Постанова № 14106563, 11.02.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.02.2011
Номер справи
2а-18279/10/2670
Номер документу
14106563
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 лютого 2011 року 11:51 № 2а-18279/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Савченко А.І., при секретарі Литовці Ю.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Київського міського центру зайнятості

до

Товариства з обмеженою відповідальністю «Квант груп-7»

про

стягнення коштів в розмірі 14 180,69 грн.,

за участю представників сторін:

від позивача –Абальмасова І.В.

від відповідача –не з’явився

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 11 лютого 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київський міський центр зайнятості (далі по тексту - позивач, КМЦЗ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Квант груп-7»(далі по тексту –відповідач, ТОВ «Квант груп-7») про стягнення коштів в розмірі 14 180,69 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем порушено норми чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»в частині несвоєчасності сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 грудня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 грудня 2010 року закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 21 січня 2011 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня 2011 року адміністративну справу прийнято до провадження судді Савченко А.І. та призначено розгляд справи в судовому засіданні на 28 січня 2011 року.

У судове засідання, призначене на 28 січня 2011 року, з’явився представник позивача. Відповідач або його уповноважені представники у судове засідання не з’явились, у зв’язку з чим та враховуючи приписи статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд відклав розгляд даної справи на 11 лютого 2011 року.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.

Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У зв’язку з нез’явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту частини другої статті 17, частини першої статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»та з урахуванням положень частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ (далі по тексту –Закон України від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ).

Пунктом 2 частини 2 статті 35 Закону України від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ передбачено обов’язок роботодавця подавати виконавчій дирекції Фонду в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: прийняття на роботу працівників; розмір заробітної плати, використання робочого часу працівників, у тому числі прийнятих за направленням державної служби зайнятості з наданням роботодавцю дотації за рахунок коштів Фонду на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами.

Статтею 38 Закону України від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ встановлено, що роботодавець несе відповідальність за: порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення; несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом; подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду. За порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду накладається штраф у розмірі наданої Фондом суми, використаної з порушенням. Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", не застосовується. Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.

Згідно зі статтею 39 Закону України від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття розробленою відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 року №339 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 року за №30/5221 (далі по тексту - Інструкція).

Відповідно до пункту 9.11 Інструкції всі спірні питання, що виникають між платниками страхових внесків та органами Фонду з приводу нарахування страхових внесків, пені, стягнення недоїмки, штрафів та адміністративних стягнень, вирішуються в судовому порядку. Подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах мають право Державний центр зайнятості, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Таким чином, органом уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Київський міський центр зайнятості.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Квант груп –7»зареєстровано в Печерському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

25 серпня 2010 року Головним спеціалістом відділу доходів та контролю за надходженням коштів до Фонду Печерського районного центру зайнятості Хохловим С.А. на підставі направлення від 25.08.2010р. № 668 у відповідності до наказу від 25.06.2010р. № 116-п у присутності директора товариства проведено планову перевірку ТОВ «Квант груп –7».

Під час проведення перевірки позивачем встановлено порушення вимог пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ, а саме, несвоєчасність сплати страхових внесків. За результатами проведеної перевірки складено Акт від 25.08.2010р. № 625.

На підставі зазначеного Акту позивачем прийнято рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу від 29.09.2010р. № 27 у розмірі 14 180,69 грн., з яких 13 534,28 грн. - прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) та 646,41 грн. –пеня.

Вказане рішення отримано відповідачем 04.10.2010р., про що свідчить наявна в матеріалах справи копія повідомлення про вручення поштового відправлення.

Пунктом 7.5 Інструкції встановлено, що у разі коли роботодавець не згоден з розрахунком суми недоїмки, пені та штрафу, зазначених у рішенні, він має право протягом десяти робочих днів, наступних за днем отримання рішення, звернутися до центру зайнятості, який його прийняв, із скаргою про перегляд цього рішення.

Доказів оскарження рішення від 29.09.2010р. № 27 в судовому чи адміністративному порядку відповідачем не надано.

З урахуванням вищезазначеного, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає позов Київського міського центру зайнятості обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з частиною 2 статті 34 Закону України від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ Фонд зобов'язаний: виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом; вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду; контролювати правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; щорічно складати звіт про результати своєї діяльності та подавати його Кабінету Міністрів України;інформувати застрахованих осіб про результати своєї роботи через засоби масової інформації.

Відповідно до пункту 7.1 Інструкції контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.

Пунктом 7.2 Інструкції (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що контроль на підприємствах, в установах, організаціях, військових формуваннях та у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, проводиться шляхом перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, грошове забезпечення, повноти нарахування страхових внесків, платіжних документів про перерахування сум страхових внесків на рахунок Фонду, розрахункових та касових документів. Перевірці підлягають документи за поточний і минулі роки, тобто з моменту проведення попередньої перевірки або з дати набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше).

Відповідно до пункту 7.4 Інструкції за результатами перевірки складається акт. В акті зазначається: за який період проведено перевірку, які виявлено порушення при нарахуванні і сплаті страхових внесків.

У разі виявлення під час перевірки простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків (недоїмки) вони донараховуються та стягуються з нарахуванням пені та накладанням штрафу.

Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником за місцезнаходженням (місцем проживанням) платника страхових внесків на підставі акта перевірки.

Рішення приймається, якщо загальна сума недоїмки, пені та штрафу складає не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, та протягом п'яти робочих днів направляється роботодавцю рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Роботодавець протягом десяти робочих днів, наступних за днем одержання рішення, зобов'язаний сплатити суми недоїмки, пені та штрафу або оскаржити рішення у встановленому порядку.

Враховуючи, що рішення від 29.09.2010р. № 27 відповідачем не виконано, Київським міським центром зайнятості на адресу ТОВ «Квант груп –7»надіслано претензію від 02.11.2010р. № 11-10923 з проханням в місячний строк перерахувати заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 14 180,69 грн.

Зазначену претензію відповідачем отримано 05.11.2010р., про що свідчить наявна в матеріалах справи копія повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до пункту 8.1 Інструкції роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.

На час розгляду справи та прийняття рішення по суті заявлених позовних вимог доказів сплати зазначеної суми відповідачем суду не надано.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно із частиною першою статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Доказів, які б спростовували доводи позивача відповідач суду не надав.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Враховуючи вищезазначене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

. ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Київського міського центру зайнятості задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Квант груп –7»(01133, м. Київ, бульвар Ліхачова, 1/27, код ЄДРПОУ 33401553) на користь Київського міського центру зайнятості (м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, р/р 37179301900001 в Головному управлінні Державного казначейства України у м. Києві, МФО 820019, код 03491091) грошові кошти в розмірі 14 180 (чотирнадцять тисяч сто вісімдесят) грн. 69 коп.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.І. Савченко

Постанову складено в повному обсязі та підписано 16 лютого 2011 року.