Постанова № 14096558, 28.02.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2011
Номер справи
2а-129/11/1270
Номер документу
14096558
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 лютого 2011 року Справа № 2а-129/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Ципко О.В.

при секретарях Бородіній І.Ю.,

представників:

від позивача: Плужнік І.Л. (довіреність № 695/0106 від 28.02.11 р.),

від відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду Укрїни в Слов?яносербському районі Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабеспечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми фінансових санкцій у сумі 34575 грн. 52 коп.,-

ВСТАНОВИВ

05 січня 2011 року управління Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабеспечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми фінансових санкцій у сумі 34575 грн. 52 коп., у якому зазначив, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області.

Представник Управління Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області у судовому засіданні пояснив, що відповідно до розрахунку суми фінансової санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період вересень 2007 року вересень 2010 року нараховано фінансову санкцію, яку потрібно сплатити в сумі 64969,02 грн., що підтверджується карткою особового рахунку платника. В рахунок погашення заборгованості було сплачено 30393,50 грн., залишок заборгованості становить 34 575,52 грн.

20 січня 2011 року позивач здав через канцелярію суду заяву про уточнення позову в якій просить вважати відповідачем по справі Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабеспечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго», оскільки в прохальній частині позову ним було помилково зазначено відповідачем інше підприємсто (а.с. 22).

Враховуючи наведене позивач просить стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабеспечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» суму фінансової санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 34575 грн. 52 коп..

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення, заперечень проти позову не надав, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

Відповідно до ч. 4. ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних матеріалів.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Луганське обласне комунальне спеціалізоване теплозабеспечуюче підприємство «Луганськтеплокомуненерго» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 06.09.2000 р. номер запису про включення відомостей про фізичну особу підприємця до ЄДР 1382120 0000 002268, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію від 06.09.2000 р. № 323256 (а.с. 14).

Відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно розрахунку суми фінансової санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період вересень 2007 року вересень 2010 року підприємству нараховано фінансову санкцію, яку потрібно сплатити в сумі 64969,02 грн. (а.с. 5).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було частково сплачено суму фінансової санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 30393 грн. 50 коп. залишок заборгованості становить 34 575,52 грн. (а.с. 5).

Крім того сума фінансової санкції підтверджується карткою особового рахунку страхувальника юридичної особи за періодами розрахунків з 01.09.2007 року по 22.12.2010 року (а.с. 6-13).

18 січня 2011 року був складений акт звірки взаємних розрахунків, який був підписаний управлінням Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області та Луганським обласним комунальним спеціалізованим теплозабеспечуючим підприємством «Луганськтеплокомуненерго» (а.с. 23).

Згідно зазначеного акту встановлено, що станом на 01 січня 2011 року, існує ненадходження від підприємтсва до управління Пенсійного фонду України в Слов?яносербському районі Луганської області платежів по страховим внескам (а.с.23).

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Частиною 3 ст. 15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Частиною 2 ст. 106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

З 01.01.2004 року вступив в дію Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно якого у п.15. ст.106 визначено, що строк давності що стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Відповідно до ч.12 ст.20 Закону «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами, зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).

Згідно із ч. 9 ст. 106 Закону за несплату або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

-10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до ЗО календарних днів включно; -20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; -50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до підпункту 9.3.2 пункту 9.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі Інструкція), у разі коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

-при затримці їх сплати у строк до ЗО календарних днів включно - 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум; -при затримці їх сплати у строк до 90 календарних днів включно - 20 відсотків зазначених сум; -при затримці їх сплати понад 90 календарних днів - 50 відсотків зазначених сум.

Оскільки проти суми фінансової санкції відповідач не заперечував, добровольно частково сплатив заборгованість по сплаті фінансових санкцій за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 30393,50 грн., тим самим фактично визнав її.

Таким чином, оскільки заборгованість фінансової санкцій за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 34575,52 грн. не погашено остаточно в добровільному порядку, вона підтверджена матеріалами справи, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабеспечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми фінансових санкцій у сумі 34575 грн. 52 коп. в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

ПОСТАНОВИВ

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України Луганської області до Луганського обласного комунального теплозабеспечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми фінансових санкцій у сумі 34575 грн. 52 коп. задовольнити повністю.

Стягнути з Луганського обласного комунального теплозабеспечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (адреса: 91042, м. Луганськ, кв. Восточний, 22, код ЄДРПОУ 03340529, р/р 2600114078, ЛОД АППБ «Аваль», МФО 304007) несплачену суму фінансової санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообв?язкове державне пенсійне страхування у сумі 34575,52 грн. (тридцять чотири тисячі пятсот сімдесят п?ять грн. 52 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова в повному обсязі буде виготовлена 09 березня 2011 року.

СуддяО.В. Ципко