Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-9976/09/8/0170
31.01.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіОмельченка В. А.,
суддів Цикуренко А.С. , Іщенко Г.М. секретар судового засіданняСаматова М.А.
за участю сторін:
представник позивача, Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз"- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кушнова А.О. ) від 02.11.09 у справі № 2а-9976/09/8/0170
за позовом Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз" (вул. Училіщна, 42 А, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95001)
до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим (вул. Васильєва, 16, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, 98600)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.11.09 року по справі № 2а-9976/09/8/0170 позовні вимоги Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз" до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволені в повному обсязі.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим № 0005061503 від 11.08.2009р.
Також судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Не погодившись з зазначеною постановою, представник відповідача звернувся до суду з апеляційною скаргою, в який просить постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.11.09 скасувати, прийняти нову постанову, якою в позові відмовити.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, відповідач посилається на те, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийнято на підставі діючого законодавства, за результатами камеральної перевірки податкового розрахунку суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за січень 2009р., поданого Ялтинським управлінням по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз", за результатами якої був складений акт від 30.07.2009 року № 1988/15-3/03348123. Відповідно до Акту перевірки встановлено, що платником при поданні уточнюючого розрахунку податку самостійно нараховане податкове зобовязання по розрахунку суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, проте не нарахована штрафна санкція у розмірі пяти відсотків від такої суми, як це передбачено п.17.2 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2010 відкрито апеляційне провадження.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2010 року справа призначена до апеляційного розгляду.
Сторони в судове засідання не зявилися, про дату, час та місце судового розгляду сповіщені належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомили.
Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.
Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
При викладених обставинах, враховуючи те, що сторони викликалися в судове засідання, але в суд не зявилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності нез 'явившихся сторін.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.
ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до відповідача про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0005061503 від 11.08.2009р.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необґрунтованість податкового повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Ялті АРК№ 0005061503 від 11.08.2009р. з огляду на наступне.
Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" є юридичною особою, зареєстрованою 14.04.1995 року з ідентифікаційним кодом 03348117
Відповідно до Статуту ВАТ “Кримгаз”, затвердженого протоколом загальних зборів акціонерів від 23.03.2007 року, зареєстрованого Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК 14.04.1995 року (далі Статут), товариство є спеціалізованим підприємством по експлуатації газового господарства.
Відповідно до п.1.2 Положення Ялтинського управління по експлуатації газового господарства ВАТ “Кримгаз”, Ялтинське управління по експлуатації газового господарства є відокремленим підрозділом філією ВАТ “Кримгаз” без права юридичної особи (а.с.25).
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.
Відповідно до п.п. “в”п.п.4.2.2. п.4.2 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків.
Посадовою особою Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК проведена камеральна перевірка податкового розрахунку суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за січень 2009р., поданого Ялтинським управлінням по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз", за результатами якої був складений акт від 30.07.2009 року № 1988/15-3/03348123 (далі - Акт) (а.с.51-52).
Відповідно до Акту перевірки встановлено, що платником при поданні уточнюючого розрахунку податку самостійно нараховане податкове зобовязання по розрахунку суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, проте не нарахована штрафна санкція у розмірі пяти відсотків від такої суми, як це передбачено п.17.2 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, тобто перевіркою встановлено порушення п.17.2 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Позивач не погодившись з висновками вищенаведеного Акту перевірки направив відповідачу заперечення №900 від 05.08.09р. (а.с.56).
Листом від 07.08.09р. №17310/10/15-3 позивачу повідомлено, що розглянувши заперечення до Акту перевірки, ДПІ у м. Ялта вважає, що Акт камеральної перевірки від 30.07.2009 року № 1988/15-3/03348123 складений правомірно (а.с.57-58).
Відповідно до підпункту "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
На підставі Акту перевірки від 30.07.2009 року № 1988/15-3/03 ДПІ в м. Ялта було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 11.08.2009 року № 0005061503, в якому зазначено, що згідно з підпунктом "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, п.п. 17.2 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Ялтинському управлінню по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" визначено суму податкового зобовязання за платежем збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ за порушення п.3 Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 червня 2005 року №442 (за основним платежем 11807,59грн. ) (а.с.11).
Однак, у вищенаведеному податковому повідомленні рішенні помилково зазначено, що сума для стягнення за основним платежем складає 11807,59грн., тоді як, фактично сума в розмірі 11807,59грн. є штрафними санкціями та повинна бути відображена у відповідному рядку податкового повідомлення рішення, а саме у рядку” штрафні санкції”.
Збір у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності включено до визначеного у статті 14 Закону України "Про систему оподаткування" N 1251-XII від 25.06.1991 року переліку загальнодержавних податків і зборів, що встановлено Верховною Радою України і справляються на всій території України.
Згідні зі статтею 1 Закону України "Про систему оподаткування", розмір та механізм справляння збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Абзацом другим пункту 5 Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 червня 2005 року №442 (далі Порядок), встановлено, що контроль за правильністю обчислення, своєчасністю подання розрахунків збору і повнотою його внесення здійснюють органи державної податкової служби у порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до Порядку, всі без винятку суб'єкти господарювання, а також їх відокремлені підрозділи, що на підставі укладених із споживачами договорів здійснюють діяльність із постачання природного газу, є платниками збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ і зобов'язані подавати розрахунок суми збору до органу державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку та сплачувати його до спеціального фонду держбюджету у терміни, визначені для місячного звітного (податкового) періоду, а саме:
-подавати розрахунок протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду;
-вносити до спеціального фонду держбюджету суму збору протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного терміну, для подання розрахунку суми збору.
Відповідно п.п.4.1.1. п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації. Податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (п.5.1. ст. 5 цього Закону).
Ялтинським управлінням по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" за січень 2009 року відповідно до зазначених вище норм до ДПІ в м. Ялта АРК подано розрахунок збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (а.с.29-30).
При цьому, при розрахунку суми збору по категорії споживачів бюджетні організації та установи та по категорії промислові споживачі застосовано нульову ставку збору.
Згідно з абз.5,6 пункту 1 Порядку, що діяв в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України N 1161 від 27.12.2008 року збір справляється на обсяги природного газу, що постачаються для таких категорій споживачів: бюджетні організації та установи - 12 відсотків; промислові та інші суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, що використовують природний газ, - 12 відсотків.
Постановою Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до пункту 1 Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ” N 1161 від 27.12.2008 року до абз.5, 6 пункту 1 Порядку внесено зміни стосовно розміру ставки збору, що справляється на обсяги природного газу, що постачаються для таких категорій споживачів: бюджетні організації та установи; промислові та інші суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, що використовують природний газ із зазначенням нульової ставки.
При цьому пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до пункту 1 Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ” N 1161 від 27.12.2008 року передбачена дата набрання нею чинності - 1 січня 2009 року.
Офіційне опублікування Постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до пункту 1 Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ” N 1161 від 27.12.2008 року відбулося 13.01.2009 року у газеті “Урядовий курєр” № 3 та в інформаційному бюлетені “Офіційний вісник України” від 19.01.2009 року № 1.
Отже, органом, який по закону має право встановлювати ставки збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ було передбачено нульовий розмір ставки, що справляється на обсяги природного газу, що постачаються для таких категорій споживачів: бюджетні організації та установи; промислові та інші суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, що використовують природний газ.
Юридичною особою Відкритим акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Кримгаз", відокремленим підрозділом якого є Ялтинське управління по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз", до ДПІ у м. Сімферополі направлено лист від 19.02.2009 року № 536 з проханням дати пояснення, з якого саме числа необхідно застосовувати нульову ставку, запроваджену Постановою Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до пункту 1 Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ” N 1161 від 27.12.2008 року при розрахунку збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, що поставляється бюджетним організаціям та установам; промисловим та іншим суб'єктам господарювання (а.с.15).
Виходячи з відповіді від 05.03.2009 року № 10914/10/31-0 на запит ВАТ “Кримгаз” ДПІ у м. Сімферополі АРК повідомило, що згідно з постановою КМУ N 1161 від 27.12.2008 року вона набуває чинності з 01.01.2009 року, а отже й “нульову ставку” необхідно застосовувати з 01.01.2009 року (а.с.16).
Тобто, Ялтинське управління по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз", здійснюючи розрахунок за січень 2009 року за нульовою ставкою, керувалося діючим законодавством та розясненнями податкового органу.
В подальшому Міністерство юстиції України листом N 2289-04-09-20 від 20.03.2009 року “Щодо надання роз'яснення стосовно набрання чинності постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 року N 1158 та від 27 грудня 2008 року N 1161”повідомило, що оскільки за частинами першою та четвертою статті 55 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування, постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 року N 1161 набрала чинності з 13 січня 2009 року.
До того ж, Державна податкова адміністрація України листом N 10817/7/15-0917 від 05.05.2009 року “Щодо нарахування та сплати у 2009 році збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності” пояснила, що на підставі наданого Міністерством юстиції України розяснення з 1 січня по 12 січня 2009року збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ на обсяги природного газу, що постачаються для бюджетних організацій та установ, промислових та інших суб'єктів господарювання та їх відокремлених підрозділів, що використовують природний газ (за винятком підприємств гірничо-металургійного та хімічного комплексу, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, що використовують природний газ для технологічних потреб), справляється у розмірі 12 відсотків.
Ялтинським управлінням по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" 27.05.2009 року до ДПІ у м. Ялта подано уточнюючий розрахунок за січень 2009 року збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності. При цьому, при розрахунку суми збору по категорії споживачів бюджетні організації та установи та по категорії промислові споживачі застосовано ставку збору 12% та самостійно донараховано податкове зобовязання в сумі 236151,79грн. (а.с.31-32).
Відповідно до п.п. 4.4.2. п.4.2. статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові роз'яснення : а) роз'яснення окремих положень податкового законодавства надаються контролюючими органами у порядку, визначеному відповідним центральним (керівним) органом контролюючого органу, виходячи із положень підпункту 4.4.1 цього пункту, принципів оподаткування, викладених у Законі України "Про систему оподаткування", та економічного змісту податку, збору (обов'язкового платежу), який розглядається;
г) податкове роз'яснення є оприлюдненням офіційного розуміння окремих положень податкового законодавства контролюючими органами у межах їх компетенції, яке використовується при обґрунтуванні їх рішень під час проведення апеляційних процедур. Податковими роз'ясненнями вважаються будь-які відповіді контролюючого органу на запити зацікавлених осіб з питань оподаткування. Податкове роз'яснення, надане контролюючим органом вищого рівня, має пріоритет над податковими роз'ясненнями підпорядкованих йому контролюючих органів. Податкове роз'яснення центрального податкового органу має пріоритет над податковими роз'ясненнями, виданими іншими контролюючими органами. Податкове роз'яснення не має сили нормативно-правового акта;
д) не може бути притягнутим до відповідальності платник податків, який діяв відповідно до наданого йому податкового роз'яснення (за відсутності податкових роз'яснень з цього питання, що мають пріоритет) або узагальнюючого податкового роз'яснення, тільки на підставі того, що у подальшому таке податкове роз'яснення чи узагальнююче податкове роз'яснення було змінено або скасовано, чи надано нове податкове роз'яснення такому платнику податків або узагальнююче податкове роз'яснення, що суперечить попередньому, яке не було скасовано (відкликано). При цьому при оцінці доказів судом, наданих органом стягнення, податкові роз'яснення не мають пріоритету над іншими доказами або іншими експертними оцінками.
Відповідно до п.2.5 “Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, що затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року N 253, та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 р. за N 567/5758 (далі Порядок), податкове повідомлення - письмове повідомлення податкового органу про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання, визначену податковим органом у випадках, передбачених законодавством. Податкове повідомлення - рішення є однією з форм податкового повідомлення.
Відповідно до п. 2.6 наведеного Порядку, податкове повідомлення-рішення (далі - податкове повідомлення) - це рішення керівника податкового органу (його заступника) щодо виявленого перевищення (заниження) бюджетного відшкодування або відмови у наданні бюджетного відшкодування, а також обов'язку платника податків:
-сплатити нараховану або донараховану суму податкового зобов'язання;
-сплатити суми застосованих штрафних (фінансових) санкцій (у тому числі пеню за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності) за порушення податкового законодавства та інших нормативно-правових актів, що приймаються за результатами перевірок платника податків (у т. ч. камеральних);
-сплатити суми штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання;
-сплатити штраф за самостійне відчуження активів, які перебувають у податковій заставі та потребують обов'язкової попередньої згоди податкового органу на таке відчуження.
У зв'язку з викладеним, судова колегія приходить до висновку про необґрунтованість доводів апеляційної скарги, на підставі того, що позивач, дійсно в січні 2009 року не в повному обсязі визначив та сплатив збір у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, однак застосування ним нульової ставки здійснено ним не з вини ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз", а викликано невірним податковим розясненням ДПІ у м. Сімферополі АРК та суперечним змістом Постанови КМУ N 1161 від 27.12.2008 року. Крім того, позивач керувався розясненням ДПА України у журналі “Вісник податкової служби” за січень 2009р. №4 при застосуванні нульової ставки збору саме з 01.01.09р. Таким чином, відсутні підстави для відповідальності Ялтинського управління по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" за п. 17.2 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у звязку із самостійним донарахуванням суми збору за січень 2009 року на підставі уточнюючого розрахунку від 27.05.2009 року в сумі 5% від самостійно визначеної суми 236151,79грн.
Окрім того, спірне податкове-повідомлення рішення оформлено з порушенням вимог Порядку, тобто спірним податковим повідомленням-рішенням позивача зобовязано сплатити нараховану суму податкового зобов'язання, тоді як фактично застосовані штрафні санкції, що також є підставою для задоволення позову.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.11.09 у справі № 2а-9976/09/8/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 07 лютого 2011 р.
Головуючий суддяпідписВ.А.Омельченко
Судді підпис А.С. Цикуренко підпис Г.М. Іщенко З оригіналом згідно
Головуючий суддя В.А.Омельченко