Постанова № 14099557, 18.02.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2011
Номер справи
2а-28762/10/0570
Номер документу
14099557
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 лютого 2011 р. справа № 2а-28762/10/0570

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі

Головуючий суддя: Буряк І.В.

розглянувши у порядку скороченого провадження

позовну заявуСловянської обєднаної державної податкової інспекції

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості з штрафних санкцій у розмірі 2 266,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Словянська обєднана державна податкова інспекція (надалі позивач, Словянська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач, ОСОБА_1.) про стягнення заборгованості з штрафних санкцій у розмірі 2 266,00 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафних санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог п. 2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Письмових заперечень на позовну заяву відповідачем не надано.

Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 1832 КАС України (із врахуванням змін та доповнень) передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Суд, перевіривши матеріали та оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Краснолиманської міської ради Донецької області в якості фізичної особи-підприємця, місце проживання відповідача 84400, АДРЕСА_1, про що зазначено у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

09 липня 2010 року Словянською ОДПІ проведено перевірку господарської одиниці відповідача магазин № 73, за адресою с. Ярова, вул. Кооперативне, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Перевірка проведена в присутності відповідача.

За результатами перевірки був складений акт від 09.07.2010р., зареєстрований в органі ДПС за місцем державної реєстрації субєкта господарювання за №4766/05/22/23/НОМЕР_1 (надалі акт перевірки від 09.07.2010р. №4766/05/22/23/НОМЕР_1).

Відповідно висновків акту перевірки від 09.07.2010р. №4766/05/22/23/НОМЕР_1 встановлені наступні порушення п.2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за № 40/10320.

На підставі зазначеного акту Словянською ОДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.07.2010 р. №0001552343/0, згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 2266,00 гривень за порушення п.2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Зазначене рішення отримане відповідачем у 13.07.2010р., про що мається відповідна відмітка на корінці вказаного рішення.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

До окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій діяльність відповідача не належить.

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою визначені Положенням «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за № 40/10320.

Відповідно до пункту 2.6 зазначеного Положення встановлено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.

Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Статтею 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Згідно ст. 3 зазначеного Указу встановлено, що контроль за додержанням особами, зазначеними у статті 1 цього Указу (крім банків), норм з регулювання обігу готівки в національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, Міністерства внутрішніх справ України та фінансові органи, а банками - Національний банк України.

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Згідно п. 11 ст. 11 ЗаконуУкраїни «Про державну податкову службу в Україні», в редакції чинній на момент застосування позивачем штрафних (фінансових) санкцій, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Актом від 09.07.2010р. №4766/05/22/23/НОМЕР_1 встановлено, що відповідачем не забезпечено оприбуткування готівкових коштів у книзі обліку доходів та витрат 27.06.2010р. в сумі 453,20 грн.

Також, зазначено, що книга обліку доходів та витрат за 27.06.2010р. не заповнена.

Згідно пояснення до вказаного акту (додаток № 3), із виявленими у ході перевірки порушеннями відповідач згодна.

Вказані пояснення підписані ОСОБА_1

Акт перевірки від 09.07.2010р. №4766/05/22/23/НОМЕР_1 підписаний відповідачем, зауважень до нього не надано не надано.

Згідно наданої позивачем довідки, заборгованість відповідача за штрафними (фінансовими) санкціями складає 2266,00 грн.

Таким чином, відповідач має заборгованість за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.07.2010 р. №0001552343/0 по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення вимог п. 2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» у розмірі 2266,00 гривень, що підлягає примусовому стягненню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158, 159, 161, 162, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Словянської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; 84400, АДРЕСА_1; рахунок № НОМЕР_2 у філії ПАТ ПІБ в місті Словянськ, Донецької області, МФО НОМЕР_3: рахунок № НОМЕР_4 «Райффайзен банк Аваль» у місті Києві, МФО НОМЕР_5) заборгованість з штрафних санкцій у розмірі 2 266 (дві тисячі двісті шістдесят шість) гривень 00 копійок на рахунок № 31119104700063, код платежу 21080900, одержувач УДК в Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34686673.

2. Постанова складена та підписана 18 лютого 2011 року.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Буряк І. В.