Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 лютого 2011 року Справа № 2а-9/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі : Лисенко Є.М.
за участю
представника позивача: Ліхачової Д.В. (довіреність від 01.02.2011 №1982/10)
представника відповідача: ОСОБА_2 (довіреність від 11.05.2010)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій на суму 5317,50грн., -
ВСТАНОВИВ:
04 січня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську (далі позивач) до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (далі відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій на суму 5317,50грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що співробітниками ДПА в Луганській області 10 березня 2010 року на підставі Законів України «Про державну податкову службу Україні» від 04.12.90 №509-ХІІ (зі змінами та доповненнями), «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 №265/95- ВР (зі змінами та доповненнями), «Про патентування деякий видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 №98/96- ВР, «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.00 за №1775-ІІІ (зі змінами та доповненнями), «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 №481/95- ВР (зі змінами та доповненнями), указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.95 за №436/95, Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.07 за №367, було здійснено перевірку господарської одиниці кафе, що належить відповідачу та розташоване за адресою: АДРЕСА_1 щодо дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.
В ході перевірки встановлено порушення п.13 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначених у денному звіті РРО. За результатами проведеної перевірки складено акт №0075/12/32/НОМЕР_1 від 10.03.10. Від підписання зазначеного акту відповідач відмовився. Копію акту було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, який отримано згідно поштового повідомлення, особисто відповідачем 25 березня 2010 року.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000832340 від 02.04.10 було надіслано відповідачу поштою 02.04.10 та отримано ним згідно поштового повідомлення 07 квітня 2010 року.
Самостійно, у встановлений законодавством термін, сума штрафних (фінансових) санкцій відповідачем сплачена не була.
Ухвалою суду від 05 січня 2011 року справу призначено до розгляду у скороченому провадженні.
Ухвалою суду від 04 лютого 2011 року адміністративну справу призначено до судового засідання, у звязку з надходженням від відповідача заперечення на позов та необхідністю розгляду заявленого в ньому клопотання щодо зупинення провадження по справі.
Ухвалою суду від 28 лютого 2011 року відмовлено у задоволені клопотання про зупинення провадження по справі , у звязку з тим, що постанова Луганського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 у справі № 2а-2975/10/1270 набрала законної сили.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити в задоволені позову.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Сторонам були розяснені вимоги статей 69-72 КАС України та наслідки їх невиконання, а також судом приймались заходи щодо всебічного та обєктивного розгляду справи, у тому числі шляхом зобовязання сторін надати необхідні докази по справі.
Позивач Державна податкова інспекція в Жовтневому районі у м.Луганську, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб - підприємців щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Згідно п.4 ч.1 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон України № 509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують функцію контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Відповідно до ч.1 ст.11 ЗУ №509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право :
-п.1 здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
- п.2 здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;
- п.11 застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.
Відповідач ОСОБА_3 (і.к.НОМЕР_1) зареєстрована як фізична особа - підприємець виконавчим комітетом Луганської міської ради 04.12.2007, запис № НОМЕР_2 ( а.с.9).
Згідно договору оренди частини нежитлового приміщення №153 від 12.12.2007 ( а.с.10-12) ОСОБА_3 орендує у ПП «Терра» частину приміщення на нульовому поверсі торгівельного центру «Луганськ-Сіті-Центр» розміром 70м2 , розташованого за адресою : АДРЕСА_1, для розміщення кафе «Нью-Йорк-Стріт-Піца».
Відповідач перебуває на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську.
Відповідно до плану проведення перевірок ДПА в Луганській області на березень 2010 року ( а.с.13 -14) та направлення №81 від 10.03.2010( а.с.15) податковими інспекторами ревізорами ДПА в Луганській області Князєвим В.В. та Журавльовим В.М. проведено перевірку СПД ОСОБА_3 10.03.2010 у приміщенні кафе, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, з питань дотримання вимог ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».Під час перевірки встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеної у денному звіті РРО на суму 1063,50 грн.
За результатами перевірки складено акт №0075/12/32/НОМЕР_1 від 10.03.10. (а.с.17-18), яким встановлено порушення ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95, а саме п.13 - не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
Відповідач з зазначеним актом був ознайомлений, але від підпису відмовився, про що був складений акт від 10.03.2010 (а.с.20).
Копію акту було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, який отримано згідно поштового повідомлення, особисто відповідачем 25 березня 2010 року(а.с.21 звор.бік).
Матеріали перевірок були передані до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську для розгляду (а.с.16).
Згідно з п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Як вбачається з матеріалів справи загальна сума коштів, зареєстрована у денному Х звіті на початок перевірки становила 33,50 грн.( а.с.19).
Відповідно до власноруч складеного барменом ОСОБА_7 опису грошових коштів на місці проведення розрахунків загальна сума коштів на час перевірки становила 1097,00 грн.
Згідно п.2.2.13 ч.2 акту перевірки виявлена невідповідність сум готівкових коштів становить 1063,50 грн.( а.с.18).
Стаття 22 вищезазначеного Закону передбачає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
У звязку з чим на підставі акту перевірки №0075/12/32/НОМЕР_1 від 10.03.10 було прийнято рішення №0000832340 від 02.04.2010 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5317,50грн.(а.с.22).
Вищезазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000832340 від 02.04.2010 було оскаржено до суду, справа № 2а-2975/10/1270.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 встановлено, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000832340 від 02.04.10 було прийнято Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м.Луганську обґрунтовано та у відповідності до приписів чинного законодавства (а.с.27-29).
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10.08.2010 (а.с.25-26) апеляційну скаргу відповідача залишено без задоволення, Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 у справі № 2а-2975/10/1270 без змін, рішення набрало законної сили.
Статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обовязковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Згідно із частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, обставини щодо правомірності застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за рішенням №0000832340 від 02.04.10. у відповідності до ч. 1 ст. 72 та ч. 2 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді даної справи не доказуються.
Враховуючи те, що вищезазначене рішення в судовому порядку визнано законим і обґрунтованим, а також те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції за цим рішенням відповідачем не сплачено, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Не заслуговують на увагу посилання представника відповідача на оскарження в касаційному порядку Постанови Луганського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 10.08.2010, оскільки постанова суду першої інстанції набрала чинності, та зазначені в ній обставини кореспондуються з обставинами встановленими під час розгляду даної справи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5317,50 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 штрафні (фінансові) санкції у сумі 5317,50грн ( пять тисяч триста сімнадцять гривень пятдесят копійок) на користь Державного бюджету України ( на бюджетний рахунок 31119104700004, одержувач Управління Державного казначейства в Луганській області, МФО 804013, код платежу 21080900, одержувач: Державний бюджет у Жовтневому районі, код 24046538).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови складено 04 березня 2011 року.
СуддяС.М. Чиркін