Рішення № 14101835, 01.03.2011, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
01.03.2011
Номер справи
26/199 (10)
Номер документу
14101835
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          

01.03.11                                                                                           Справа№ 26/199 (10)

За позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області, м. Львів

до відповідача: Буської міської ради, м. Буськ Львівської області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Відкрите акціонерне товариство «ПМК-183», м. Буськ Львівської області

про: зобов’язання прийняти об’єкт права державної власності у комунальну власність територіальної громади м. Буська

Суддя Деркач Ю.Б.

при секретарі Боровець Я.

Представники:

від позивача Жуган І.О. –юрисконсульт (довіреність № 18-11-08344 від 31.12.2010 р.)

від відповідача не з’явився

від третьої особи не з’явився

Представнику позивача роз’яснено його права та обов’язки передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді не подавалось. У судовому засіданні 01.03.2011 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській області, м. Львів звернулося до господарського суду з позовною заявою до Буської міської ради, м. Буськ Львівської області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору –Відкритого акціонерного товариства «ПМК-183», м. Буськ Львівської області про зобов’язання прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади м. Буська 15-ти квартирний будинок для малосімейних за адресою: Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 69.

Ухвалою суду від 20.12.2010 р. прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 01.02.2011 р. Ухвалою суду від 01.02.2011 р. розгляд справи відкладався до 15.02.2011 р.

17.02.2011 р. відповідачем через канцелярію суду подано відзив № 44 від 15.02.2011 р. на позовну заяву, згідно якого просить у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 15.02.2011 р. продовжено строк розгляду спору. Ухвалою суду від 15.02.2011 р. розгляд справи відкладався до 01.03.2011 р.

Представник позивача в судове засідання з’явився, вимоги ухвал суду виконав, позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити повністю з підстав наведених у позовній заяві.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, вимог ухвал суду повністю не виконав, причин неявки не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення № 7901405619078.

Третя особа явки повноважного представника в судове засідання не забезпечила, вимог ухвал суду не виконала, причин неявки не повідомила, хоча про час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення № 7901405619337.

Відповідно до ст. 75 ГПК України суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників відповідача та третьої особи за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, повно та об’єктивно дослідивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне:

У процесі приватизації ВАТ "ПМК-183" регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області, до статутного капіталу ВАТ не увійшов житловий будинок для малосімейних за адресою: Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 69.

Вказане вище підтверджується: актом оцінки вартості цілісного майнового комплексу, затвердженого 20.05.1994 р., згідно з п. 2.3. якого з вартості цілісного майнового комплексу вилучається державний житловий фонд вартістю 29951 339 крб.; планом приватизації пересувної механізованої колони № 183, затвердженим регіональним відділенням ФДМУ по Львівській області 10.06.1994 р., відповідно до п. 4 розділу 7 якого визначено перелік і вартість майна, яке не підлягає приватизації, в тому числі житлові будинки вартістю 29 951 тис. крб.; переліком нерухомого майна, що передається у власність відкритому акціонерному товариству "Буська ПМК-183"; актом перевірки стану утримання стану утримання, зберігання та використання державного майна, яке не увійшло до статутного фонду ВАТ "ПМК-183" в процесі приватизації та перебуває на його балансі, складеного представниками позивача 24.06.2009 р. та підписаного представником відповідача.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про управління об’єктами державної власності", об’єктами управління державної власності є державне майно, що перебуває на балансі господарських організацій і не увійшло до їх статутних капіталів.

Відтак, заслуговують на увагу доводи позивача, що житловий будинок для малосімейних за адресою: Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 69, є об’єктом права державної власності, що перебуває в сфері управління позивача.

Згідно із вимогами наказу Фонду державного майна України від 09.06.1999 р. № 1077 "Про забезпечення збереження, контролю за використанням та реалізацією пропозицій інвентаризаційних комісій стосовно державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств в процесі приватизації, але залишилось у них на балансі", регіональне відділення здійснює систематичний контроль за утриманням, зберіганням та використанням державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств в процесі приватизації, але перебуває на їх балансі. Єдиним способом управління об’єктами житлового фонду, що належать до державної власності, згідно із вказаним Положенням, є їх передача в комунальну власність.

Матеріали справи свідчать, що позивач на виконання вимог законодавства ініціював передачу в комунальну власність територіальної громади м. Буська 15-ти квартирного житлового будинку для малосімейних по вул. Львівській, 69. На неодноразові звернення позивача від 29.07.2008 року № 05-13-04143, від 22.05.2009 року № 05-13-03307, від 13.10.2009 року № 05-13-06920 та від 28.04.2010 року № 05-13-02602) щодо передачі житлового будинку у комунальну власність відповідачем відповіді не надано.

На думку позивача, своєю бездіяльністю відповідач порушує вимоги законодавства та перешкоджає позивачу у здійсненні управління об’єктами житлового фонду, що належать до державної власності.

У своєму відзиві відповідач заперечує проти позову з наступних підстав.

При зверненні позивача на адресу відповідача, позивачем не надано правовстановлюючих документів на вказаний будинок, чим порушено Положення «Про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій», відповідно до якого передача відомчого житлового фонду в комунальну власність проводиться разом з відповідною технічною документацією на будинок, а також документами що встановлюють право на нього. У разі відсутності необхідної технічної документації вона відновлюється за рахунок підприємства, установи чи організації, що передає відомчий житловий фонд у комунальну власність.

Рішення відповідача щодо прийняття 15-ти квартирного житлового будинку для малосімейних за адресою: Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська,69, яке не увійшло до статутного фонду ВАТ "ПМК-183", однак перебуває на його балансі – не приймалось, тобто згоди на прийняття даного будинку у комунальну власність міська рада не надавала. Враховуючи вищевикладене, на думку відповідача позивач, здійснюючи контроль за утриманням, зберіганням та використанням державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств в процесі приватизації, реалізуючи свої законні інтереси, порушує права міської ради щодо надання згоди відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Не прийняття відповідачем рішення щодо 15-ти квартирного житлового будинку для малосімейних за адресою: Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 69, яке не увійшло до статутного фонду ВАТ "ПМК-183", однак перебуває на його балансі обумовлено браком коштів в міському бюджеті на проведення ремонту та утримання даного будинку (оскільки даний житловий будинок перебуває у задовільному стані і потребує ремонту, відсутні джерела фінансування).

Приймаючи рішення у даній справі суд виходив з наступного:

Згідно вимог ст. 7 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", Фонд державного майна України відповідно до законодавства приймає рішення про подальше використання державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських організацій, але перебуває на їх балансі.

Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" визначено, що об’єктами передачі є, в тому числі, житловий фонд та інші об'єкти соціальної інфраструктури, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).

У відповідності до ст. 3 Закону України "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності", ініціатива щодо передачі об'єктів права державної власності може виходити, зокрема, від органів, уповноважених управляти державним майном.

Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності (ст. 4) визначено, що передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюються за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, у районних у містах рад, якщо інше не передбачене законом, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст за наявності згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачене законом.

Згідно п. 51 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до виключної компетенції міських, селищних, сільських рад належить надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Статтею 6 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" визначено, що передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. У разі передачі об'єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах комісію з питань передачі об'єктів утворює та призначає її голову виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради.

Відповідно до п. 1 ст. 7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", житлові будинки (разом із вбудованими та прибудованими нежилими приміщеннями) та гуртожитки (в тому числі не завершені будівництвом) з державної у комунальну власність передаються безоплатно.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 6.11.1995 р. № 891 "Про затвердження Положення про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій", відомчий житловий фонд передається у комунальну власність безоплатно.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Кожен має право на житло (ст. 47 Конституції України).

Згідно ст. 19 Конституції України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані, підставні та такі, що підлягають до задоволення повністю.

З огляду на викладене, керуючись Конституцією України, Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»та ст.ст. 4, 33, 34, 35, 44, 49, 75, 82, 83, 84, 85, 115, 116 ГПК України, господарський суд –

В И Р І Ш И В:

1.          Позов задоволити повністю.

2.          Зобов'язати Буську міську раду (м. Буськ, вул. 900-річчя Буська, 1, Львівська область) прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади м. Буська 15-ти квартирний житловий будинок для малосімейних за адресою: Львівська область, м. Буськ, вул. Львівська, 69.

3.          Стягнути з Буської міської ради, м. Буськ, вул. 900-річчя Буська, 1, Львівська область (код ЄДРПОУ 26307575) в дохід державного бюджету 85 грн. 00 коп. державного мита.

4.          Стягнути з Буської міської ради, м. Буськ, вул. 900-річчя Буська, 1, Львівська область (код ЄДРПОУ 26307575) в дохід державного бюджету 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5.          Накази видати згідно ст. 116 ГПК України.

Суддя                                                                                           

Повний текст рішення виготовлено та підписано 09.03.2011 р.