного бюджету за кодом доходів 24060300 на рахунок 31113115700008 в УДК у Жовтневому районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 24134113) символ звітності 115, незаконні витрати за рахунок осіб, винних у проведенні зайвих витрат по заробітній платі в сумі 10148,33 гривень.

3. в результаті недотримання вимог п.п. 12-1, 12-3, 21 Порядку призначення та виплати стипендії, затвердженого постановою КМ України від 12.07.2004 року № 882 та норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах, затверджених постановою КМ України від 22.11.2004 року № 1591, студентам пільгового контингенту недоотримано 5645,65 грн. компенсації на харчування та 8430 грн. стипендії, з яких донараховано після ревізії 3480 грн., у зв'язку з чим, необхідно донарахувати і виплатити студентам пільгового контингенту 4950 грн. стипендії та 5645,65 грн. компенсації на харчування.

4. в порушення п. 20, 22, 29 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМ України від 28.02.2002 року № 228, технікумом проведено покриття витрат мешканців гуртожитку та орендарів за спожиті ними комунальні послуги в загальній сумі 28113,12 грн., з яких відшкодовано 20105,50 грн.. У зв'язку з цим відшкодувати до Державного бюджету за кодом доходів24060300 на рахунок № 31113115700008 в УДК у Жовтневому районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 24134113), символ звітності 115, незаконні витрати в сумі 8007,62 грн.

5. оприбуткувати лишки матеріальних цінностей на суму 2115 грн.

Суд, з урахування вищевикладених обставин справи, приходить до часткового задоволення позову.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 р. 2939-ХІІ - головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Положеннями статті 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» передбачено, що органами державної контрольно-ревізійної служби здійснюється планові та позапланові виїзні ревізії.

Відповідно до ч. 7 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» органи ДКРС мають право та зобовязання - пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Так, ревізією повноти нарахування та виплати компенсаційних витрат студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведеною за період з 01.01.2008 р. по 01.04.2010 р., встановлено недоотримання студентами пільгового контингенту компенсаційних витрат на харчування, в загальній сумі 5645,65 грн. внаслідок недотримання доведених розмірів компенсаційних витрат.

Відповідно до п.п.1 п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, а також учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, при вступі на навчання до професійно-технічних та вищих навчальних закладів видається безоплатно за рахунок коштів тих закладів, які вони закінчили, комплект нового одягу і взуття на суму не менш як 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також грошова допомога в розмірі не менш як 2,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Учні та студенти зазначеної категорії зараховуються на повне державне утримання в навчальних закладах, до яких вони вступили, і в період навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів забезпечуються безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям і м'яким інвентарем за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.

Приміткою 4 додатка 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» передбачено, що у літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні витрати на харчування збільшуються на 10 відсотків для придбання свіжих овочів і фруктів.

Відповідно до примітки 7 додатку 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. № 1591 згідно з нормами для дітей віком від 13 і старше забезпечуються харчуванням також студенти і курсанти вищих навчальних закладів, які відповідно до законодавства перебувають на державному забезпеченні, та студенти і курсанти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні або яким в установленому законодавством порядку призначено опікуна чи піклувальника. У разі відсутності можливості для організації повноцінного харчування зазначеним категоріям студентів, курсантів у навчальному закладі може виплачуватися грошова компенсація у розмірі вартості харчування у школах-інтернатах відповідного регіону з урахуванням торговельних націнок. Особам, яким в установленому законодавством порядку призначено опікуна чи піклувальника, виплачується вартість обіду.

На виконання зазначеної Постанови Кабінету Міністрів України Головним управлінням освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації до технікуму направлено листи від 10.01.2008 № 01-15/31, 25.11.2008 № 01-15/6513, від 06.02.2009 № 01-15/537, в яких технікум повідомляється про норму харчування вихованців шкіл-інтернатів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному забезпеченні у вищих навчальних закладах І-IV рівнів акредитації. Цими листами технікум також повідомляється про збільшення на 10 відсотків норми харчування у вихідні, святкові та канікулярні дні.

Листом Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 06.07.2009 р. № 01-12/3434 технікум повідомлений, що відповідно до листа заступника міністра освіти і науки України П. Кулікова від 24.06.2009 № 1/11-4511 збільшення асигнувань на харчування в літній оздоровчий період (90 днів), неділю, святкові і канікулярні дні згідно з приміткою 4 додатку 4 Постанови кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 передбачено лише для вихованців у будинках дитини, дитячих будинках, школах-інтернатах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, професійно-технічних навчальних закладах.

Доплата на харчування у розмірі 10% позивачем не виплачувалась, при цьому про необхідність проведення таких виплат, останній був повідомлений належним чином.

На підставі зазначеного суд не приймає до уваги посилання позивача, що Контрольно-ревізійним управлінням в Харківській області неправомірно застосовано положення примітки п. 4 додатку 4 постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах» до технікуму, оскільки технікум відноситься до вищого навчального закладу І рівня акредитації та, відповідно до примітки 7 додатку 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. № 1591, згідно з нормами для дітей віком від 13 і старше, повинен забезпечувати харчуванням студентів.

Таким чином, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог в частині скасування п.3 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Харківській області від 14.06.2010 року №031-21/4856 відносно збільшення донарахування і виплати на 10% компенсації на харчування у літній оздоровчій період, неділю, святкові і канікулярні дні на суму 5280,81 грн. студентам пільгового контингенту.

Стосовно позовних вимог в частині скасування в п.2 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Харківській області від 14.06.2010 року №031-21/4856 на суму 11101,98 грн., суд зазначає наступне.

Ревізією правильності обчислення і нарахування заробітної плати встановлено, що у відповідно до наказів директора технікуму від 11.08.2008 р. та від 10.07.2009 р., при наданні щорічної відпустки директору технікуму ОСОБА_5 виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення, в межах наявних коштів на оплату праці, у серпні 2008 року в сумі 2035,15 грн., при встановленому посадовому окладі в розмірі 1313,00 грн., у липні 2009 року у сумі 2935,00 грн., при встановленому посадовому окладі 1521, 00 грн. Крім цього, у 2008 році директору технікуму ОСОБА_5 без рішень Міністерства освіти і науки України виплачено премій в сумі 6013 грн.

Так, наказом міністра Вакарчука І.О. Міністерства освіти і науки України від 03.04.2008 року № 328-к ОСОБА_5 призначено директором Харківського електромеханічного технікуму транспортного будівництва з 04.04.2008 р. терміном на п'ять років по 04.04.2013 р. як обраного за конкурсом, згідно пункту 2 статті 39 Закону України «Про вищу освіту», на умовах викладених в контракті.

Міністерством освіти і науки України в особі міністра Вакарчука І.О. з ОСОБА_5 04.04.2008р. укладений контракт № ІІ-145 про призначення ОСОБА_5 на посаду директора Харківського ордена «Знак Пошани» електромеханічного технікуму транспортного будівництва. Контракт набрав чинності з моменту його підписання, тобто з 04 квітня 2008 року.

Згідно до ч. 3 ст. 21 Кодексу законів про працю України особливою формою трудового договору є контракт, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін. Сфера застосування контракту визначається законами України.

Так, пунктом п. 3.5 контракту встановлено, що ОСОБА_5 надається щорічна оплачувана відпустка згідно з чинним законодавством і виплачується матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі середньомісячного заробітку.

Крім зазначеного, контрактом передбачено, зокрема п.3.6, що система матеріального стимулювання та соціально-побутового забезпечення працівників, що діє у закладі, повністю поширюється на ОСОБА_5

Виплати, які передбачені контрактом, не потребують рішення органу вищого рівня, зокрема, надбавки, доплати, матеріальна допомога, матеріальне стимулювання, виплати при повній або частковій втраті працездатності, виплати у разі припинення дії контракту та визначені інші умови матеріального забезпечення керівника.

Директор технікуму є безпосереднім членом колективу технікуму і на нього поширюється положення не тільки контракту, а і всі положення Статуту, Колективного договору, Положення про преміювання, Правила внутрішнього розпорядку.

Виплати матеріального стимулювання (премій) всім працівникам технікуму, в тому числі директору, були пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій і проводились на підставі протоколів засідання адміністрації і профспілкового комітету технікуму від 25.03.2008 р., від 11.06.2008 р., від 04.09.2008 р., від 24.09.2008 р., від 22.12.2008 р.

Сума у розмірі 8149,15 грн. була нарахована за 2008 рік директору як матеріальне стимулювання працівника навчального закладу, згідно з Положенням про преміювання, що діє в технікумі, що передбачено п. 7.19 Статуту та п. 4.14 Колективного договору між адміністрацією та трудовим колективом технікуму.

Частиною 3 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, в тому числі на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в КРУ відсутні повноваження щодо тлумачення змісту контракту. А право предявлення вимоги в частині зобовязання Харківського ордену «Знак Пошани» електромеханічного технікуму транспортного будівництва відшкодувати до державного бюджету за кодом доходів 24060300 на рахунок №31113115700008 в УДК у Жовтневому районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 24134113), символ звітності 115, незаконні витрати за рахунок осіб, винних у проведенні зайвих виплат по заробітній платі в сумі 10148,33 грн., у тому числі сплачені обовязкові платежі до державних цільових фондів в загальній сумі 3844,83 грн., використано не з метою з якою це повноваження було надано на виконання головних завдань контрольно-ревізійної служби, передбачених ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».

Таким чином, суд приходить до висновку про невідповідність пункту 2 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Харківській області №031-21/4856 від 14.06.2010 р. про зобовязання Харківського ордену «Знак Пошани» електромеханічного технікуму транспортного будівництва відшкодувати до державного бюджету за кодом доходів 24060300 на рахунок №31113115700008 в УДК у Жовтневому районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 24134113), символ звітності 115, незаконні витрати за рахунок осіб, винних у проведенні зайвих виплат по заробітній платі в сумі 10148,33 грн., у тому числі сплачені обовязкові платежі до державних цільових фондів в загальній сумі 3844,83 грн. Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», оскільки система матеріального стимулювання та соціально-побутового забезпечення працівників технікуму, у тому числі і ОСОБА_5, регламентується контрактом, а тому позовні вимоги в зазначеній частині підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківського ордену «Знак Пошани» електромеханічного технікуму транспортного будівництва до Контрольно-ревізійного управління в Харківській області про скасування вимоги - задовольнити частково.

Скасувати пункт 2 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Харківській області №031-21/4856 від 14 червня 2010 року про зобовязання Харківського ордену «Знак Пошани» електромеханічного технікуму транспортного будівництва відшкодувати до державного бюджету за кодом доходів 24060300 на рахунок №31113115700008 в УДК у Жовтневому районі м. Харкова (код ЄДРПОУ 24134113), символ звітності 115, незаконні витрати за рахунок осіб, винних у проведенні зайвих виплат по заробітній платі в сумі 10148,33 грн., у тому числі сплачені обовязкові платежі до державних цільових фондів в загальній сумі 3844,83 грн.

В задоволенні інших вимог відмовити.

Стягнути з державного бюджету на користь Харківського ордену «Знак Пошани» електромеханічного технікуму транспортного будівництва витрати по сплаті судового збору у сумі 01,70 грн.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову в повному обсязі виготовлено 21 лютого 2011 року.

СуддяБартош Н.С.