Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
01 березня 2011 року Справа № 2а-725/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Кравцової Н.В.,
при секретарі: Бражник В.І.,
за участю сторін:
прокурора: Сайтарли І.М.;
представника позивача: не зявився;
представника відповідача: не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора м. Свердловська в інтересах держави в особі Свердловського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства "Свердловантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" про стягнення заборгованості в сумі 58540,61 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
18 січня 2011 року прокурор м. Свердловська в інтересах Свердловського міськрайцентру зайнятості звернувся до суду з позовом доДержавного підприємства "Свердловантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову прокурор зазначив, що Державне підприємство «Свердловантрацит» в особі Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" зареєстровано як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Свердловському міськрайцентрі зайнятості.
Внаслідок того, що відповідач не проводить сплату страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття та в порушення вимог Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», у Державного підприємства «Свердловантрацит» в особі Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" виникла заборгованість по страховим внескам у загальному розмірі 58540,61 грн.
В порушення вимог ст. 17, ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідачем страхові внески не перераховуються, у звязку з чим виникла заборгованість у сумі 58540,61 грн., з них 57007,43 грн. сума недоїмки, 1533,18 грн. сума пені, що підтверджується актом перевірки від 29.03.2010 № 101.
Прокурор просив суд стягнути з Державного підприємства «Свердловантрацит» в особі Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове держане соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 58540,61 грн.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов повністю.
Представник позивача у судове засідання не зявився, на адресу суду надав заяву про розгляд справи без його участі, згідно якої позов підтримав повністю.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, на адресу суду надав заяву про розгляд справи без його участі та заяву про визнання позовних вимог Прокурора м. Свердловська в інтересах держави в особі Свердловського міськрайцентру зайнятості в повному обсязі.
Суд, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Відокремлений підрозділ "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" Державного підприємства «Свердловантрацит» згідно довідки № 33513 про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України має правовий статус субєкта без права юридичної особи.
Зі статті 96 Цивільного кодексу України вбачається, що юридична особа самостійно відповідає за своїми зобовязаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобовязаннями усім належним їй майном.
Отже, юридична особа (головне підприємство) є відповідачем в суді і за свої відокремлені підрозділи, самостійно приймає рішення про виконання зобовязань як на головному підприєжмстві, так і на своїх відокремлених підрозділах.
Таким чином, відповідальність по зобовязанням Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" повинно нести Державне підприємство «Свердловантрацит».
Відокремлений підрозділ "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" Державного підприємства «Свердловантрацит» взято на облік платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 07.10.2002 (арк. справи 15).
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах.
Згідно зі ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавці зобовязані своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
У відповідності до абз. 1, 2 ч. 1 цього Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221.
Відповідно до п. 7.2 вказаної Інструкції контроль на підприємствах, в установах, організаціях, військових формуваннях та у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, проводиться шляхом перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, грошове забезпечення, повноти нарахування страхових внесків, платіжних документів про перерахування сум страхових внесків на рахунок Фонду, розрахункових та касових документів.
Перевірці підлягають документи за поточний і минулі роки, тобто з моменту проведення попередньої перевірки або з дати набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше).
Як вбачається з абз. 1 п. 7.4 Інструкції, за результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку.
29 березня 2010 року на підставі направлення від 26 березня 2010 року № 108, виданого Свердловським МРЦЗ, головним спеціалістом відділу взаємодії з роботодавцями Коростильовою О.М., на підставі ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та відповідно до наказу від 09 лютого 2010 року № 30, проведено планову перевірку ВП "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" ДП «Свердловантрацит» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01 липня 2008 року до 29 березня 2010 року.
За результатами перевірки було виявлено недоїмку в сумі 57007,43 грн. та нараховано пеню у сумі 1533,18 грн.
За результатами вказаної перевірки складено акт № 101 від 29 березня 2010 року.
Згідно із зазначеним актом перевірки підприємство має заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 57007,43 грн., у тому числі пеня у розмірі 1533,18 грн. (арк. справи 5-6).
Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.
Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову відповідачем суд не вбачає.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Прокурора м. Свердловська в інтересах держави в особі Свердловського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства "Свердловантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" про стягнення заборгованості в сумі 58540,61 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 35, 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, Розділом 9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, статтями 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора м. Свердловська в інтересах держави в особі Свердловського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства "Свердловантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" про стягнення заборгованості в сумі 58540,61 грн. задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства "Свердловантрацит" в особі Відокремленого підрозділу "Управління житлово-комунального господарства та теплопостачання" (94800, Луганська область, м. Свердловськ, вул. Лутугіна, 5а; р/р 260000018620412, МФО 304632, філія АБ «Брокбізнесбанк», код ЄДРПОУ 0026402581) на користь Свердловського міськрайцентру зайнятості (94800, Луганська область, м. Свердловськ, вул. Жилова, 5; р/р 37175974900072, банк УДК у Луганській області/, одержувач Свердловський міськрайцентр зайнятості, МФО 804013, код 13392705) заборгованість в сумі 58540,61 грн. (пятдесят вісім тисяч пятсот сорок гривень 61 копійка).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова в повному обсязі складена та підписна 04 березня 2011 року.
СуддяН.В. Кравцова