Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2011 року Справа № 2а/2370/224/2011
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Руденко А.В.,
при секретарі Чемерин І.В.,
за участю:
представника позивача Звєрєва Є. В. (за довіреністю від 28.07.2010р. № 19850/10 - 017),
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до приватного малого підприємства «Сенат-плюс»про стягнення податкового боргу у сумі 170 грн. 00 коп.
ВСТАНОВИВ:
25.01.2011 до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у м. Черкаси, в якому просить стягнути з приватного малого підприємства «Сенат-плюс» податковий борг у сумі 170 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ту обставину, що відповідач не виконує своїх податкових зобовязань, внаслідок чого станом на 31.12.2010р. має податковий борг у сумі 170 грн. 00 коп.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач у судове засідання не зявився. Ухвалу про відкриття провадження у справі від 09.02.2011 надіслано відповідачеві рекомендованим листом за адресою, зазначеною у витягу з ЄДР станом на 18.01.2011, однак повернуто до суду 11.02.2011 у звязку тим, що одержувач за зазначеною адресою не перебуває.
У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином (ч. 4 ст. 33 КАС України).
Оскільки відповідач вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце судового розгляду, суд відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 128 КАС України розглядає справу у відсутність відповідача та у порядку письмового провадження.
Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Приватне мале підприємство «Сенат - плюс»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Черкаської міської ради, ідентифікаційний код 30598840, що підтверджується витягом з ЄДР станом на 18.01.2011, перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м. Черкаси як платник податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»№ 1251-XII від 25.06.1991.
За результатами перевірки своєчасності подання податкової звітності по єдиному податку ПМП «Сенат-плюс»посадовою особою позивача складено акт № 2698/15-1/30598840 від 26.04.2010, яким встановлено, що відповідач в порушення п. 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 28.06.1999 № 746/99 не подав до податкового органу розрахунок єдиного податку за I квартал 2010, за терміном подання 19.04.2010.
На підставі вищезазначеного акту у відповідності до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 та п. 6.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III (далі по тексту Закон № 2181) позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення №0009041501/0 від 27.04.2010 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 170 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, однак у звязку з неврученням 17.05.2010 розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується переліком № 246 податкових вимог, податкових повідомлень-рішень, що були відправлені поштою та повернулися у звязку з неможливістю вручення, і розміщені на дошці поштових оголошень (повідомлень).
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 №1251-Х11 платник податків зобовязаний подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Пунктом 4 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 № 727 (зі змінами, внесеними Указом Президента від 28.06.1999 № 746/99) визначено, що за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
Відповідальність за порушення строків подання податкових декларацій передбачена п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, згідно якого платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону № 2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно з п.п. 5.2.1 п. 5.2 статті 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення (розміщення податкового повідомлення на дошці податкових оголошень), за винятком випадків оскарження даного податкового повідомлення в порядку його апеляційного узгодження.
ПМП «Сенат-плюс» вказане податкове повідомлення-рішення в апеляційному порядку не оскаржив, тому податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 170 грн. є узгодженим з 17.05.2010.
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, в свою чергу, встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпункті 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Таким чином, відповідач повинен був сплатити узгоджене податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 170 грн. у строк до 27.05.2010.
З облікової картки платника податків станом на 17.01.2011 вбачається, що вказане податкове зобовязання відповідачем не сплачено.
Згідно з п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, податковий борг відповідача складає 170 грн. 00 коп.
Керуючись п. 6.2. статті 6 Закону № 2181, у звязку з несплатою ПМП «Сенат-плюс» податкового боргу позивачем на адресу відповідача були направлені: перша податкова вимога №1/1109 від 02.06.2010р. на суму 170 грн. та друга податкова вимога №2/1600 від 25.08.2010р. на суму 170 грн., які направлені на адресу відповідача поштою та у звязку з неврученням розміщені на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом № 285 від 26.07.2010р. та актом №361 від 11.10.2010 р.
Відповідно до п. п 8.2.1. п. 8.2 ст. 8 Закону № 2181 08.06.2010 р. позивачем в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна зареєстровано податкову заставу активів ПМП «Сенат-плюс»за реєстраційним номером 632575.
11.11.2010 заступником начальника державної податкової інспекції у м. Черкаси винесено рішення № 968/24-109 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, що передбачено ст. 7 Закону № 2181.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 №1251-Х11 платник податків зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно п. п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (абз. 1 п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України).
Беручи до уваги встановлені фактичні обставини, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків в банках обслуговуючих приватне мале підприємство «Сенат-плюс»(ідентифікаційний код 30598840, місцезнаходження: 18023, м. Черкаси, вул. Одеська, буд. 14, кв. 81) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) податковий борг з єдиного податку станом на 17.01.2011 у сумі 170 (сто сімдесят) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя А.В. Руденко