Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-12677/09/11/0170
17.01.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіОмельченка В. А.,
суддів Цикуренко А.С. , Іщенко Г.М. секретар судового засіданняСаматова М.А.
за участю сторін:
представник позивача, Державного підприємства "Кримські генеруючі системи"- Коновалова Олена Юріївна, довіреність № 2 від 02.01.09
представник відповідача, Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Москаленко С.А. ) від 12.03.10 у справі № 2а-12677/09/11/0170
за позовом Державного підприємства "Кримські генеруючі системи" (вул. Монтажна, 1, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95493)
доДержавної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим (вул. Мате Залки 1/9, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95053)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.03.10 у справі № 2а-12677/09/11/0170 позов Державного підприємства "Кримські генеруючі системи" до Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволений.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення- рішення Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим № 0013322301/0 від 21.10.2009 про визначення суми податкового зобов'язання та штрафних санкцій з земельного податку у сумі 44385 гривень 76 копійок.
Також, судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, представник відповідача подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.03.10, прийняти нове рішення по справі, яким в задоволені позовних вимог позивачу відмовити.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права. А саме, відповідач посилається на те, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийнято на підставі діючого законодавства, за результатами планової виїзної перевірки позивача, у зв'язку виявленими порушеннями, а саме: заниження податкового зобов'язання по податку на землю за період з січня до червня 2009р. на суму 29808,38 грн. структурним підрозділом Сімферопольської теплоелектроцентралі ДП "Кримські генеруючі системи".
Апелянтом зазначено, що ДП "Кримські генеруючі системи" в особі структурного підрозділу Сімферопольська теплоелектроцентраль, є землекористувачем земельної ділянки площею 26,27га, що знаходиться в м. Сімферополі, по вул. Монтажній, б.1, однак позивачем занижено податкове зобов'язання з податку на землю.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2010 відкрито апеляційне провадження.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2010 року справа призначена до апеляційного розгляду.
Державне підприємство "Кримські генеруючі системи" звернулося до суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення - рішення №0013322301/0 від 21.10.2009р.
Як вбачається з матеріалів справи, суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги виходив з того, що матеріалами справи не доведено обставини того, що позивач є землекористувачем.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Згідно наказу Міністерства палива та енергетики України № 150 від 28.08.1998р. у складі ДАЕК "Крименерго", на базі частини майна уставного фонду енергокомпанії створено Дочірнє підприємство "Кримські генеруючі системи".
Наказом № 3 від 23.11.1998р. Сімферопольська ТЕЦ ім. Леніна передана до складу Дочірнього підприємства "Кримські генеруючі системи".
Відповідно до наказу № 120 Міністерства палива та енергетики України від 25.05.2000р. на базі державного майна Сімферопольської ТЕЦ, Камиш-Бурунської ТЕЦ, Сакських теплових мереж створене державне підприємство "Кримські генеруючі системи" (а.с.65).
Державне підприємство "Кримські генеруючі системи" (код ЄДРПОУ 30909683) зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 21.06.2000 року (а.с.5).
Згідно наказу № 120 Міністерства палива та енергетики України від 25.05.2000р. (у редакції наказу № 337 від 16.08.2000р.) Державне підприємство "Кримські генеруючі системи" не є правонаступником ДАЕК " Крименерго" та ВАТ "Крименерго", а є правонаступником Дочірнього підприємства "Кримські генеруючі системи" в частині прав, зобов'язань та майна, переданого згідно з розділювальним актом (балансом).
Посадовими особами відповідача за результатами планової виїзної перевірки Державного підприємство "Кримські генеруючі системи" (код ЄДРПОУ 30909683) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2007р. до 30.06.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.010.2007р. до 30.06.2009р. складений акт, якім зафіксовано заниження податкового зобов'язання по податку на землю за період з січня до червня 2009р. на суму 29808,38грн. структурним підрозділом Сімферопольської теплоелектроцентралі ДП "Кримські генеруючі системи" (а.с.9-13).
При цьому, посадовими особами відповідача під час перевірки взяті до уваги наступні документи: договір про спільну діяльність № 1583/92-11 від 06.12.1999р., акт прийому - передачі нежитлових приміщень, укладений на підставі Мирової угоди від 01.02.2006р., лист державного комітету земельних ресурсів ДП "Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" № 02-44/442 від 26.02.2009р., державний акт на право постійного користування землею серії КМ-І № 004352 від 25.09.1997р., довідку " 221 від 05.02.1999р. Сімферопольського міського управління земельних ресурсів про розміри і вартість земельних ділянок в м. Сімферополь на 1999р., виданої Сімферопольської ТЕЦ ім. Леніна ДП "КГС" ГАЕК "Крименерго" по вул. Монтажна,1.
Відповідач дійшов висновку, що ДП "Кримські генеруючі системи" в особі структурного підрозділу Сімферопольська теплоелектроцентраль, є землекористувачем земельної ділянки площею 26,27га, що знаходиться в м. Сімферополі, по вул. Монтажній, б.1, на підставі державного акту на право постійного користування серії КМ-І № 004352 від 25.09.1997р.
Зазначені обставини стали підставою для висновку про порушення позивачем вимог ст. ст. 2,13,15 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р., ст.ст.126,141 Земельного кодексу України, у звязку з чим Державному підприємству "Кримські генеруючи системи" донараховані податкові зобовязання по податку на землю за період з 01.10.2007р. до 30.06.2009р. у сумі 29808,38грн., в тому числі за січень червень 2009року в сумі 4968грн. щомісячно.
На підставі акту перевірки від 09.10.2009р.винесено податкове повідомлення-рішення від 21.10.2009р. у сумі 44385,76грн., в тому числі 29808,30грн. за основним зобовязанням та 14577,38грн. за штрафними санкціями (а.с.8).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Закон України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року №2535-XII зі змінами та доповненнями визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Частиною першою статті 4 зазначеного Закону встановлено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі сплачують земельний податок. Обєктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні (ст. 5 Закону України “Про плату за землю”).
Згідно до ст. 15 Закону України “Про плату за землю” власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Перелік документів, що посвідчують право на земельну ділянку, передбачений ст. 126 Земельного кодексу України, а саме ч. 1 встановлено, що право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Частиною 5 зазначеної норми встановлено, що право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.
Відповідно до листа Кримської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" № 02-44/442 від 26.02.2009р., за державним підприємством Державне підприємство "Кримські генеруючи системи" (код ЄДРПОУ 30909683) державних актів та договорів оренди земельних ділянок з 01.07.2003року на території АР Крим не зареєстровано(а.с.26).
Посилання відповідача на Державний акт на право користування земельною ділянкою серії КМ-І №004352 є необґрунтованим, оскільки як вбачається із копії зазначеного Державного акту, землекористувачем є Сімферопольська ТЕЦ ім.В.І.Леніна (структурний підрозділ ГАЕК «Крименерго»). Як зазначалося вище, позивач не є правонаступником ГАЕК «Крименерго».
Згідно наказу Міністерства палива та енергетики України № 253 від 11.10.2005р. ДП "Кримські генеруючі системи" 31.10.2006р. на виконання постанови Київського апеляційного суду у справі № 2/61 від 06.07.2006р. повернено з оренди цілісний майновий комплекс Сімферопольської теплоелектроцентралі та здійснювалася господарська діяльність з виробництва теплової та електричної енергії. 02.08.2007р. на виконання постанови Вищого господарського суду України у справі №2/61 цілісний майновий комплекс Сімферопольської теплоелектроцентралі повернено в оренду ТОВ "Кримтеплоелектроцентраль", що підтверджується договором оренди № 125 від 01.01.2004р., строк дії якого до 01.01.2014р. (а.с.37-39). На виконання Мирової угоди від 21.09.2007р. у справі №2/61 від 07.09.2007р. за актом прийому - передачі позивачем передано, а орендарем прийнятий цілісний майновий комплекс Сімферопольської теплоелектроцентралі (а.с.66-82), що також підтверджується довідкою про передачу цілісного майнового комплексу (а.с.29).
Таким чином, відповідачем не надано доказів того, що в перевіряємий період фактичним користувачем земельної ділянки пл.26,27га, що розташована м. Сімферополі, по вул.Монтажній, б.1 та на якій розміщений цілісний майновий комплекс Сімферопольська ТЕЦ був саме позивач, та оскільки відсутнє зареєстроване у встановленому порядку право позивача на користування зазначеною вище земельною ділянкою, у зв'язку з викладеним, доводи апеляційної скарги спростовуються матеріалами справи.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.03.10 у справі № 2а-12677/09/11/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 24 січня 2011 р.
Головуючий суддяпідписВ.А.Омельченко
Судді підпис А.С. Цикуренко підпис Г.М. Іщенко З оригіналом згідно
Головуючий суддя В.А.Омельченко